Péče o srst pro psy a kočky. Náš salon je zaměřen na kompletní péči o srst. Nabízíme služby zkušené střihačky psů a koček.
Provádíme:Na zvládnutí bakterialních infekcí pomáhají antibiotika, v léčbě virových
chorob jsou naše možnosti léčby omezené. Na trhu se objevil přípravek firmy
Vétoquinol Enisyl -F, který má prokazatelný léčebný účinek na infekci
herpesvirem u koček. Onemocnění se projevuje typickým hlenovým výtokem z očí
a nosu a kýcháním, úmrtnost na komplikace u mladých koťat může dosahovat až
30%. Enisyl obsahuje látku L- lysin , podává se formou pasty a má léčebný
i preventivní účinek na kočičí herpesvirosu.
Proč prodáváme krmení a diety značky Hill´s? Kvalita ověřená léty, vznik se datuje r. 1939, kdy se objevila 1. klinická dieta k/d / onem ledvin/. V současnosti Hills nabízí nejucelenější komplex výživy pro všechny kategorie zdravých psů a koček, a nejširší spektrum diet pro lepší kontrolu snad téměř všech onemocnění. Vyšší cena je daň za za superpremiovou kvalitu a průkopnictví ve vývoji nových klinických diet. V současnosti portfolio Hillsu čítá 49 krmení a diet pro psy a 35 pro kočky / navíc v různých baleních /.
Navštivte Krmiva Hill´s také na Facebooku
Úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
V rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen. Velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka. Díky
Slušnost,vstříctnost a ochota mě kdykoli pomoc s mým psem Junkym který se nebojí jako jinde a chodí tam jak na procházku :-))
Je základem kvalitní péče. Stejně jako sebelepší kuchař nedokáže z mizerných surovin vykouzlit skvělý pokrm ale naopak skvělá surovina není zárukou kvalitního výsledku pokud projde rukou neodbornou. Ani zde zakoupení kvalitní značky krmiva zárukou úspěchu neb se přidávají dispozice vrozené a samozřejmě vlivy okolí mají za následek vlivy získané.
více o správné výživě zvířeteNejlepším receptem na dlouhé zdraví je jednoduše neonemocnět. K některým chorobám mají určití jedinci či plemena vrozené dispozice. Obezřetná volba plemene pro daný účel využití, zdravotní historie...
více o prevenci zvířeteČas rychle plyne a z našeho ještě před pár lety malého zvědavce je jedinec na kterém se začínají projevovat příznaky stárnutí. Jedním z těchto projevů je samozřejmě i opotřebování některých systémů. Zda platí u zvířat stejně jako u strojů že zanedbaná drobná oprava zpravidla rezultuje v opravu rozsáhlou a tím i nákladnou.
Vlastní laboratoř = výsledky již při stejné návštěvě. Možnosti co lze z vyšetření krve laboratorně vyšetřit by byly před pár lety v oblasti sci-fi a přitom nyní jich podstatnou část dokážeme zvládnout dokonce na počkání ve vlastní laboratoři.
Odstraňovat příčiny nikoliv jen tlumit důsledky onemocnění. Pouhé odstranění potíží vede zpravidla k pouze dočasnému zlepšení.
více o odstaňování příčin onemocněníPadesát na padesát? Jedním ze zásadních momentů při výběru psa patří rozhodování, má-li to být pes, nebo fena. Naštěstí co budoucí majitel, to jiné rozhodnutí. Jedině proto nemůžou nikdy psí rody,
zobrazit všechny dotazy >>Co do misek nepatří
Zbytky od stolu, slupky od salámů, kosti všeho druhu…Tak nějak asi vypadal jídelníček domácích šelem v našich zeměpisných šířkách ještě před pár desetiletími. Dnes je situace jiná a drtivá většina cho
zobrazit článek >> Test spokojenostiChovem papoušků se zabývám asi dvanáct roků a polovinu této doby jsem choval převážně australské druhy s výjimkou mníška šedého. Stačila ale návštěva jedné menší regionální výstavy a moje preference v chovu se začaly ubírat jiným směrem. Na vzpomínané výstavě mě totiž okouzlili alexandři rudohlaví tak silně, že jsem byl rozhodnutý si je co nejdříve pořídit do mého chovu. Obecně se mi líbí všichni alexandři, ale tento druh je mezi nimi největší favorit.
Sestavení párů
Asi po roce od tohoto rozhodnutí jsem měl hotové zimoviště a začal jsem se v inzerátech ohlížet po mláďatech tohoto druhu. Zakoupil jsem čtyři mladé kusy od různých chovatelů a věřil jsem v sestavení alespoň jednoho páru, i když jsem měl v plánu do budoucna chovat páry minimálně dva. Jak už to tak ale bývá, ve věku asi 18 měsíců se u všech mladých začala postupně vybarvovat hlava do června a zrcátka na křídlech. Tím pádem bylo jasné, že mám čtyři samce. Následné shánění starších samic nebylo nic jednoduchého, ale asi po dalším roce se povedlo sestavit dva páry z mladých samců a samic, které podle předchozích majitelů mají být obě chovné.
První neúspěch
V prvním roce, když už teoreticky nemělo odchovu nic bránit, jsem udělal tu chybu, že jsem se je snažil nasměrovat na jarní hnízdění ve venkovních voliérách. A i když v zimovišti jsem u obou párů pozoroval dost výrazný tok i vzájemné krmení, tak po jarním přemístění do venkovních voliér veškerá aktivita směřující k rozmnožování jakoby mávnutím kouzelného proutku nastala. Dnes jsem si jistý, že to způsobila změna prostředí. První sezóna byla tedy ztracena.
Odchov
Po této zkušenosti jsem udělal v zimovišti úpravy, aby měl každý pár svoji voliéru, a ihned po vypuštění na podzim jsem zavěsil budky. Používám překližkové s vnitřními rozměry 23x23 cm a výškou 55 cm. Vletový otvor má průměr 7 cm. Oba páry se už v polovině ledna začaly intenzivně krmit a první páření jsem pozoroval 5. Února. Budku ale ani jeden pár zatím nenavštěvoval. Vše se ale změnilo během několika dní a samice už neopouštěly budky ani při krmení a úklidu. U prvního páru jsem z opatrnosti provedl kontrolu až 1. Března a v budce byla k mému překvapení čtyři vajíčka. Podle doby inkubace jsem vypočítal pravděpodobné datum líhnutí a netrpělivě čekal. Sezení probíhalo přímo předpisově, po celou dobu jsem obě samice skoro neviděl. Oplozenost vajíček nekontroluji, a proto když se ani pátý den po vypočítaném dni líhnutí nic nedělo, byl jsem přesvědčený, že je snůška čistá. Druhý den ale bylo vše jinak. V budce byla vylíhnutá dvě mláďata a po třech dnech byla na světě všechna čtyři. Mladé jsem okroužkoval ve stáří 11 dní kroužky o průměru 5,5 mm. Oproti např. agapornisům to byl trochu problém, jelikož už v tomto věku mají mláďata na nožkách dost silné klouby, přes které byl trochu oříšek kroužky nasadit. Samicím kontrola nijak nevadila, vždy se jen odsunuly do rohu budky a v klidu čekaly, až vše skončí.
Druhý pár
U druhého páru vše probíhalo téměř identicky, jen se čtrnáctidenním zpožděním. Snůška byla také čtyři vajíčka a mláďata se vylíhla tři, čtvrté vajíčko zůstalo naklubané a nevylíhnuté. V průběhu odchovu se ani u jednoho páru nevyskytl sebemenší problém, a tak všichni mladí asi po 40 dnech opustili budky. I tato procedura se obešla bez komplikací. Nenásledovalo žádné divoké poletování a narážení do všeho jako například u rozel. Orientace mladých ihned po opuštění hnízd byla až obdivuhodná. Po asi 14 dnech, kdy se mladí už nakrmili sami, jsem je přemístil i s rodiči do venkovních voliér, a to každý pár se svými mladými zvlášť, a nechal jsem je spolu až do dalšího stěhování do zimoviště. Žádné konflikty jsem za celé léto nezaznamenal.
Krmení
Co se týče krmení, tak alexandři dostávají celoročně máčenou nebo klíčenou směs zrní v tomto složení: proso 15%, nahý oves 20%, slunečnice žíhaná 10%, kardi 25%, pohanka 20%, pšenice 5%, lesknice 5 % a trochu kukuřice. Tuto směs občas posypu pivovarskými kvasnicemi. Ze zeleného krmení podávám přes léto pampelišku, ptačinec a špenát. Velice rádi mají květy akátu, ale ty jsou k dispozici jen asi tři týdny v roce. Z ovoce a bobulí dávám jablka, třešně, meruňky, švestky, jeřabiny, černý bez a špendlíky. A co doslova milují, je zelený hrášek, ten si vysévám na etapy a mám ho tak celé léto. Část si dám i zamrazit spolu s klasy kukuřice v mléčné zralosti. Na podzim mám k dispozici i nedozrálou slunečnici a senegalské proso z vlastní zahrady a zkrmuji i nedozrálé obilí. Jakmile na konci zimy dojdou všechny zásoby v mrazáku, tak kupují zeleninovou směs, ve které je mrkev, hrášek a kukuřice, tu berou také dobře. Vaječnou míchanici dělám jen z vajíček od vlastních slepic a přidám vždy trochu nastrouhaných piškotů nebo kupované vaječné směsi. Nejvíce ze všeho ale mají rádi vlašské ořechy rozloupané na půlky. Po jejich předložení se strhne ve voliérách doslova,,měla“ a není pak nouze o výjevy, kdy jeden pták ořech drží v zobáku a další na něm visí ve snaze ho získat pro sebe.
Voliéry
Rozměry voliér, ve kterých tyto alexandry chovám, jsou 5x2x1 m v létě a 2,5x2x0,8 m v zimě. Obzvláště v prostorných letních voliérách vynikne jejich nádherný let. V zimovišti udržují teplotu 13°C a světelný režim mám nastavený od podzimu do konce roku na 12 hodin svícení a od ledna dobu svícení postupně prodlužují až na 15 hodin v době odchovu. Závěrem bych chtěl každému zájemci o chov alexandrů tento druh doporučit. Je to malý, elegantní a nenáročný druh, který má jedno velké plus, a to že má tichý a příjemný hlas. A při dobré péči a troše štěstí při sestavování párů se určitě odvděčí krásnými odchovy.
Dnes neznáme jenom nanotechnologie, ale pár let už také nanoakvária. Jen málokdo ví, že dříve byla akvária velmi malá. Z dnešního pohledu byla “nano“, protože sklo bylo drahé a výroba nádrží o délce v
zobrazit článek >> Dvacet bodů k zapamatování při výcviku psa1. Při výcviku nikdy nedemonstrujeme svou moc. Výcvik není záminkou k pokoření psa. 2. Předcházíme nežádoucí činnost psa. 3. Učíme povel ,,lehni“ kdykoli, a to i na vzdálenost. Docílíme tím p
zobrazit článek >> Zimování evropských suchozemských želv rodu TestudoZimování neboli hibernace je přirozenou součástí života evropských suchozemských želv. Hibernací želvy přečkávají období, které vzhledem ke klimatickým podmínkám není vhodné pro jejich normální aktivi
zobrazit článek >> Kočka v kuchyniKočka trávící s Vámi v kuchyni chvíle, když se věnujete přípravě jídla, pečení či umývání nádobí, přičemž všichni ostatní členové domácnosti tráví čas před televizí, je jistě milá představa. Bohužel,
zobrazit článek >> 10 důvodů, proč jsou psi skvělí pro zdraví seniorů1. Snížení krevního tlaku. Studie ukazují, že lidé starší čtyřiceti let, žijící se zvířaty, mají nižší krevní tlak než ti, kteří domácího mazlíčka nemají. 2. Lepší péče. Senioři se o sebe lépe
zobrazit článek >> Krmení březích a kojících fen a kočekPokud patříte k majitelům feny nebo kočky, kteří se těší na vlastní odchov mláďat, jistě jste již mnohokrát přemýšleli o tom, jak o fenu nebo kočku v aktivní fázi reprodukce pečovat. Vakcinační a ant
zobrazit článek >> Příbuzenská plemenitba jen s rozumem v hrsti!Příbuzenská plemenitba v posledních letech vzbuzuje opravdu vášnivé diskuze a její odpůrci jsou v kritice velice urputní. Jenže jako u jiných věcí v životě, vše má svůj rub a líc, svá pozitiva i negat
zobrazit článek >> Na co si dát pozor při krmení kastrovaných zvířatZákrok u fen… Kastrace fen a psů si můžeme rozdělit na preventivní a léčebné. Preventivní kastrace fen se provádí z důvodů zabránění nežádoucího nakrytí nezvaným návštěvníkem, prevence vzniku zánět
zobrazit článek >> Problémy s výchovou vašeho psaPsi a lidé žijí pospolu již tisíce let, ale to neznamená že si musí vždy vzájemně rozumět. Život s vaším „mazlíčkem“ může být plný neporozumění a frustrace, stejně jako život s lidmi! Protože psi jsou
zobrazit článek >> MURPHYHO ZÁKONY V CHOVATELSKÉ PRAXIPár pravidel, jejichž autorem je sám život a editorem moje maličkost, fascinovaná nevyhnutelností, s jakou nastanou všechny příznivé okolnosti pro jejich další rozvoj. Pravidlo papouščího apetitu:
zobrazit článek >>Zahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.