Péče o srst pro psy a kočky. Náš salon je zaměřen na kompletní péči o srst. Nabízíme služby zkušené střihačky psů a koček.
Provádíme:Na zvládnutí bakterialních infekcí pomáhají antibiotika, v léčbě virových
chorob jsou naše možnosti léčby omezené. Na trhu se objevil přípravek firmy
Vétoquinol Enisyl -F, který má prokazatelný léčebný účinek na infekci
herpesvirem u koček. Onemocnění se projevuje typickým hlenovým výtokem z očí
a nosu a kýcháním, úmrtnost na komplikace u mladých koťat může dosahovat až
30%. Enisyl obsahuje látku L- lysin , podává se formou pasty a má léčebný
i preventivní účinek na kočičí herpesvirosu.
Proč prodáváme krmení a diety značky Hill´s? Kvalita ověřená léty, vznik se datuje r. 1939, kdy se objevila 1. klinická dieta k/d / onem ledvin/. V současnosti Hills nabízí nejucelenější komplex výživy pro všechny kategorie zdravých psů a koček, a nejširší spektrum diet pro lepší kontrolu snad téměř všech onemocnění. Vyšší cena je daň za za superpremiovou kvalitu a průkopnictví ve vývoji nových klinických diet. V současnosti portfolio Hillsu čítá 49 krmení a diet pro psy a 35 pro kočky / navíc v různých baleních /.
Navštivte Krmiva Hill´s také na Facebooku
Úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
V rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen. Velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka. Díky
Slušnost,vstříctnost a ochota mě kdykoli pomoc s mým psem Junkym který se nebojí jako jinde a chodí tam jak na procházku :-))
Je základem kvalitní péče. Stejně jako sebelepší kuchař nedokáže z mizerných surovin vykouzlit skvělý pokrm ale naopak skvělá surovina není zárukou kvalitního výsledku pokud projde rukou neodbornou. Ani zde zakoupení kvalitní značky krmiva zárukou úspěchu neb se přidávají dispozice vrozené a samozřejmě vlivy okolí mají za následek vlivy získané.
více o správné výživě zvířeteNejlepším receptem na dlouhé zdraví je jednoduše neonemocnět. K některým chorobám mají určití jedinci či plemena vrozené dispozice. Obezřetná volba plemene pro daný účel využití, zdravotní historie...
více o prevenci zvířeteČas rychle plyne a z našeho ještě před pár lety malého zvědavce je jedinec na kterém se začínají projevovat příznaky stárnutí. Jedním z těchto projevů je samozřejmě i opotřebování některých systémů. Zda platí u zvířat stejně jako u strojů že zanedbaná drobná oprava zpravidla rezultuje v opravu rozsáhlou a tím i nákladnou.
Vlastní laboratoř = výsledky již při stejné návštěvě. Možnosti co lze z vyšetření krve laboratorně vyšetřit by byly před pár lety v oblasti sci-fi a přitom nyní jich podstatnou část dokážeme zvládnout dokonce na počkání ve vlastní laboratoři.
Odstraňovat příčiny nikoliv jen tlumit důsledky onemocnění. Pouhé odstranění potíží vede zpravidla k pouze dočasnému zlepšení.
více o odstaňování příčin onemocněníClicker, pokud budete chtít, vám dokáže změnit život. Je to nejen jednoduchý způsob, jak psa naučit neuvěřitelné triky, ale i dost srozumitelná cesta, jak se spolu vzájemně dorozumět. Klikání je vhodn
zobrazit všechny dotazy >>Kolik vody ?
Voda zabezpečuje mnoho funkcí v organismu. Nachází se uvnitř i vně buněk (intracelulární a extracelulární tekutina). Má mnoho funkcí – jako transportní médium, rozpouštědlo různých látek (např. vitamí
zobrazit článek >> Test spokojenostiJe dobré občas dát na stará přísloví. A jedno z nich zní, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A my už víme, že leckdy nejen po lidech, ale bohužel i po jejich zvířecích kamarádech. Aby vás taková událost nezaskočila, připravili jsme pro vás veterinární miniseriál.
Sérii na téma „Co dělat když…“ začneme tím, že se podíváme, co se může přihodit třeba i při obyčejné procházce. Veterináři tomu odborně říkají krvácivé stavy. Dochází k nim bohužel velmi často, zvláště když se pes pohybuje venku. Mezi nejčastější krvácivá zranění patří zatržené drápky, rozříznuté tlapky a nohy, tržné rány ze psích šarvátek, a často také autoúrazy. Ať už krvácení vypadá opravdu hrozně a masivně v každém případě je nejdůležitější zachovat klid a postupovat při první pomoci rychle, ale systematicky a bez hysterie. Je to obvykle hodně obtížné, ale pokud budeme panikařit a zmatkovat, psovi stejně nepomůžeme. Proto je klid opravdu důležitý.
Rozlišujte! Je důležité rozlišit žilní a tepenné krvácení. Při žilním krvácení krev pozvolna vytéká z rány a je vhodné přiložit škrtidlo pod ránu. Tepenné krvácení, ke kterému může dojít například při napíchnutí na drát, poranění střepem a podobně, poznáme podle světlé barvy krve, která intenzivně pulzuje z rány. V tomto případě přikládáme škrtidlo na ránu, a pokud je rána jinde na těle, pokusíme se ji zajistit tlakovým obvazem. Nejsme-li si stoprocentně jistí, jak škrtidlo správně přiložit, je vždy lepší pouze ránu zatlakovat a okamžitě vyhledat veterináře. Špatně nebo příliš dlouho přiložené škrtidlo totiž může napáchat mnohem více škody než užitku.
Ne vždy jde o život Jedním z velmi častých a dramaticky vypadajících úrazů je zalomený či ulomený drápek. Obvykle k tomu dochází venku při náledí nebo třeba doma zachycením o koberec. Klasická situace také nastává při stříhání drápků, kdy může dojít k jeho zastřižení, stává se nám to i v ordinaci. Psík často vykvikne a začne skákat po třech nohách, najednou se objeví spousta krve a vše vypadá nebezpečně. Zvláště psi menších plemen dokážou někdy sehrát divadlo, při kterém se zdá, že jim jde o život, ale to rozhodně nejde. Ačkoli je to úraz bolestivý a krvácí to opravdu hodně, o život nejde. Je třeba zalomený či nalomený drápek odstranit, ranku vydezinfikovat a zabránit psovi v jejím lízání. Krvácení se většinou rychle zastaví, pokud ne, na hodinku přiložíme tlakový obvaz.
Nebojte se improvizace O něco nebezpečnější mohou být řezné a tržné rány, kdy může být zasažena větší céva, a krvácení je pak masivnější. Častými původci těchto těchto zranění jsou střepy, plechovky, u psů volně běhajících v lese také větve, které dokážou udělat ránu téměř od krku až k ocasu. Tyto rány vyžadují ve většině případů odborné ošetření. Jako první pomoc ránu téměř ránu ovážeme čím máme po ruce – ideálně obinadlo či obvaz, ale v lese nám poslouží tričko či šátek. Snažíme se na ránu působit tlakem, aby se tak omezilo krvácení. Rány na tlapkách vyžadují kromě šití obvykle také ochranný obvaz, aby nebyla noha zatěžována a rána se mohla v klidu hojit. U tržných ran se může jednat o povrchové škrábance, ale i o rány zasahující do hloubky. Ty je nutné důkladně vyčistit a vypláchnout od všech nečistot. Někdy nám k zástavě krvácení může posloužit i ochlazení psa, zvláště jeho končetin – dojde ke zúžení cév a tudíž i k zpomalení proudění krve. Takže můžeme v přírodě například postavit psa do potoka, než přijde pomoc, nebo v domácích podmínkách vytáhnout zeleninu z mrazáku a ránu zaledovat.
Rvačky i auta Další obvyklé úrazy pochází z psích potyček. Pokud se do sebe pustí dva psi, závažnost zranění závisí na rozložení jejich sil. Kousné rány nemusí vždy hodně krvácet a někdy to ukolébá majitele, že se vlastně nic nestalo, ale v tom je jejich zrádnost. Dochází k odtržení podkoží a tvorbě rozsáhlých kapes, které pokud nejsou správně ošetřeny, hnisají a dokážou dost potrápit. Pokud ale zkušený psí rváč zasáhne například ucho, je krve někdy až dost. Ucho je velmi dobře prokrvený orgán a krvácení z natrženého ucha nelze vždy snadno zastavit. Na okraji ucha se udělá krevní sraženina, ale jakmile psík uchem zaklepe, rozteče se znovu. Tady už nic jiného než tlakový obvaz nepomůže. K život ohrožujícímu krvácení může také dojít při autoúrazech. Pokud se jedná o vnitřní zranění a jsou zasažena např. játra či velké cévy jako aorta, je zde veškerá pomoc téměř zbytečná a k vykrvácení dochází velmi rychle. Pokud jsou zranění na povrchu, ošetříme je obvázáním a vyhledáme pomoc lékaře.
Konec dobrý, všechno dobré Na závěr jeden případ z praxe s dobrým koncem. Do ordinace majitelé přivedli starší fenku šarpeje, která na ranní procházce pokoušela svoje štěstí a strčila čumák pod plot německé ovčandě. Ta se naštvala a vzala fenečku za tlamu a odtrhla jí kus pysku. Naneštěstí se jí podařilo trefit velkou cévu, která byla na jednom konci zcela utržená, visela dolů a neustále z ní proudila krev. Majitelé naložili psíka do auta a s přiloženým ručníkem na ránu přijeli do ordinace. Zde jsme vysící konec cévy podvázali, tím se zastavilo největší krvácení, a po podání sedativ a uvedení do narkózy jsme našli i druhý konec cévy, krvácení zastavili a celou ránu zašili. Za čtrnáct dní jsme šarpejce vytáhli stehy a odcházela domů s perfektně zahojenou tlamičkou, snad trochu poučenější, že nemá strkat nos do cizích záležitostí. Co z toho plyne? V případě jakéhokoli úrazu, ať už vypadá sebedramatičtěji, nikdy neztrácejte nervy a naději!
Potkani si zachovávají mnohé rysy chování a smyslovou výkonnost divoce žijících příbuzných i jako domácí mazlíčci. Zvláště nápadná je jejich snaha přimknout se k člověku. Ochotně s ním navazují přátel
zobrazit článek >> Osmák degu – malý hlodavecMalý hlodavec se zvláštním názvem osmák degu (Octodon degus) už není v našich podmínkách žádnou raritou. Stává se stále oblíbenějším zvířetem chovaným ze záliby. Přečtěte si, co dělat, aby se u vás c
zobrazit článek >> Výhody a nevýhody jednotlivých druhů stravyDoma připravovaná strava jako maso, příkrmy, zelenina aj. je sice velmi aromatická, z čehož vyplívá její chutnost a dobré přijímání psem, ale její nevýhodou je, že se obtížně vylaďuje krmná dávka co d
zobrazit článek >> Máte kočku místo budíku?Mít doma kočku, která Vás pravidelně budí ještě před tím, než zazvoní Váš budík, není nic příjemného. Pokud máte za sebou těžký den, může to ve vás probouzet krvežíznivé choutky. O kočkách se často my
zobrazit článek >> MIKROKOSMOS “NANO“Dnes neznáme jenom nanotechnologie, ale pár let už také nanoakvária. Jen málokdo ví, že dříve byla akvária velmi malá. Z dnešního pohledu byla “nano“, protože sklo bylo drahé a výroba nádrží o délce v
zobrazit článek >> Základní výbava se psem na cestáchCestovní napáječka - lahvička s vodou i miska v jednom. Hodí se při procházkách,do auta i do kempu. Cestovní miska - skladná varianta klasické jídelní misky Zásobník (batoh) na krmení - někter
zobrazit článek >> Ochrana psích tlapek v ziměChladné období je tady a pro majitele psů a psíků, zvláště ve velkých městech, je to doba náročnější na péči o tlapy jejich čtyřnohých kamarádů. Ačkoli je používání posypové soli na namrzlé chodní
zobrazit článek >> Jedovatá krásaZákladní seznam častých a jedovatých pokojových rostlin Amarylis, hvězdník, zornice (Hippeastrum – amarylkovité) Hlavně cibule obsahuje nejvyšší koncentraci jedovatých alkaloidů. Příznaky otravy při
zobrazit článek >> Kůže na žvýkáníJe dobře, že svému psovi dáváte žvýkací pomůcky, protože žvýkačky a okusovadla mu pomáhají při uvolňování stresu a některé pochoutky dokážou odstranit plak ze zubů a dásní. Pro tyto účely jsou ideáln
zobrazit článek >> Připravte se na létoV letních měsících se naše kontakty s přírodou zintenzivňují. Na procházkách a na výletech se psem se však může ukázat i ta horší tvář léta – úrazy, poštípání hmyzem a klíšťaty, alergie, záněty zvukov
zobrazit článek >>Zahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.