Péče o srst pro psy a kočky. Náš salon je zaměřen na kompletní péči o srst. Nabízíme služby zkušené střihačky psů a koček.
Provádíme:Na zvládnutí bakterialních infekcí pomáhají antibiotika, v léčbě virových
chorob jsou naše možnosti léčby omezené. Na trhu se objevil přípravek firmy
Vétoquinol Enisyl -F, který má prokazatelný léčebný účinek na infekci
herpesvirem u koček. Onemocnění se projevuje typickým hlenovým výtokem z očí
a nosu a kýcháním, úmrtnost na komplikace u mladých koťat může dosahovat až
30%. Enisyl obsahuje látku L- lysin , podává se formou pasty a má léčebný
i preventivní účinek na kočičí herpesvirosu.
Proč prodáváme krmení a diety značky Hill´s? Kvalita ověřená léty, vznik se datuje r. 1939, kdy se objevila 1. klinická dieta k/d / onem ledvin/. V současnosti Hills nabízí nejucelenější komplex výživy pro všechny kategorie zdravých psů a koček, a nejširší spektrum diet pro lepší kontrolu snad téměř všech onemocnění. Vyšší cena je daň za za superpremiovou kvalitu a průkopnictví ve vývoji nových klinických diet. V současnosti portfolio Hillsu čítá 49 krmení a diet pro psy a 35 pro kočky / navíc v různých baleních /.
Navštivte Krmiva Hill´s také na Facebooku
Úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
V rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen. Velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka. Díky
Slušnost,vstříctnost a ochota mě kdykoli pomoc s mým psem Junkym který se nebojí jako jinde a chodí tam jak na procházku :-))
Je základem kvalitní péče. Stejně jako sebelepší kuchař nedokáže z mizerných surovin vykouzlit skvělý pokrm ale naopak skvělá surovina není zárukou kvalitního výsledku pokud projde rukou neodbornou. Ani zde zakoupení kvalitní značky krmiva zárukou úspěchu neb se přidávají dispozice vrozené a samozřejmě vlivy okolí mají za následek vlivy získané.
více o správné výživě zvířeteNejlepším receptem na dlouhé zdraví je jednoduše neonemocnět. K některým chorobám mají určití jedinci či plemena vrozené dispozice. Obezřetná volba plemene pro daný účel využití, zdravotní historie...
více o prevenci zvířeteČas rychle plyne a z našeho ještě před pár lety malého zvědavce je jedinec na kterém se začínají projevovat příznaky stárnutí. Jedním z těchto projevů je samozřejmě i opotřebování některých systémů. Zda platí u zvířat stejně jako u strojů že zanedbaná drobná oprava zpravidla rezultuje v opravu rozsáhlou a tím i nákladnou.
Vlastní laboratoř = výsledky již při stejné návštěvě. Možnosti co lze z vyšetření krve laboratorně vyšetřit by byly před pár lety v oblasti sci-fi a přitom nyní jich podstatnou část dokážeme zvládnout dokonce na počkání ve vlastní laboratoři.
Odstraňovat příčiny nikoliv jen tlumit důsledky onemocnění. Pouhé odstranění potíží vede zpravidla k pouze dočasnému zlepšení.
více o odstaňování příčin onemocněníZajímalo by mne, zda se u psů provádějí nějaké preventivní zákroky, které mohou zabránit torzi žaludku. Před několika lety jsem za dosti dramatických okolností přišel o svého psa a později jsem slyšel
zobrazit všechny dotazy >>Kočky jsou zvířata čistotná…ale (o kočkách a blechách)
Přesto je pravdou, že blechy parazitující v našich končinách, jsou původu kočičího a na psy se pouze dokázaly v průběhu let přizpůsobit. Musím ale ze své zkušenosti prohlásit, že psy potkáváme zamořen
zobrazit článek >> Test spokojenostiAkvárium v podstatě tvoří velký systém s přirozenou biologickou "filtrací", ve kterém probíhá koloběh dusíku, uhlíku atd. Všichni víme, že voda v přírodě má samočistící schopnost, v akváriu je však tato schopnost odbourávat organické odpady limitována prostorem, množstvím kyslíku, pohybem vody a také množstvím ryb, které v něm chováme. Akvárium je nutné čistit (odkalovat) a obměňovat vodu (její část), aby hodnoty rozpuštěných zejména dusíkatých látek nepřesáhly hranici ohrožující životy živočichů, v něm žijících. Akvarijní filtr je důležitá součást vybavení akvárií pomáhající udržet potřebnou kvalitu vody.
JAKÉ JSOU MOŽNOSTI FILTRACE?
Bez filtrace se obejdou rostlinná akvária s minimálním množstvím živočichů. Filtraci lze také nahradit zvýšenou frekvencí výměny vody (např. tzv. průtoková akvária). Filtry lze podle typu filtračních procesů (mechanické, biologické a chemické), podle umístění nebo podle typu pohonu. Venkovní filtry neruší uvnitř nádrže a také se mnohem snáze obsluhují, přičemž je není potřeba čistit tak často jako filtry vnitřní. Uvádí se, že objem venkovního filtru by měl dosahovat přibližně pěti procent objemu vody v nádrži. Veškerá voda v akváriu by jím měla protéci přibližně za hodinu. Některé složky náplně vnějších filtrů se zároveň starají o doplňování potřebných prvků ve vodě. Dobře však poslouží i vnitřní filtry. Specialitou jsou pak půdní filtry, rošty zabudované pod celým dnem nádrže. Ty jsou však častým tématem diskuzí, neboť podle některých odborníků mohou způsobovat problémy s růstem rostlin. Filtr je napojen na čerpadlo, nebo vzduchový kompresor, který pohání neustálý koloběh vody. Kompresor může zároveň vpouštět vzduch do vzduchovacího kamínku nebo roštu, který by měl vzduch rozptylovat na co nejmenší bublinky.
FILTRY PODLE FILTRAČNÍCH PROCESŮ
Mechanické filtry fungují na principu zachytávání mechanických nečistot (např. výkaly, zbytky rostlin apod.) filtračním médiem (např. vatou, molitanem apod.). Jejich primárním úkolem je zbavovat vodu volně plovoucích částic, nikoliv ovlivňovat její chemické složení. Odstraňují jak anorganické nerozpustné částice, předpokladem správné funkce je časté, nejlépe denní propírání filtrační hmoty a vyplavení nashromážděného kalu mimo akvárium. Zachycené částice musí být odstraněny dříve, než se jejich organická část začne ve vodě rozkládat a ovlivňovat nepříznivě její kvalitu. Jakékoli zanedbání pravidelného čištění mechanického filtru vede k jeho rychlému zanášení a k přechodu do biologicky aktivního režimu. Pro mechanické filtry jsou používány různé ve vodě stabilní filtrační hmoty. Biologické filtry jsou složeny z bakterií usídlených ve vhodném substrátu. Nezřídka je jím právě médium mechanického filtru. Bakterie odbourávají škodliviny rozpuštěné ve vodě buď převodem na méně škodlivé látky, nebo na látky využitelné akvarijními rostlinami. Dle přítomnosti kyslíku ve vodě tekoucí biologickým filtrem rozlišujeme dále aerobní a anaerobní typy biologických filtrů. Aerobní filtry jsou rychle tekoucí filtry. Potřebují dostatek kyslíku rozpuštěného ve vodě pro činnost bakterií. Ty přeměňují škodliviny na většinou nevyužitelné látky (např. nitráty a oxidy železa). Aerobní filtry tak svou činností zvyšují obsah nitrátů ve vodě a naopak z vody odčerpávají rostlinami použitelné železo. Aerobní filtry jsou pomalu tekoucí filtry pracující optimálně při nízké hladině kyslíku. Toho je dosaženo vytvořením bezkyslíkových zón ve vlastním těle filtru. V takovém filtru jsou škodliviny redukovány na sloučeniny buď inertní (např. dusík) nebo optimálně využitelné rostlinami (např. železnaté ionty). Tento typ je tedy vhodnější než aerobní, avšak potřebuje zhruba desetkrát větší objem filtrační hmoty. Chemické filtry upravují chemické vlastnosti vody nebiologickým způsobem. Patří sem náplně s iontoměniči, rašelinou, aktivním uhlím apod.
FILTRY PODLE UMÍSTĚNÍ
Vnitřní filtry se umísťují přímo do prostoru akvária, což má tu výhodu, že není třeba vést mimo akvárium hadice, které by při špatné těsnosti mohly způsobit problém. Potřebného proudění vody je dosaženo buď proudem bublin ze vzduchovače nebo elektromotorkem. Bublinové filtry tvoří obvykle obyčejná molitanová kostka, přes níž proudí voda a která plní jak funkci mechanického filtru, tak životního prostoru pro užitečné bakterie. Elektrické filtry mohou být založeny na stejném principu, nebo mohou být vevnitř opatřeny více druhy materiálů pro efektivnější filtraci. Speciálním druhem vnitřního filtru je tzv. půdní filtr, který se však nedoporučuje používat v rostlinných akváriích, neboť neustále omývání kořenů rostlinám nesvědčí. Vnitřní filtry se doporučují pro akvárium s objemem 50 až 100 litrů. Některé typy mají "předfiltr", který je možno vyjmout samostatně, aniž by bylo nutné vyndávat celý filtr z akvária.
Vnější filtry jsou místěny mimo akvárium (nejčastěji za nebo pod akvárium a v nádrži bude pouze nenápadná přírodní a nasávací hadice). Voda je do filtru přiváděna odčerpáváním z akvária, dále protéká několika komorami s filtračními materiály (např. vatou, molitanem, aktivním uhlím apod.). a vyčištěná se vrací zpět do akvária. Většina vnějších akvarijních filtrů, je dodávána již s filtračními materiály. V porovnání s vnitřním filtrem, máme možnost u vnějších akvarijních filtrů použít mnohem více filtračního materiálu. Vnější filtry se používají zejména pro větší akvária nad 130 litrů a pro velkokapacitní nádrže.
FILTRACE MECHANICKY NEBO BIOLOGICKY
Čistě mechanická filtrace postačí u akvárií s malým osazením ryb. A tam je filtr vlastně i přebytečný, protože biologická samofiltrace stačí k odbourávání malého množství škodlivin. U akvária s větším množstvím ryb již samofiltrace nestačí, musí být dodatečně podpořena biologickým filtrem. Oba způsoby biologické filtrace, rychle a pomalu tekoucí filtry, dodávají vodu dobré kvality. Rychle tekoucí filtry pracují v aerobním prostředí a lze je realizovat v podstatě menším prostoru, ale produkují nitrát. Pomalu tekoucí filtry, při stejném výkonu potřebují asi desetinásobný objem, ale snižují obsah nitrátu a dodávají výživné látky pro rostliny v pro ně vstřebatelné formě. U intenzivního chovu ryb jsou rychle tekoucí filtry správnou volbou. U okrasných nádrží osázených rostlinami by byla kombinace rychle a pomalu tekoucího filtru optimální, protože oba způsoby se velmi dobře doplňují. Samofiltrace akvária je v podstatě aerobní, když se nezohlední omezené procesy ve dně. Je proto možné jako přídavný filtr používat pouze anaerobní pomalu tekoucí filtr. To platí pro akvária, kde je vyvážené prostředí rostlin a ryb. Pomalu tekoucí biofiltry potřebují sice desetinásobně více prostoru, ale dodávají lepší vodu.
ÚDRŽBA AKVARIJNÍHO FILTRU
Ať už se jedná o vnitřní nebo vnější akvarijní filtr, bude jej nutné čas od času vyčistit. Interval údržby je u vnitřních i vnějších filtrů různý a závisí také na vedlejších faktorech, jako je počet ryb v nádrži, intenzita a množství krmení atd. Obvykle platí, že vnitřní akvarijní filtry čistíme jednou za 1 až 2 týdny a vnější akvarijní filtry čistíme každých 6 až 8 týdnů jasným signálem je slabší proud vody vytékající z filtru. Při čištění si do kbelíku nebo jiné nádoby napustíme část vody z akvária, ve které vypláchneme všechny filtrační náplně, tak zachováme již usídlené bakterie. V žádném případě k proplachování nepoužíváme horkou vodu, neboť by to vedlo k narušení biologické rovnováhy a akvárium by muselo projít znovu procesem zrání. Pokud máme vyčištěné filtrační náplně, tak podle instrukcí výrobce rozebereme filtr, vyčistíme rotor (vrtulku) a pomocí speciálních kartáčků také dutiny filtru, hadice a veškeré další příslušenství. Po vyčištění akvária může mít voda v nádrži kvůli úbytku bakterií opět mléčné zabarvení, tento problém se však obvykle vyřeší v průběhu 24 hodin.
Malý hlodavec se zvláštním názvem osmák degu (Octodon degus) už není v našich podmínkách žádnou raritou. Stává se stále oblíbenějším zvířetem chovaným ze záliby. Přečtěte si, co dělat, aby se u vás c
zobrazit článek >> Lze naučit chodit kočku na vodítku?Jestliže chcete vaší kočce umožnit bezpečně poznávat svět i mimo domácnost, je možnost naučit vaši kočku chodit na vodítku ideální možností. Nejlepší je začít již v raném věku. Starší kočku půjde
zobrazit článek >> Buďte přáteléHrajte si! Psi milují hry. Udělejte si každý den chvilku pro hraní. Kromě toho že si společně užijete spoustu zábavy , ulevíte svému psovi od nastřádané energie. Choďte na procházky. Berte vašeho
zobrazit článek >> Zimování evropských suchozemských želv rodu TestudoZimování neboli hibernace je přirozenou součástí života evropských suchozemských želv. Hibernací želvy přečkávají období, které vzhledem ke klimatickým podmínkám není vhodné pro jejich normální aktivi
zobrazit článek >> Agresivita mezi kočkami v jedné domácnostiKoťata jsou miloučká, chlupatá klubíčka, nad kterým se každý rozněžní a není člověk který by je mohl nemít rád. A nebo to tak není? Kolem 4. měsíce věku se může stát, že z roztomilého plyšounka se vyk
zobrazit článek >> Vše o chovu morčat aneb Jak správně poradit zákazníkůmVitamín C Morčata potřebují dodávat svému tělu energii prostřednictvím potravy, kterou by měla dostávat pravidelně a denně. Vzhledem k tomu, že morče je býložravec, jeho strava by měla zahrnovat výhr
zobrazit článek >> Kastrace kočekJak se mám rozhodnout? Zda nechat kočku nebo kocoura vykastrovat, závisí jen na zvážení chovatele a na chovatelských záměrech. Pokud jste si pořídili pouze kamaráda, s kterým chcete sdílet vaše radost
zobrazit článek >> Nedůvěra k lidemV útulku se ocitají psi z nejrůznějších důvodů a z nejrůznějších prostředí. Málokdy je známo něco o jejich původu a o předchozím životě. Byli lidmi týráni? Žili v ústraní a lidi téměř nepoznali? Nebo
zobrazit článek >> Kočky jsou zvířata čistotná…ale (o kočkách a blechách)Přesto je pravdou, že blechy parazitující v našich končinách, jsou původu kočičího a na psy se pouze dokázaly v průběhu let přizpůsobit. Musím ale ze své zkušenosti prohlásit, že psy potkáváme zamořen
zobrazit článek >> Mateřské mléko je unikátBýt zbrusu novým majitelem vrhu štěňat a stát před problémem, kterak nahradit nedostatečnou nebo úplně chybějící produkci mléka, kterou by měla plně zabezpečit matka štěňat, není nikterak záviděního
zobrazit článek >>Zahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.