Péče o srst pro psy a kočky. Náš salon je zaměřen na kompletní péči o srst. Nabízíme služby zkušené střihačky psů a koček.
Provádíme:Na zvládnutí bakterialních infekcí pomáhají antibiotika, v léčbě virových
chorob jsou naše možnosti léčby omezené. Na trhu se objevil přípravek firmy
Vétoquinol Enisyl -F, který má prokazatelný léčebný účinek na infekci
herpesvirem u koček. Onemocnění se projevuje typickým hlenovým výtokem z očí
a nosu a kýcháním, úmrtnost na komplikace u mladých koťat může dosahovat až
30%. Enisyl obsahuje látku L- lysin , podává se formou pasty a má léčebný
i preventivní účinek na kočičí herpesvirosu.
Proč prodáváme krmení a diety značky Hill´s? Kvalita ověřená léty, vznik se datuje r. 1939, kdy se objevila 1. klinická dieta k/d / onem ledvin/. V současnosti Hills nabízí nejucelenější komplex výživy pro všechny kategorie zdravých psů a koček, a nejširší spektrum diet pro lepší kontrolu snad téměř všech onemocnění. Vyšší cena je daň za za superpremiovou kvalitu a průkopnictví ve vývoji nových klinických diet. V současnosti portfolio Hillsu čítá 49 krmení a diet pro psy a 35 pro kočky / navíc v různých baleních /.
Navštivte Krmiva Hill´s také na Facebooku
Úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
V rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen. Velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka. Díky
Slušnost,vstříctnost a ochota mě kdykoli pomoc s mým psem Junkym který se nebojí jako jinde a chodí tam jak na procházku :-))
Je základem kvalitní péče. Stejně jako sebelepší kuchař nedokáže z mizerných surovin vykouzlit skvělý pokrm ale naopak skvělá surovina není zárukou kvalitního výsledku pokud projde rukou neodbornou. Ani zde zakoupení kvalitní značky krmiva zárukou úspěchu neb se přidávají dispozice vrozené a samozřejmě vlivy okolí mají za následek vlivy získané.
více o správné výživě zvířeteNejlepším receptem na dlouhé zdraví je jednoduše neonemocnět. K některým chorobám mají určití jedinci či plemena vrozené dispozice. Obezřetná volba plemene pro daný účel využití, zdravotní historie...
více o prevenci zvířeteČas rychle plyne a z našeho ještě před pár lety malého zvědavce je jedinec na kterém se začínají projevovat příznaky stárnutí. Jedním z těchto projevů je samozřejmě i opotřebování některých systémů. Zda platí u zvířat stejně jako u strojů že zanedbaná drobná oprava zpravidla rezultuje v opravu rozsáhlou a tím i nákladnou.
Vlastní laboratoř = výsledky již při stejné návštěvě. Možnosti co lze z vyšetření krve laboratorně vyšetřit by byly před pár lety v oblasti sci-fi a přitom nyní jich podstatnou část dokážeme zvládnout dokonce na počkání ve vlastní laboratoři.
Odstraňovat příčiny nikoliv jen tlumit důsledky onemocnění. Pouhé odstranění potíží vede zpravidla k pouze dočasnému zlepšení.
více o odstaňování příčin onemocněníSestavit žebříček těch nejvhodnějších psů do rodiny s dětmi je nadlidský úkol. O jak početnou rodinu jde? Je rodina úplná? Jak staré jsou děti? Žijí ve městě, nebo na vesnici? V bytě, nebo domku? A co
zobrazit všechny dotazy >>Cvičte svého psa
Buďte autoritou. Pes potřebuje vědět, kdo je šéf – a tím šéfem budete Vy. Prohlašte se šéfem a uvidíte, že pro obě dvě strany bude společné soužití jednoduší a šťastnější. Začněte základy. Naučte
zobrazit článek >> Test spokojenostiPod názvem zakrslý králík shrnujeme všechny druhy zakrslých králíků, a to jak čistokrevné králíky, tak i křížence a neuznaná plemena. Hlavní rozdělení je na zakrslé berany (uši obrácené k zemi) a klasické zakrslé s ušima vzhůru. Obě skupiny se pak dělí podle typu srsti na krátkosrsté (rexe), dlouhosrsté (teddy, liščí, lvíček, angora), se zvláštní strukturou srsti (saténový) a samozřejmě normálně osrstěné (hermelín, zakrslý barevný, zakrslý beran, zakrslý zaječí). Všichni tito zakrslí králíci mohou být ve všech barvách a ve všech druzích strakatosti. Když k tomu připočítáme ještě různé křížence, dostaneme se k neuvěřitelnému číslu možných kombinací, které vysoce přesahují číslo 500.
Samozřejmě není možné všechny tyto druhy zakrslíků popisovat, výčet je uváděn jen pro představu a informovanost čtenáře. Stává se, že zákazník chce zakoupit přesně takového králíka, kterého viděl někde na fotografii a splnit mu toto přání není vždy jednoduché. Některá čistokrevná plemena zakrslých králíků a zvláště ta s jinou strukturou srsti než klasickou, mohou mít několikrát vyšší cenu, než je běžné. První, co zákazníky zajímá, je věk králíka. Je už dospělý? Jak vyroste? Většinou všichni chovatelé prodávají mláďáta - a na to je potřeba zákazníka upozornit. Odpovědní chovatelé prodávají mláďata teprve od věku šesti týdnů. Pokud bychom prodávali mláďata mladší, vystavujeme zákazníka nebezpečí ztráty zvířete ještě ve velmi mladém věku a tím i ztráty důvěry v náš obchod.
Zakrslý králík je dospělý v šesti měsících věku. Pozor, pohlavně dospívá mnohem dříve. Takže pokud prodejce nechce mít prodávané samičky zabřezlé, je třeba samečky držet odděleně již zhruba od tří měsíců věku. Co se týče velikosti zakrslého králíka, platí pravidlo, že velikost zakrslého beránka bude větší než u klasicky zakrslého králíka. Standard určuje hmotnost pro zakrslého beránka do 2 kg, u ostatních plemen do 1,80 kg. Délka uší u klasických zakrslých by měla být do 7 cm a až na výjimky platí, že čím delší ucho, tím v dospělosti vyroste mohutnější králík. Problém je, že někteří rádoby chovatelé (dle mě trapitelé) prodávají mláďata velice brzy (již ve věku 3-4 týdnů). To proto, že mláďata všech plemen mají v tomto věku ještě velmi krátká ouška a vypadají kouzelně, ale pak z nich vyrostou velcí králíci. Stáří mláďat určených k prodeji by mělo být nejméně pět týdnů, já upřednostňuji šest týdnů.
Dalším častým dotazem je: ,,Jsou očkováni?“ ,,Proti čemu se očkuje?“ Králíky očkujeme proti králičímu moru a proti myxomatóze. Aby bylo očkování účinné, je třeba vakcínu aplikovat po 10. týdnu stáří mláděte. V případě nepříznivé nákazové situace je možné očkovat i dříve, ale stejně se musí mládě v 10. týdnu přeočkovat. Účinnost vakcín je většinou šest měsíců na myxomatózu a 12 měsíců na králičí mor. Na prodejnách ještě králíčci očkovaní nejsou, protože se prodávají mladší. Naočkovat je musí dát u svého veterinárního lékaře nový majitel. Nejlépe až týden po zakoupení, aby se králíček v novém prostředí aklimatizoval a nebyl při očkování vystaven zbytečnými problémy u králičích mláďat je kokcidiósa a enterokolitida. U dospělých králíčků pak zákožka( svrab) roupy a případně encefalitida. Osobně doporučuji 2x ročně zvíře odčervit a udržovat králíčka v čistotě a dobrém výživném stavu. Pak se majitel vyhne zbytečným problémům. Velmi nutné je kupující upozornit, že kupují králičí miminko a podle toho se k němu musí chovat. Nesmí mu ubližovat neopatrným zacházením, děti ho nesmí mačkat, nesmí odnikud spadnout, je třeba nechat mu jeho vlastní klid, musí mu poskytnout odpovídající podmínky – dostatečně prostorné ubytování, úkryt, zajistit suché prostředí, pravidelnou výměnu podestýlky…Králíkům vadí průvan a přímé slunce, takže vhodné umístění klece je taktéž nesmírně důležité. Ale ono je to vše velmi důležité po celý život králíka.
Často se také zapomíná na přiměřený pohyb králíčka. Mimo dostatečně velkého kotce by měl mít možnost proběhnout se pod dozorem v bytě nebo v nějaké ohrádce, případně je možné brát ho na vycházky na postroji. V současné době je velmi populární sport s králíčky – králičí hop a z vlastní zkušenosti mohou potvrdit, že takový sportovní králík má zaručeně delší život než králík přehoustlý, bez pohybu (podrobnosti na www.kralici-hop.cz). Každý kupující by si měl překontrolovat výživný a zdravotní stav kupovaného králíčka. Důležité je, aby neměl průjem a nebyl vyhublý. Pokud králíčkovi přejedete po hřbetě a ucítíte pod prsty celou páteř, nevěstí to nic dobrého. Dále je vhodné zkontrolovat zuby, zda nepřerůstají a rostou tak, aby si je dospělý králík mohl obrušovat. V neposlední řadě musíme zkontrolovat nos, zda není celý ulepený. Je to znak rýmy, případně pasterelózy, obě nemoci jsou jen velmi složité léčitelné antibiotiky. Pro vývin malého králíčka je nejdůležitější výživa. Králík potřebuje dostatek vlákniny, proto by měl mít v kotci v jesličkách stále k dispozici seno (ne jako podestýlku, ale jako krmivo). I další krmivo, které mu podáváme, by mělo obsahovat vysoké procento vlákniny. Např. granule by měly mít poměr vlákniny a dusíku nejméně 1:1 (případně více vlákniny). Toto splňují krmiva NEW Generation, Berkel Futter a další špičková krmiva. Velmi důležitá je čistota krmiv, jejich složení, kvalitní suroviny – v žádném případě nesmějí být jakákoliv krmiva vlhká či napadená plísněmi. Nikdy nekrmte zakrslého králíka výkrmovými granulemi!!!! Sice jim velice chutnají , ale králíčka si doslova vykrmíte. Držte se hesla: ,,Dobrého jen pomálu!“ Pro mláďata jsou v dobře vybavených obchodech speciální granule, které obsahují preventivní dávku antikokcidiostatik, mají vysoký podíl vlákniny a stabilizaci střevní mikroflóry poskytují ochranu proti kokcidiose, coli bakteriím a enterokolitidě. Dospělé králíky také nesmíme překrmovat, aby nezatloustli. Také potřebují krmiva s vysokým obsahem vlákniny tzv. Light. Nesmíme zapomenout na dostatek čisté a čerstvé vody. Důležité je i něco na ohryz a obrušování zubů – ohryzová dřívka, větvičky ovocných stromů, klásky, domečky z přírodního materiálu. V nabídce různých firem bývají i krmiva, která podporují obrušování zubů. Sem tam nějaká pochoutka, odměna či doplněk stravy jsou také vhodné. Zde ale platí pravidlo, že nic se nesmí přehánět.
Kousíček jablíčka, očištěné mrkve či salátu jsou také výborné. Větší množství se však nedoporučuje, mohli bychom způsobit zbytečné dietetické potíže. Dospělí králíčci potřebují pravidelné stříhání drápků. Drápky může ostříhat veterinární lékař, ale také to zvládne bez problémů každý majitel doma sám. Pokud je to možné, prosvítíme si drápek, abychom králíčka nestříhli do živé tkáně. Stříháme zhruba 2 mm za ukončením živé tkáně. Pokud je dráp příliš tmavý, je možné se orientačně držet délky chlupů králíčka s normální délkou srsti (stříháme v místech, kde chlup končí). U rexe se tím samozřejmě řídit nemůžeme. Králíčci dlouhosrstých plemen potřebují pravidelnou údržbu srsti. Pro tento účel slouží různé hřebeny a kartáče. U zacuchané srsti můžeme použít i prořezávač pro kočičí srst. Častým dotazem, se kterým se prodejce může setkat, je dotaz, zda je možné králíčka koupat. Není to obvyklé, ale jsou i králíčci, kteří si rádi vlezou pod sprchu, případně se rádi namáčejí. Musíme však mít na zřeteli, že neumějí plavat. Králík by se měl bez problémů dožít 8 až 10 let, ale bohužel nedodržováním výše zmíněných základních zásad je průměrný věk králičích mazlíčků okolo čtyř let. Velké procento jich uhyne do půl roku stáří, nejkritičtějším obdobím je doba po odstavu od matky a při příchodu do nového prostředí. Čím více se nový majitel o svém zakrslém králíčkovi dozví od prodejce pet shopu, tím raději se do obchodu bude vracet.
Jsem majitelem tříletého psa, dalmatina. Od začátku řešíme jeden problém, který nás trápí a značně nám komplikuje volné chvíle procházek a výletů. Cokoliv najde v trávě, to ho zajímá a má snahu to spo
zobrazit článek >> Cvičte svého psaBuďte autoritou. Pes potřebuje vědět, kdo je šéf – a tím šéfem budete Vy. Prohlašte se šéfem a uvidíte, že pro obě dvě strany bude společné soužití jednoduší a šťastnější. Začněte základy. Naučte
zobrazit článek >> Jedovatá krásaZákladní seznam častých a jedovatých pokojových rostlin Amarylis, hvězdník, zornice (Hippeastrum – amarylkovité) Hlavně cibule obsahuje nejvyšší koncentraci jedovatých alkaloidů. Příznaky otravy při
zobrazit článek >> Kočičí značkováníKočičí značkování může být velmi nepříjemným narušením vašeho soužití s kočkou a tak je bohužel velmi často důvodem, proč se původně výhradně domácí kočka stane proti své vůli kočkou čistě venkovní. D
zobrazit článek >> Na co si dát pozor při krmení kastrovaných zvířatZákrok u fen… Kastrace fen a psů si můžeme rozdělit na preventivní a léčebné. Preventivní kastrace fen se provádí z důvodů zabránění nežádoucího nakrytí nezvaným návštěvníkem, prevence vzniku zánět
zobrazit článek >> Problémy s výchovou vašeho psaPsi a lidé žijí pospolu již tisíce let, ale to neznamená že si musí vždy vzájemně rozumět. Život s vaším „mazlíčkem“ může být plný neporozumění a frustrace, stejně jako život s lidmi! Protože psi jsou
zobrazit článek >> Agresivita mezi kočkami v jedné domácnostiKoťata jsou miloučká, chlupatá klubíčka, nad kterým se každý rozněžní a není člověk který by je mohl nemít rád. A nebo to tak není? Kolem 4. měsíce věku se může stát, že z roztomilého plyšounka se vyk
zobrazit článek >> Osmák degu – malý hlodavecMalý hlodavec se zvláštním názvem osmák degu (Octodon degus) už není v našich podmínkách žádnou raritou. Stává se stále oblíbenějším zvířetem chovaným ze záliby. Přečtěte si, co dělat, aby se u vás c
zobrazit článek >> Lupina a její význam pro zdraví lidí a ve výživě zvířat – výtah z článkuRod Lupinus zahrnuje asi 300 druhů jedno a víceletých bylin. Po vyšlechtění tzv. sladké lupiny (nízký obsah alkaloidů – hořké látky, vysoký obsah bílkovin) se stala zdrojem proteinů ve výživě lidí i z
zobrazit článek >> Chov pískomila tlustéhoZákladní údaje Tento chovatelsky méně známý hlodavec patří k větším druhům pískomilů. Dosahuje hmotnosti 100 – 200 g. Tělo má dlouhé 13 – 20 cm. Ocas je kratší než tělo, osrstěný, zakončený černou št
zobrazit článek >>Zahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.