Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Laparoskopické operace NOVĚ na našem pracovišti Laparoskopie výrazně snižuje bolestivost zákroku a rovněž velmi urychluje pooperační hojení. Výhody laparoskopických operací jsou běžně využívány u lidí již řadu let, ale ve veterinární medicíně se ta
zobrazit článek >>
Klikám, klikáš, klikáme

Ačkoliv by se mohlo zdát, že klikr trénink rovná se pomůcka zvaná klikr, není to tak úplně pravda. Chcete klikr trénink vyzkoušet? Pak mnohem důležitější než zakoupení klikru je pochopení principu, j

zobrazit všechny dotazy >>

Kočky jsou zvířata čistotná…ale (o kočkách a blechách)

Přesto je pravdou, že blechy parazitující v našich končinách, jsou původu kočičího a na psy se pouze dokázaly v průběhu let přizpůsobit. Musím ale ze své zkušenosti prohlásit, že psy potkáváme zamořen

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Čerstvé maso v granulích

Jaký je rozdíl mezi granulemi, které obsahují čerstvé maso, a mezi granulemi, které nejsou vyrobeny z čerstvého masa?

Maso, respektive bílkoviny, jsou jedny z nejdůležitějších složek všech granulí. Ty jsou pro výživu psa velmi důležité a jejich množství by nemělo být v krmné dávce ani malé, ani nadměrné. Obojí psům škodí. V poslední době se setkáváme s novinkou, že výrobci píší na obal procentuální obsah čerstvého masa. Je však potřeba si uvědomit, že procentuální obsah čerstvého masa není procentuální obsah bílkovin v granulích. Maso samozřejmě není stoprocentní bílkovina (obsahuje mj. i vodu, tuky a mnoho dalších látek), a než se dostane do granulí, je potřeba je usušit. Vzhledem k tomu, že čerstvé maso je tvořeno z velké části vodou (až okolo 70 procent), dovedete si jistě představit, že po vysušení z masa mnoho nezbude. Podle zákona musí výrobci na obal uvádět složky v sestupném pořadí a složka, která je uvedena na prvním místě, je obsažena v granulích v největším množství. Nejlepší variantou je, pokud je ve složení výrobku na prvním místě uvedeno ,,maso a výrobky živočišného původu“. V recepturách hotových krmiv pro psy zpravidla slouží jako základ kuřecí nebo hovězí maso, k němu jsou pak přidávány jiné druhy masa, které tvoří konkrétní variantu nebo příchuť. Pokud na obalu granulí najdete údaj, že obsahuje například 20% bílkovin (někdy též označováno jako 20% dusíkatých látek), tak se v podstatě jedná o 20% živočišné bílkoviny v suchém stavu, tedy sušeného masa. Na některých obalech najdete třeba také údaj, že ,,Obsahuje min. 4% kuřecího masa. Nejedná se o to, že by v té dané receptuře byla jen 4 procenta masa, ale jde se o přesné dodržování evropské legislativy. Podle té, pokud chce výrobce uvádět, že se jedná o příchuť kuřecího masa, obsah musí být minimálně 4% kuřecího masa z celkového množství masa. Takže dalších 96% masa může pocházet třeba z krůtího nebo kachního masa a doplňují tak celkově 100% použitého masa v receptuře. Čtyři procenta je tedy minimální hodnota daná legislativními normami. Většinou ale dané příchutě bývá kolem 60% z celkového množství masa. Nezaměňujte tedy celkový rozbor všech složek krmiva, kde bílkovina, tedy maso, tvoří například 20% bílkovin nebo někdy uváděných 20% dusíkatých látek, s tím, že těchto 20% bílkovin je tedy 100% masa a z toho například minimálně 4 % z celkového masa pochází z kuřat.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4