Péče o srst pro psy a kočky. Náš salon je zaměřen na kompletní péči o srst. Nabízíme služby zkušené střihačky psů a koček.
Provádíme:Na zvládnutí bakterialních infekcí pomáhají antibiotika, v léčbě virových
chorob jsou naše možnosti léčby omezené. Na trhu se objevil přípravek firmy
Vétoquinol Enisyl -F, který má prokazatelný léčebný účinek na infekci
herpesvirem u koček. Onemocnění se projevuje typickým hlenovým výtokem z očí
a nosu a kýcháním, úmrtnost na komplikace u mladých koťat může dosahovat až
30%. Enisyl obsahuje látku L- lysin , podává se formou pasty a má léčebný
i preventivní účinek na kočičí herpesvirosu.
Proč prodáváme krmení a diety značky Hill´s? Kvalita ověřená léty, vznik se datuje r. 1939, kdy se objevila 1. klinická dieta k/d / onem ledvin/. V současnosti Hills nabízí nejucelenější komplex výživy pro všechny kategorie zdravých psů a koček, a nejširší spektrum diet pro lepší kontrolu snad téměř všech onemocnění. Vyšší cena je daň za za superpremiovou kvalitu a průkopnictví ve vývoji nových klinických diet. V současnosti portfolio Hillsu čítá 49 krmení a diet pro psy a 35 pro kočky / navíc v různých baleních /.
Navštivte Krmiva Hill´s také na Facebooku
Úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
V rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen. Velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka. Díky
Slušnost,vstříctnost a ochota mě kdykoli pomoc s mým psem Junkym který se nebojí jako jinde a chodí tam jak na procházku :-))
Je základem kvalitní péče. Stejně jako sebelepší kuchař nedokáže z mizerných surovin vykouzlit skvělý pokrm ale naopak skvělá surovina není zárukou kvalitního výsledku pokud projde rukou neodbornou. Ani zde zakoupení kvalitní značky krmiva zárukou úspěchu neb se přidávají dispozice vrozené a samozřejmě vlivy okolí mají za následek vlivy získané.
více o správné výživě zvířeteNejlepším receptem na dlouhé zdraví je jednoduše neonemocnět. K některým chorobám mají určití jedinci či plemena vrozené dispozice. Obezřetná volba plemene pro daný účel využití, zdravotní historie...
více o prevenci zvířeteČas rychle plyne a z našeho ještě před pár lety malého zvědavce je jedinec na kterém se začínají projevovat příznaky stárnutí. Jedním z těchto projevů je samozřejmě i opotřebování některých systémů. Zda platí u zvířat stejně jako u strojů že zanedbaná drobná oprava zpravidla rezultuje v opravu rozsáhlou a tím i nákladnou.
Vlastní laboratoř = výsledky již při stejné návštěvě. Možnosti co lze z vyšetření krve laboratorně vyšetřit by byly před pár lety v oblasti sci-fi a přitom nyní jich podstatnou část dokážeme zvládnout dokonce na počkání ve vlastní laboratoři.
Odstraňovat příčiny nikoliv jen tlumit důsledky onemocnění. Pouhé odstranění potíží vede zpravidla k pouze dočasnému zlepšení.
více o odstaňování příčin onemocněníClicker, pokud budete chtít, vám dokáže změnit život. Je to nejen jednoduchý způsob, jak psa naučit neuvěřitelné triky, ale i dost srozumitelná cesta, jak se spolu vzájemně dorozumět. Klikání je vhodn
zobrazit všechny dotazy >>Nedůvěra k lidem
V útulku se ocitají psi z nejrůznějších důvodů a z nejrůznějších prostředí. Málokdy je známo něco o jejich původu a o předchozím životě. Byli lidmi týráni? Žili v ústraní a lidi téměř nepoznali? Nebo
zobrazit článek >> Test spokojenostiPlánujete už letní dovolenou – dovolenou v zemích EU a navíc se svým psem, případně kočkou nebo fretkou? Pokud vaše zvíře ještě nemá elektronický čip, dobře zvažte termín cestování. Pokud vycestujete (a vrátíte se) do konce letošního června, zcela postačí označení vašeho miláčka tetováním. Od července bude ovšem striktně vyžadováno čipování. Kód mikročipu musí být uveden v očkovacím průkazu zvířete nebo v jeho cestovním pasu, aby mohl majitel nebo průvodce psa, kočky či fretky prokázat, že se jedná skutečně o doklady konkrétního zvířete.
Jak je to s dalšími zvířaty
Kůň musí mít průkaz koně, kterým se při případné kontrole prokazuje jezdec. I ve vnitrozemí mohou být jezdci či cestující se zvířaty policií či celními orgány vyzváni, aby předložili patřičné doklady. Pokud cestujete se zakrslými králíčky nebo potkany, ti pas mít nemusejí, ovšem je dobré, zejména při cestě do nečlenských zemí, mít doklad o klinické prohlídce, že je zvíře zdrávo. Vydává opět soukromý veterinární lékař. Případné potvrzení o dobré nákazové situaci v místě vydá příslušná krajská veterinární správa. Vždy je dobré se dotázat zastupitelského úřadu dotyčné země. Například do Irska je potřebné pro králíka vyřídit speciální povolení ještě před cestou.
Británie, Irsko, Malta, a Kypr navíc požadují, aby byli pes, kočka nebo fretka 24 až 48 hodin před vstupem ošetřeni prostředkem proti echinokokóze a proti klíšťatům. Švédsko požaduje ošetření proti echinokóze maximálně 10 dní před vstupem, Finsko maximálně 30 dní před vstupem. Vše aplikuje na požádání soukromý veterinární lékař. Při cestě do nečlenských zemí je třeba mít pas pro malá zvířata při návratu na území EU. Navíc pak je třeba splnit veterinární podmínky pro vstup do dané nečlenské země, proto je vždy dobré dotázat se zastupitelského úřadu na podmínky. Určitě není na škodu nechat psa očkovat i proti leptospiróze či parvoviróze, popřípadě proti lymeské borelióze, a to bez ohledu, zda majitel se psem hodlá vycestovat, či nikoli. Zde je vhodné se poradit se soukromým veterinárním lékařem.
Další výhody mikročipů
Kromě zmíněné nutnosti při cestování po zemích EU pro doložení ,,spárování“ dokumentů se zvířetem ocení čip každý, komu se zvíře ztratí. Čtečkami čipů jsou vybaveny všechny útulky v Česku i na Slovensku, jakož i policejní služebny nebo veterináři. Často jsou majitelé kontaktováni ještě dřív, než odchycený pes putuje do útulku. Vyhne se tak povinné karanténě i dalšímu stresu – a majitel poplatkům za ubytování krmení a veterinární prohlídku. Zatím jsou problémy s dohledáváním majitelů očipovaných zvířat, pokud se zvíře ocitne v jiném kraji. Dosud neexistuje celostátní registr zvířat, kde by byly sloučeny všechny informace o čipech, s povinností majitelů nechat zde registrovat i všechny změny týkající se očipovaného zvířete – např. o prodeji ztrátě úmrtí zvířete. Tento registr částečně v České republice supluje zpoplatněný Centrální registr zvířat a věcí. Za jednorázový poplatek se tu může každý majitel psa (ale např. i jízdního kola) zaregistrovat a v případě ztráty nebo odcizení zvířete doufat, že se mu co nejdříve vrátí. Mikročipy rozhodně neumějí dohledávat zvíře přes satelit, nesledují dráhu jeho pobytu, neobsahují osobní údaje majitele. Mikročipy v těchto případech slouží k propojení údajů o psovi s daty, které majitel buď dobrovolně poskytne registru, nebo které dohledá policie v městských registrech psů.
Zahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.