Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Jak začít klikat

Clicker, pokud budete chtít, vám dokáže změnit život. Je to nejen jednoduchý způsob, jak psa naučit neuvěřitelné triky, ale i dost srozumitelná cesta, jak se spolu vzájemně dorozumět. Klikání je vhodn

zobrazit všechny dotazy >>

Nedůvěra k lidem

V útulku se ocitají psi z nejrůznějších důvodů a z nejrůznějších prostředí. Málokdy je známo něco o jejich původu a o předchozím životě. Byli lidmi týráni? Žili v ústraní a lidi téměř nepoznali? Nebo

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Cestování se psem – konec tetování v EU

Plánujete už letní dovolenou – dovolenou v zemích EU a navíc se svým psem, případně kočkou nebo fretkou? Pokud vaše zvíře ještě nemá elektronický čip, dobře zvažte termín cestování. Pokud vycestujete (a vrátíte se) do konce letošního června, zcela postačí označení vašeho miláčka tetováním. Od července bude ovšem striktně vyžadováno čipování. Kód mikročipu musí být uveden v očkovacím průkazu zvířete nebo v jeho cestovním pasu, aby mohl majitel nebo průvodce psa, kočky či fretky prokázat, že se jedná skutečně o doklady konkrétního zvířete.
Jak je to s dalšími zvířaty
Kůň musí mít průkaz koně, kterým se při případné kontrole prokazuje jezdec. I ve vnitrozemí mohou být jezdci či cestující se zvířaty policií či celními orgány vyzváni, aby předložili patřičné doklady. Pokud cestujete se zakrslými králíčky nebo potkany, ti pas mít nemusejí, ovšem je dobré, zejména při cestě do nečlenských zemí, mít doklad o klinické prohlídce, že je zvíře zdrávo. Vydává opět soukromý veterinární lékař. Případné potvrzení o dobré nákazové situaci v místě vydá příslušná krajská veterinární správa. Vždy je dobré se dotázat zastupitelského úřadu dotyčné země. Například do Irska je potřebné pro králíka vyřídit speciální povolení ještě před cestou.
Británie, Irsko, Malta, a Kypr navíc požadují, aby byli pes, kočka nebo fretka 24 až 48 hodin před vstupem ošetřeni prostředkem proti echinokokóze a proti klíšťatům. Švédsko požaduje ošetření proti echinokóze maximálně 10 dní před vstupem, Finsko maximálně 30 dní před vstupem. Vše aplikuje na požádání soukromý veterinární lékař. Při cestě do nečlenských zemí je třeba mít pas pro malá zvířata při návratu na území EU. Navíc pak je třeba splnit veterinární podmínky pro vstup do dané nečlenské země, proto je vždy dobré dotázat se zastupitelského úřadu na podmínky. Určitě není na škodu nechat psa očkovat i proti leptospiróze či parvoviróze, popřípadě proti lymeské borelióze, a to bez ohledu, zda majitel se psem hodlá vycestovat, či nikoli. Zde je vhodné se poradit se soukromým veterinárním lékařem.
Další výhody mikročipů
Kromě zmíněné nutnosti při cestování po zemích EU pro doložení ,,spárování“ dokumentů se zvířetem ocení čip každý, komu se zvíře ztratí. Čtečkami čipů jsou vybaveny všechny útulky v Česku i na Slovensku, jakož i policejní služebny nebo veterináři. Často jsou majitelé kontaktováni ještě dřív, než odchycený pes putuje do útulku. Vyhne se tak povinné karanténě i dalšímu stresu – a majitel poplatkům za ubytování krmení a veterinární prohlídku. Zatím jsou problémy s dohledáváním majitelů očipovaných zvířat, pokud se zvíře ocitne v jiném kraji. Dosud neexistuje celostátní registr zvířat, kde by byly sloučeny všechny informace o čipech, s povinností majitelů nechat zde registrovat i všechny změny týkající se očipovaného zvířete – např. o prodeji ztrátě úmrtí zvířete. Tento registr částečně v České republice supluje zpoplatněný Centrální registr zvířat a věcí. Za jednorázový poplatek se tu může každý majitel psa (ale např. i jízdního kola) zaregistrovat a v případě ztráty nebo odcizení zvířete doufat, že se mu co nejdříve vrátí. Mikročipy rozhodně neumějí dohledávat zvíře přes satelit, nesledují dráhu jeho pobytu, neobsahují osobní údaje majitele. Mikročipy v těchto případech slouží k propojení údajů o psovi s daty, které majitel buď dobrovolně poskytne registru, nebo které dohledá policie v městských registrech psů.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4