Ordinační hodiny Pohotovost pro naše klienty 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Chybění zubů u psa

Plnochrupý pes má v mordě 42 zuby. U mnohých psů jeden nebo více zubů chybí. Nejčastěji chybí premoláry nebo moláry. Chybění zubů je dlouholetý chovatelský problém. Ten rozdělil chovatele zhruba na tř

zobrazit všechny dotazy >>

Nedůvěra k lidem

V útulku se ocitají psi z nejrůznějších důvodů a z nejrůznějších prostředí. Málokdy je známo něco o jejich původu a o předchozím životě. Byli lidmi týráni? Žili v ústraní a lidi téměř nepoznali? Nebo

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Co do krmítka

Sypejte ptáčkům do krmítek nebo za okno

Bezpečnost nade vše

Krmítko umístěte tak, aby bylo pro ptáky co nejbezpečnější – tedy dál od stromů a keřů, kde se můžou ukrývat kočky a jiní predátoři – a pokud možno tak, abyste na něj dobře viděli. Nejmenší vhodná výška od země má být metr a půl. Krmítko musí mít důkladnou střechu, podlahu beze spár a minimálně třiceticentimetrový obrubník kolem podlahy, aby ptáci nevyhazovali potravu ven, zrní nezapadalo sněhem a nevyfoukal ho vítr.

Co do zobáčku

Krmení pro ptáky se dá koupit v hobbymarketech. Různé druhy ptactva mají různé chutě a potřeby. Nejvhodnější jsou pro všechny drobné ptáky olejnatá semena, z nichž nejrozšířenější je slunečnice, mák a řepka, rozsekat můžete i jádra (třeba loňských ) ořechů. Vhodné je zrní, zadina (semena různých plevelů, která zbydou po vymlácení obilí) nebo různé bobule: ptačí zob, jeřabiny, kaliny nebo bezinky. Ptáci nepohrdnou ani jablky, která rozpůlíme a položíme do krmítka řeznou stranou dolů kvůli stabilitě. Někteří ptáci vezmou zavděk tvarohem, ovesnými vločkami a nastrouhanou zeleninou nebo ovocem. Z tuků je pro ptáky vhodný hovězí nebo skopový lůj. Pokud budete vyrábět lojové pochoutky pro ptáky sami, rozpuštěný ho nalijte do malých kelímků, po ztuhnutí obal odstraňte a lojovou hmotu pak zavěste v síťce (např. od pomerančů) na místo určení. Lůj je i základem pro tzv. tukový žír, který se skládá z hovězího nebo skopového loje, do kterého přimícháte drcená slunečnicová semena, mák a mleté ořechy. Do směsi se buď namáčejí jehličnaté větvičky, nebo ji vlejte do kelímků či květináčů, jejichž dnem provlečete drát s dřívkem a zavěsíte jako zvoneček. Směsi můžete nasypat do krmítka pod střechou, lojové koule zavěste pod krmítko, na strom nebo na plot. Krmítko nesmí být nikdy plesnivé, zkažené ani nahnilé. Zažívací trakt ptáků pracuje jinak než ten lidský, takže jim rozhodně nebudeme nabízejte zbytky z kuchyně, chleba, slané a kořeněné potraviny, uzeniny nebo přepálené tuky. To všechno působí ptákům velké zažívací problémy a často končí jejich úhynem. Čas od času kontrolujte, jestli v krmítku nezbyly jen prázdné slupky nebo jestli zrní nesplesnivělo.

Co pro koho

Pro vrabce, zvonky, stehlíky a sýkorky: semena slunečnice, ovsa, lnu, prosa, konopí, trav a bodláků. Pro kosy, kvíčaly a brkoslavy: ovoce.
Pro pěnkavy, jíkavce a hýly: bobule všeho druhu.
Pro čížky a sýkorky: ořechy.
Pro vrabce a hrdličky zahradní: zrní.
Pro zvonky, pěnkavy a strnady: zadina.
Pro sojky, straky a havrany: odřezky masa.
Pro brhlíky, strakapoudy a sýkorky: lůj.
Pro šoupálky, mlynaříky, střízlíky nebo králíčky: tukový žír.
Pro všechny: přístup k vodě.

Čím pestřejší jídelníček ptákům nabídnete, tím více druhů budete moci pozorovat!

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4