Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Výběr správného domova pro psa

Kde má pes svůj domov? No to je přece jasné, tam, kde jeho pán. To je jistě pravda, ale jak dát tomuto obecnému tvrzení konkrétní obsah? Jak a kde psa ubytovat, aby se u nás v bytě opravdu cítil „jako

zobrazit všechny dotazy >>

Leguáni nejsou mazlíčci pro každého

Leguán zelený (Iguana iguana) se stal v posledních letech vedle suchozemských želv a chameleonů jedním z nejčastěji chovaných plazů. Mláďata se k nám dovážejí ve velkém z chovných farem v USA a ve Stř

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

DESATERO PRO KOUPÁNÍ PSŮ A KOČEK

1. Koupání psa nebo kočky provádějte nejlépe ve dvou – jeden člověk zvíře přidržuje a druhý nanáší šampón a oplachuje.
2. Vezměte si na sebe staré nepromokavé oblečení – gumovou zástěru a jednorázové rukavice. Nebudete tolik promáčení a také snížíte riziko přenosu dermatofytóz na člověka.
3. Používejte vlažnou až teplou vodu (u koček asi 35°C). Příliš studená voda odradí zvíře od ochoty koupat se v budoucnu, příliš teplá voda vede ke zvýšenému svědění kůže a následnému škrábání se. Místnost, ve které koupání probíhá, by měla být teplá, aby zvíře po koupeli neprochladlo.
4. Před nanesením šamponu musí být srst a kůže zvířete dobře namočené. Nejsnáze to provedete tak, že kočku nebo menšího psa umístíte do většího umyvadla nebo dřezu.
Ke smáčení zvířete použijte sprchovou růžici (u koček je někdy lepší jen ponoření do předem napuštěné vody). U velkých psů lze koupat i venku za použití kbelíků. Mokrou srst promasírujte rukou, aby se voda dostala až na kůži. Když je zvíře zcela mokré, vodu vypusťte (vylijte).
5. Naneste takové množství šamponu, aby se vytvořilo dostatek pěny po celém těle. U většiny koček a menších psů postačí jedna polévková lžíce (10ml). U větších plemen dávku přiměřeně zvyšte. Šampon dobře vmasírujte do srsti a kůže.
6. Dávejte pozor, aby se šampón nedostal zvířeti do očí, nosu a dutiny ústní. Někdy je vhodné použít pro nanesení šampónu do rizikových oblastí mycí houbu nebo vatový tampón (gázu). Pokud se přesto šampon do těchto oblastí dostane, musíte je dobře vypláchnout velkým množstvím čisté vody.
7. V ideálním případě by měl šampon na kůži působit 10 minut. Zvíře po celou dobu nechte v teplé místnosti bez průvanu (např. v přepravce). Nikdy zvíře nenechávejte bez dozoru. Po uplynutí stanovené doby zvíře dobře opláchněte. Proces opláchnutí je vhodné několikrát opakovat, dokud není veškerý šampón ze srsti odstraněn.
8. Jestliže k vysoušení zvířete používáte ručník, mělo by mít každé ošetřované zvíře svůj vlastní, aby se zamezilo šíření chorob. Proti kontaminaci plísněmi vyperte ručníky a oblečení na minimálně 60°C.
9. Dokud zvíře zcela neoschne, mělo by být v teplé místnosti bez průvanu (hlavně kočky jsou náchylné k prochladnutí). Nepoužívejte vysoušeč vlasů. Může poškodit srst a kůži a napomáhá šíření plísňových spor. Potenciálně infekční materiál, například vatové tampóny, je nejvhodnější zlikvidovat spálením.)
10. Nedovolte, aby se zvíře během šamponování, oplachování nebo před osušením samo olizovalo. Zvíře by také nemělo šampon inhalovat, ani by se mu neměl dostat do nosu, očí nebo dutiny ústní.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4