Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Kdo psu odběr provádí?

Dárci krev odebírá veterinární lékař, který po celou dobu odběru dbá na dodržování všech zásad sterility a správného zacházení s krevní konzervou. Zdravý pes může krev darovat 3 – 4krát ročně. Odku

zobrazit všechny dotazy >>

Lupina a její význam pro zdraví lidí a ve výživě zvířat – výtah z článku

Rod Lupinus zahrnuje asi 300 druhů jedno a víceletých bylin. Po vyšlechtění tzv. sladké lupiny (nízký obsah alkaloidů – hořké látky, vysoký obsah bílkovin) se stala zdrojem proteinů ve výživě lidí i z

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Dva jsou víc než jeden

Je rozdíl mít jednoho nebo víc psů?

Víc psů – víc konfliktů

Nejlépe se seznamují dva psi, kteří mají od nynějška žít víceméně společně, na neutrální půdě. Ne všichni, kteří se bez problémů druží v parcích a společně se tu honí za klackem, by bez protestů přivítali stejné psy bez přípravy u sebe doma. Pokud už ale našli společnou řeč při hře a označkovali stejné kandelábry, jejich bližší seznamování doma bude jednodušší. Když se rozhodnete vlastnit víc psů, je lepší pořídit si štěňata. U nich je nejmenší riziko, že by později vznikaly konflikty. Jedno z nich bude dominantnější a podle toho musíte postavit i výcvikový plán. U skupin psů různého věku, velikostí, plemen, pohlaví ap. je nutné ovlivnit strukturu smečky tak, aby se do ní nově příchozí uspokojivě začlenil. Každá smečka má ustálenou hierarchii, ale záleží na konkrétním plemenu, jak nováčka staří členové přijmou. Je známo, že třeba lovečtí psi zvyklí na spolupráci ve smečce jsou snášenlivější k novému příchozímu než plemena například strážní, zvyklá žít a pracovat jako singlové. Například bígl nemá tendence k šikaně, kdežto u rotvajlera nebo strážních psů se silně vyvinutým teritoriálním smyslem se dají problémy s velkou pravděpodobností očekávat. Abyste zredukovali možné projevy agresivity, je třeba od počátku posilovat u prvního psa dominantní postavení, abyste mu dali znát, že nováček nijak neohrozí jeho dosavadní postavení. Kritickým momentem je krmení: u prvního psa neměňte dosavadní zvyklosti, druhého krmte (aspoň pro začátek) na jiném místě.
Je nevyhnutelné, že si oba psi poměří síly. Pokud nedojde na krev, do sporu nijak nezasahujte, protože si budují trvalé pořadí. Jestliže jste v držení dvou psů začátečníkem, může se vám zdát poněkud drsné, že je třeba podporovat původního psa.
Psi, kteří mají i s vaší pomocí ujasněnou hierarchii, se čas od času můžou sice nepohodnout, ale je málo pravděpodobné, že už by došlo ke zranění. Podřízený pes si včas lehne na hřbet a uzná tím nadřazenost dominantního, čímž se situace uklidní. Drobné neshody se budou občas vyskytovat, jako ostatně v každé rodině, aniž by to mělo vliv na její fungování. Chovat ovšem plemena, která byla kdysi vyšlechtěna k zápasům, v kombinaci s jinými psy, to chce už skutečně zdatného, zkušeného a důrazného majitele s kynologickou praxí. Jestliže máte malé děti, vysvětlete jim, že nemůžou a nesmějí věnovat víc pozornosti novému psovi, i když je pro ně mnohem zajímavější než starý pes.

Víc psů – víc práce

Příchod nového psa do starých zaběhaných pořádků domácnosti s doposud jediným psem může způsobit starousedlíkovi stres, projevující se například tím, že zapomene na čistotnost. Ale nejen stres je příčinou pomočován í nebo lehčího ,,učůrávání“. Hlavně samci jsou pod tlakem testosteronu a automaticky začnou značkovat teritorium, vychování-nevychování. Pokud se situace nelepší, je možné požádat o konzultaci psího odborníka nebo veterináře. Hormonální hladinu lze upravovat léky, a pokud nemají být psi chovní, zvažte jejich kastraci. Trpět nečinně znečišťování domu nebo bytu není moudré, protože vám se zhoršuje životní prostředí a pes sám volá po změně stávajícího stavu, v čemž mu vy nijak nepomáháte. Chodit na procházku se dvěma psy na vodítku vyžaduje cvik z jejich i z vaší strany. Svého prvního psa máte jistě zvládnutého tak, že na vodítku netáhne; druhé vodítko s novým psem držte ve stejné ruce, což je lepší, než vést každého psa zvlášť. Kdo někdy viděl (nebo na vlastní kůži zažil) situaci, že každý pes táhne na jednu stranu, pochopí, o čem je řeč.
Udržet dva psy v jedné ruce ovšem vyžaduje víc síly, a síly obzvláštní, pokud jde o velká plemena.


Hlavně slabším členům rodiny radši takovou kombinaci rovnou zakažte. Výcvik dvou psů
je rovněž obtížnější, i když určitě občas zažijete situace, které jako výjimka potvrdí pravidlo.
Cvičit pohromadě se dají hlavně přirozeně smečkoví psi, kteří jsou na stejné výcvikové úrovni. Pokud je nový pes úplný začátečník, je lepší cvičit každého zvlášť. Rozhodně nemůžete v úplných začátcích předpokládat, že nový pes bude ve všem následovat ,,mazálka“. Rozhodně ho tedy nepouštějte z vodítka až do doby, než ho v individuálních hodinách nenaučíte základním povelům. I při hře musíte mít na paměti, že přednost musí dostávat dominantní pes. Míček tedy házejte napřed jemu a až později zapojte do hry druhého psa. Pokud je druhý rychlejší, konfliktu se nejspíš stejně nevyhnete. Zvláštní kapitolou jsou starosti, která vám vyvstanou, pokud si pořídíte psa a fenu. Když začne fena hárat a je ve fázi, kdy dotírajícího ,,domácího“ psa ještě odmítá, může být vůči němu značně agresivní; a když o vaši fenu projeví zájem cizí psi v parku, počítejte s tím, že konflikt vyvolá váš pes, který si ji žárlivě střeží. A když fenku neuhlídáte ať před vlastním, nebo před cizím samcem, máte postaráno o další starost.

Víc psů – větší náklady

Je pochopitelné, že s počtem psů stoupají přímo úměrně i vaše náklady. Kromě sumy za pořízení dalšího psa musíte počítat s nárůstem výdajů za očkování, odčervení, za antiparazitární přípravky, za veterinární péči v případě nemoci nebo úrazu, za kastraci i hormonální léčbu, za odstraňování zubního kamene, za hračky, pelíšky, misky, cestovní přepravky, vodítka, obojky…
Více psům více chutná. A pokud máte psy různého věku, velikostí a pracovního vytížení, nemůžete je krmit ,,z jednoho pytle“. Nezapomeňte na doplňky stravy… a na náhradu škod na vašem i cizím majetku.

Víc psů – víc radosti

Dva a více psů si po tom, co si ujasní vzájemné vztahy, ve skutečnosti užijí daleko víc, než osamocený jedinec. Dva psi se zabaví, i když jste v práci, a když umístíte své psy po dobu dovolené ke známým nebo do psího hotelu, budou mít jeden v druhém jistotu a oporu.
Při soužití štěněte se starým psem se sice občas senior projeví jako nerudný bručoun, ale v zásadě ho společnost mladého částečně fyzicky a rozhodně psychicky omladí; štěně se zas naučí tolerovat vrtochy stáří, čemuž ho starší pes brzy a leckdy nevybíravě naučí. A v neposlední řadě si se dvěma nebo s několika psy prožijete i vy mnohem více radosti, než jen s jedním. Už jen pozorovat hry dvojice nebo smečky psů je potěšující pro oko i náplast na špatnou náladu.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4