Ordinační hodiny Pohotovost pro naše klienty 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Pohybový režim u psa s ortopedickým onemocněním

Velice důležitou součástí péče o psa postiženého ortopedickým onemocněním je úprava jeho pohybového režimu. Tato otázka je ale zároveň často opomíjena a zpravidla je odpověď na ni omezena na konstatov

zobrazit všechny dotazy >>

Máte kočku místo budíku?

Mít doma kočku, která Vás pravidelně budí ještě před tím, než zazvoní Váš budík, není nic příjemného. Pokud máte za sebou těžký den, může to ve vás probouzet krvežíznivé choutky. O kočkách se často my

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Hyperaktivní kočka

Moje habešská kočka je velmi aktivní,hodně skáče a hodně běhá.Několikrát týdně zvrací,myslím,že to má z toho skákání.Ve zvratcích nacházíme chuchvalce chlupů.

Zvracení Vaší kočky nebude moc souviset se skákáním,ale s tvorbou tzv.bezoárů.Kočka je velmi čistotná,při čištění srsti se stává,že chloupky se zachytí na jazyku a kočka je spolkne.
Pokud chlupů není mnoho,dostanou se do zažívacího traktu a posléze dojde k jejich vyloučení.Někdy se zamotají do klubíčka a vytvoří útvar,kterému se říká bezoár.Ten může také projít zažívacím traktem.Pokud je větší,dojde spí訚e k podráždění zažívacího traktu a vyloučení zvracením.Toto je zcela normální stav,který se kočce v přírodě běžně stává.
Můžeme tomuto pomoci lepší a pravidelnou úpravou srsti,naučte kočky,aby lépe snášela kartáčování a byla klidná při česání.Pokud je kočka krátkosrstá,tak není třeba česat denně.U dlouhosrstých koček je pravidelná péče o srst nutná,obvykle jednou denně musíme vyčesat mrtvé chlupy.Pokud kočka špatně reaguje na úpravu srsti,pokuste se hrou,třeba jí půčte hřeben nebo kartáč a společně si hrajte,kočka pak nebude mít strach.
Bohužel i při pravidelné péči může dojít k problémům s bezoáry v zažívacím traktu.Existují účinné přípravky,které se podávají jako krmivo.Tyto produkty mají vždy v názvu označení „antihairball“.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4