Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Jaké jsou správné náhubky pro psa.

Pejskaři, prosíme Vás: Pokud možno nedávejte ve vedrech psovi náhubek. A je-li to opravdu nezbytné a jste k tomu okolnostmi donuceni, používejte náhubky drátěné, co nejprostornější, aby se pes mohl oc

zobrazit všechny dotazy >>

Lze naučit chodit kočku na vodítku?

Jestliže chcete vaší kočce umožnit bezpečně poznávat svět i mimo domácnost, je možnost naučit vaši kočku chodit na vodítku ideální možností. Nejlepší je začít již v raném věku. Starší kočku půjde

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Jak cestovat se psem do zahraničí?

Na dovolenou můžete vzít i svého psa. Je však třeba včas myslet na potřebné dokumenty či vyšetření. Převoz zvířat přes hranice má svá pravidla, která se liší i v rámci EU, a především mimo ni. Víte, jaká vyšetření pes před cestou potřebuje, či jak s ním cestovat letadlem?
Pokud jedete do vhodné destinace, svého čtyřnohého přítele nemusíte před dovolenou nutně nechávat v péči příbuzných či přátel, nebo v takzvaném psím hotelu. Samozřejmě mu musíte zajistit vhodné podmínky během cesty i v jejím cíli. Při cestování do zahraničí je navíc třeba znát předem podmínky převozu psa do dané země. Pozor na to, že problémy mohou nastat i teprve při návratu do EU.

Pas pro psa či kočku
Při cestování v zemích Evropské unie se nevyšetřuje, zda má pes, případně kočka či fretka, dostatek protilátek proti vzteklině. Pro případnou kontrolu postačí potvrzení ve zvířecím pase o imunitě, tedy o platném očkování proti vzteklině. Zvířecí pas vám vydá veterinární lékař. Ještě před vydáním pasu je vhodné psa nechat označit mikročipem, zvláště pokud budete cestovat mimo EU či do státu EU, které mikročip vyžadují (viz níže).
Při cestách se psem mimo země Evropské unie si ale nezapomeňte zajistit doklady potřebné k návratu zvířete. Veterinární podmínky vstupu zvířat do jednotlivých zemí poskytuje příslušná ambasáda či státní veterinární úřady. Bez veterinárního osvědčení, které je třeba si pořídit před odjezdem, se pes cestovatel nebude smět vrátit domů!

Štěňata a koťata raději nechejte doma
Pozor je třeba si dát v případě přepravy štěněte či kotěte mladšího 3 měsíců a neočkovaného proti vzteklině. Řada členských zemí, jako je Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Lotyšsko, Malta, Polsko, Švédsko, Velká Británie, takový dovoz vůbec neumožňuje. Ostatně, pro takto mladá štěňata a koťata nebývají daleké cesty vhodné i z dalších důvodů.

Státy se striktními pravidly
Vyplatí se vědět předem, že Velká Británie, Irsko, Švédsko a Malta mají mnohem přísnější vstupní požadavky než ostatní EU státy. Jediným tamním povoleným způsobem identifikace zvířete je mikročip (ISO 11 784 nebo ISO 11 785). Navíc je vyžadováno sérologické vyšetření na vzteklinu provedené alespoň 6 měsíců před vstupem do země, dále i ošetření proti echinokokóze a klíšťatům.
Pozor na návrat ze zemí mimo EU
Jiná pravidla platí, když se pes, zpravidla nikoli sám, ale se svým majitelem, vrací ze zemí, které nejsou členy Evropské unie, například z Tuniska, Maroka, Egyptu, Keni, Thajska a dalších zemí. Mnoho lidí zapomíná, že by mohl nastat problém při návratu domů a že by jim na hranicích mohli celní orgány či veterinární lékaři odepřít vstup do Evropské unie.
• Při návratu do EU je požadováno sérologické vyšetření na protilátky proti vzteklině, které je potřeba nechat provést ještě před opuštěním EU ve schválené laboratoři, pokud cestovatel nehodlá ve třetí zemi strávit dobu delší než 3 měsíce.
• Pokud cestovatel se psem v zemi pobýval déle než 3 měsíce, je krev na vyšetření odebírána mimo EU, ale současně je nutné vyčkat 3 měsíce, než je možné se zvířetem přicestovat do EU.

V České republice provádí platné vyšetření pouze laboratoř vztekliny Státního veterinárního ústava v Praze:
Zkušební laboratoř diagnostiky infekčních nemocí zvířat,
Oddělení patologie a parazitologie, laboratoř vztekliny,
Sídlištní 136/24, 165 03 Praha 6 – Lysolaje. Tel: 251 031 271
V případě potřeby je vzorek odebraný dle stanovených pravidel po vyplnění žádanky možné zaslat i poštou. Poplatek za sérologické vyšetření činí 1300 Kč.

Jak se psem do letadla?
§ Informujte se u letecké společnosti na pravidla přepravy zvířat, případně si vyberte přepravce, který nabídne nejlepší podmínky. Není vyloučeno, že malého psa budete smět mít v přepravním boxu přímo pod svým sedadlem.
Před cestou se poraďte s veterinářem, zda pes může let absolvovat, a také o tom, zda je možné u účelné zklidnit psa před cestou lékem, kterým a v jaké dávce. Lék byste měli mít vyzkoušen, aby nevyvolal nežádoucí reakci, například zvracení.
Požadujte od letecké společnosti, aby vás informovala o naložení psa do letadla (některé společnosti tak činí automaticky).
Zjistěte si předem, u které přepážky si psa vyzvednete.
Mějte už při nákupu své letenky k dispozici údaje o velikosti a hmotnosti boxu i psa. Za přepravu zvíře budete nejspíš platit až na letišti.
Ve přepravním boxu by pes měl mít možnost stát, ležet a otočit se. Měl by také být na box již zvyklý.
Se psem se před letem vydatně projděte, nekrmte ho a podávejte mu jen malé množství tekutiny.
Zkušení cestovatelé doporučují mističku připevněnou na mřížce naplnit před odevzdáním psa na letišti ledem, který se během letu rozpustí, a pes se tak může napít.
Do boxu vložte oblíbenou hračku. Můžete tam dát i vodítko (případně košík), aby bylo k dispozici pro neočekávané situace.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4