Péče o srst pro psy a kočky. Náš salon je zaměřen na kompletní péči o srst. Nabízíme služby zkušené střihačky psů a koček.
Provádíme:Na zvládnutí bakterialních infekcí pomáhají antibiotika, v léčbě virových
chorob jsou naše možnosti léčby omezené. Na trhu se objevil přípravek firmy
Vétoquinol Enisyl -F, který má prokazatelný léčebný účinek na infekci
herpesvirem u koček. Onemocnění se projevuje typickým hlenovým výtokem z očí
a nosu a kýcháním, úmrtnost na komplikace u mladých koťat může dosahovat až
30%. Enisyl obsahuje látku L- lysin , podává se formou pasty a má léčebný
i preventivní účinek na kočičí herpesvirosu.
Proč prodáváme krmení a diety značky Hill´s? Kvalita ověřená léty, vznik se datuje r. 1939, kdy se objevila 1. klinická dieta k/d / onem ledvin/. V současnosti Hills nabízí nejucelenější komplex výživy pro všechny kategorie zdravých psů a koček, a nejširší spektrum diet pro lepší kontrolu snad téměř všech onemocnění. Vyšší cena je daň za za superpremiovou kvalitu a průkopnictví ve vývoji nových klinických diet. V současnosti portfolio Hillsu čítá 49 krmení a diet pro psy a 35 pro kočky / navíc v různých baleních /.
Navštivte Krmiva Hill´s také na Facebooku
Úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
V rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen. Velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka. Díky
Slušnost,vstříctnost a ochota mě kdykoli pomoc s mým psem Junkym který se nebojí jako jinde a chodí tam jak na procházku :-))
Je základem kvalitní péče. Stejně jako sebelepší kuchař nedokáže z mizerných surovin vykouzlit skvělý pokrm ale naopak skvělá surovina není zárukou kvalitního výsledku pokud projde rukou neodbornou. Ani zde zakoupení kvalitní značky krmiva zárukou úspěchu neb se přidávají dispozice vrozené a samozřejmě vlivy okolí mají za následek vlivy získané.
více o správné výživě zvířeteNejlepším receptem na dlouhé zdraví je jednoduše neonemocnět. K některým chorobám mají určití jedinci či plemena vrozené dispozice. Obezřetná volba plemene pro daný účel využití, zdravotní historie...
více o prevenci zvířeteČas rychle plyne a z našeho ještě před pár lety malého zvědavce je jedinec na kterém se začínají projevovat příznaky stárnutí. Jedním z těchto projevů je samozřejmě i opotřebování některých systémů. Zda platí u zvířat stejně jako u strojů že zanedbaná drobná oprava zpravidla rezultuje v opravu rozsáhlou a tím i nákladnou.
Vlastní laboratoř = výsledky již při stejné návštěvě. Možnosti co lze z vyšetření krve laboratorně vyšetřit by byly před pár lety v oblasti sci-fi a přitom nyní jich podstatnou část dokážeme zvládnout dokonce na počkání ve vlastní laboratoři.
Odstraňovat příčiny nikoliv jen tlumit důsledky onemocnění. Pouhé odstranění potíží vede zpravidla k pouze dočasnému zlepšení.
více o odstaňování příčin onemocněníKde má pes svůj domov? No to je přece jasné, tam, kde jeho pán. To je jistě pravda, ale jak dát tomuto obecnému tvrzení konkrétní obsah? Jak a kde psa ubytovat, aby se u nás v bytě opravdu cítil „jako
zobrazit všechny dotazy >>Krevní skupiny se dědí takto:
Aa+Aa=Aa Ideální stav, kočka i kocour mají čisté A a ani jeden z nich nenese vlohu pro krevní skupinu B. Aa+Ab=Aa nebo Ab Všechna koťata budou mít krevní skupinu A, ale některá budou Aa a některá
zobrazit článek >> Test spokojenostiPoprvé v ordinaci
Dřív nebo později přijde chvíle, kdy jako majitelé psa musíte pro svého nového přítele vyhledat odbornou veterinární pomoc. Poprvé, když si přivedete psa domů ať je to štěně, nebo třeba pes z útulku a dál podle očkovacího plánu buď každoročně, nebo podle typu vakcíny dvakrát za rok na povinné očkování, pro odčervovací přípravky… a vždycky, když má zvíře nějakou zdravotní obtíž.
Většina psů nemá z návštěv ve veterinární ošetřovně radost. Zpravidla už na dálku vycítí, že právě tahle konkrétní cesta má cíl v obávané ordinaci, a podle toho se začnou chovat: někteří kňučí, jiní mají tendenci prchnout a znali jsme i pejska, který do ordinace s hlasitým nářkem přímo běžel, jen aby měl příslušnou proceduru rychle za sebou. Proto svým psům vždycky před cestou na veterinu připněte obojek a vodítko, dokonce i tehdy, když cestujete vlastním autem a než otevřete na místě určení dvířka.
I zvířátka, která dosud nemají s prohlídkami špatnou zkušenost, z nemocničního pachu a podezřelého prostředí znervózní, odmítají do ordinace vstoupit a přes nabízené pamlsky za odměnu za přestálé utrpení spěchající ven, do méně stresujícího prostředí.
Jak psům návštěvy u veterináře zpříjemnit?
Ještě předtím, než se rozhodnete pořídit si vlastního psa, poptejte se v parku, u chovatele nebo v kynologickém spolku, kam chodí ostatní pískaři, jaké s nimi mají zkušenosti. Výběr veterináře se vám podstatně zúží, když z uvažovaných možností vyberete takové, které pro vás budou snadno dopravně dostupní i v noci a o svátcích, protože úrazy a nemoci se vyskytnou vždycky, když je to nejméně vhodné. A v neposlední řadě musí mít váš budoucí veterinář pohotovostní službu a pokud možno k dispozici rentgen.
Vašemu psovi určitě do budoucna pomůže, když půjdete na první prohlídku k takovému veterináři, ke kterému máte vy jako majitel majitel důvěru. Chovejte se klidně, ale rozhodně, nepoužívejte sílu, nebo dokonce tresty. První prohlídka by neměla být psovi nepříjemná a za chvilkové znehybnění při prohlídce má dostat odměnu. Pokud by neměl veterinář vlastní zdroje odměn, vezměte pro jistotu vlastní pamlsek. Psa během prohlídky nelitujte, ale chvalte a venku ho znovu odměňte za poslušnost a odvahu. Psovi dodá odvahu, když je s ním v ordinaci za každých okolností jeho pán (s výjimkou operačních zákroků) přítomen. Určitě není vhodné posílat se psem k veterináři děti.
Naučte se podávat psovi lék
Léky, které se aplikují injekčně, podává zpravidla veterinář, nebo jeho asistent. V domácím prostředí tedy psovi podáváte nejčastěji buď kapky, nebo pilulky. Pro aplikaci kapek si vyčleňte polévkovou lžíci nebo kávovou lžičku – podle množství medicíny a velikosti psa. Do jedné ruky uchopte lžíci s lékem, druhou rukou odtáhněte psovi dolní pysk v koutku a do vzniklé kapsy dávky nalijte. Podržte chvíli psovi čenich, než polkne. Nervóznějším psům je třeba odměřenou dávku kapek natáhnout do injekční stříkačky a bez použití jehly vpravit lék koutkem do dutiny ústní. Než se naučíte vzájemné spolupráci při užívání léků, vyberte si i vy pro jistotu asistenta z členů domácnosti.
Léky ve formě tablet vkládejte psovi do tlamy na kořen jazyka, pak jeho čelisti lehce sklapněte a přidržte, než pes pilulku polkne. Někteří psi jsou mistři ve falešném polykání naprázdno a během vteřinky dokážou přebrat „zrno od plev“, i když jim lék zabalíte do kousku masa. Proto vždycky pro jistotu zkontrolujte, jestli pilulku neukrývá někde pod jazykem.
Naučte se poznat zdravého psa…
To dokážete jedině tehdy, když dokonale poznáte svého psa v normálním, zdravém stavu. Jinak odhalíte případné známky a příznaky změn zdravotní situace, postupného zhoršování nebo akutního onemocnění se zpožděním, které může mít pro stav vašeho psa vážné důsledky. Jako zdraví se označuje takový stav organismu, při kterém je neporušená anatomická stavba organismu, všechny fyziologické funkce odpovídají příslušným normám plemena, věku, pohlaví, kondice či stáří psa, vnitřní prostředí zvířete je vyvážené a nezměněné a bez problémů vyrovnává změny uvnitř i navenek. Zdravý pes se projevuje naprosto přirozeně, nic mu nechybí ani nepřebývá, s chutí přijímá potravu, bez obtíží a pravidelně vyměšuje, je ostražitý, živý, se zájmem o okolní dění, hravý a v dobrém rozmaru, projevuje přiměřený temperament, jeho tělesná teplota, puls i dech v klidném stavu se pohybují v příslušném rozmezí, oči jsou jasné a bez výtoků, čenich vlhký a studený, srst odpovídá charakteru plemena a pokud nemá pigmentované sliznice, pak jsou spojivky i sliznice růžové.
…i příznaky onemocnění
Podle povahy nemoci se mění zdravé projevy k horšímu. Obvykle se choroba nejprve projeví změnou nálady, snížením aktivity a chuti k jídlu. Další příznaky můžeme rozdělit na patrné a skryté, akutní a chronické, v praxi často kombinované. Akutní příznaky jsou prudce vzniklé změny, které musíme řešit rychle a s pomocí veterináře. Patří sem kolaps a zhroucení, zvracení opakované po dobu delší než čtyři hodiny, průjem delší 24 hodin, poruchy dýchání spojené s kašlem, krvácení z tělních otvorů, zřejmá bolestivost a nechutenství.
Chronické symptomy se vyvíjejí zvolna, mohou na nějaký čas ustoupit, zastavit se a znovu se objevovat. Řadíme sem změny barvy kůže a sliznic, občasné zvracení a špatné trávení, střídavé průjmy, zácpy a krvácení. K dalším typickým příznakům nejběžnějších onemocnění patří otoky uší, bolesti, svědivost a výtoky z ucha, z očních příznaků výtok z koutků, zákaly a otoky, na kůži zčervenání, svědivost a ztráta srsti a dále kulhání, celková skleslost a potíže s močením.
Zahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.