Ordinační hodiny Pohotovost pro naše klienty 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
TLAPKY OCHRÁNÍ SPECIÁLNÍ OBUV

Milovníci turistiky a treku v náročných terénech vědí, že bez kvalitní obuvi se neobejdou. A platí to i pro jejich čtyřnohé kamarády. Pokud je pes na dlouhé trase, v náročném terénu (kamenný, štěrkový

zobrazit všechny dotazy >>

Jako kočky a psi

Kočky a psi jsou často bráni jako největší nepřátelé. Ale je to opravdu tak? Musí člověk volit mezi tím mít kočku nebo psa? Jaká kombinace je nejlepší? Většina lidí říká, že snadněji si zvykne sta

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Jak začít klikat

Clicker, pokud budete chtít, vám dokáže změnit život. Je to nejen jednoduchý způsob, jak psa naučit neuvěřitelné triky, ale i dost srozumitelná cesta, jak se spolu vzájemně dorozumět. Klikání je vhodné pro každého psa a pro každého majitele, který o něj má zájem (protože člověk, který výcviku s clickerem nevěří a neví, co s ním, bude mít přesně takové výsledky, jaké bude očekávat, tedy nulové).

Při tréninku s clickerem využíváte dvou typů podmiňování - klasického, kdy vytváříte u psa podmíněný reflex, aby vždy reagoval na určitý podnět určitým způsobem. Podnětem je klik a způsob reakce má být nadšení. Tím, že pak klik spojíte s činností, která se vám u psa líbí, pak vyvoláte tyhle příjemné pocity a ty se opět klasickým podmiňováním propojí se cvikem samotným. Takže samotným klikáním psovi pomáháte, aby cvičení miloval.

Druhým typem je pak operantní podmiňování - pes má sklon opakovat činnost, která mu vynesla odměnu, aby ji zase získal (nebo se naopak vyhnul činnosti, po které obvykle následuje trest).
Takže: pes něco udělá -> člověk klikne a dá mu odměnu -> psa to nadchne a zkusí činnost zopakovat, jestli z toho bude další pamlsek -> psovod ho znovu odmění a tak to jde pořád dál a dál, dokud pes neopakuje činnost tak spolehlivě, že ji člověk může označit povelem.

Pohoda, ne? Jestliže je to tak jednoduché, proč tak necvičí každý? Jedním z důvodů je to, že "clicker training je jednoduchý, ale ne snadný" (Bob Bailey). Je relativně jednoduché zvyknout psa na clicker, ale naučit se s ním naproto bez chybičky pracovat, to chvíli trvá. Skvělou zpětnou vazbu vám poskytne pes - pokud něco nebude fungovat, pak to chce zkusit jiný postup.

A teď k praktické části věci - nejprve vytvoříte vazbu mezi klikem a pamlskem. Kliknete, dáte psovi pamlsek. Čím dříve mu dáte pamlsek po kliku, tím lépe. Nemluvte na psa, nerušte ho svým pohybem, místností, jinými psy. Dejete mu čas, ať se může soustředit na klikání. V první fázi seznamování s ním by měl dojít k závěru, že jste se zbláznili, když zadarmo rozdáváte tak skvělé pamlsky. Pokud váš pes dává přednost míčku před i tou nejlepší flákotou masa, můžete kliknout a míček mu hodit či se s ním začít přetahovat o uzel. Jakoukoli formu pes vnímá jako odměnu, použijte ji.

Když budete chtít začít klikat při tréninku, začněte vždy na psovi neznámém cviku a ideálně na nějakém, na kterém vám nebude moc záležet. To druhé proto, když byste náhodou někde udělali chybu, abyste pak nelitovali. To první proto, že chceme u psa rozvinout schopnost samostatného myšlení a učení, což mu klikání za již naučené cviky neumožní. Obzvláště důležitý je první bod u psů, kteří jsou již starší a mají zkušenosti s výcvikem pomocí navádění! Obvykle to bývá učení dotyku čumákem ruky, hůlky, aportu, lezení do krabice, na krabici, hrabání, podávání pacek... Na fantazii nezáleží, kritériem pro takový cvik bývá, aby psovod moc neukazoval a pes měl možnost pracovat sám, a aby cvik nebyl moc obtížný (obtížným cvikem je třeba zvedání zadních nohou nebo cviky pro psa fyzicky náročné). Na YouTube je návodů na takové cviky spousta. U někerých psů trvá déle, než získají sebedůvěru a fantazii, ale každý toho je schopný a čím více cviků se tak naučíte, tím schopnější bude příště.
Příklad (vycházíme ze situace, že pes zatím nic neumí):

1. Pes si sám od sebe sedne, v tu chvíli KLIKNU, okamžitě dám psovi PAMLSEK a následně POCHVÁLÍM.

2. Pes se naučí: pozor, teď jsem udělal něco dobře a dostal jsem odměnu!Příklad další:

1. Pes stále štěká (vyžaduje pozornost), nedostane ani kliknutí ani pamlsek ani pochvalu. Ignorujte ho - nemá cenu mu nadávat, protože stejně neví proč mu nadáváte a navíc by to mohl brát jako svou „výhru“, protože si ho vlasně všímáte

2. Pokud sám od sebe přestane štěkat, v tu chvíli , okamžitě KLIKNU,dám PAMLSEK a následně POCHVÁLÍM.

3. Pes se naučí: pozor, teď jsem udělal dobře poté, co něštěkám a dostal jsem odměnu!

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4