Péče o srst pro psy a kočky. Náš salon je zaměřen na kompletní péči o srst. Nabízíme služby zkušené střihačky psů a koček.
Provádíme:Na zvládnutí bakterialních infekcí pomáhají antibiotika, v léčbě virových
chorob jsou naše možnosti léčby omezené. Na trhu se objevil přípravek firmy
Vétoquinol Enisyl -F, který má prokazatelný léčebný účinek na infekci
herpesvirem u koček. Onemocnění se projevuje typickým hlenovým výtokem z očí
a nosu a kýcháním, úmrtnost na komplikace u mladých koťat může dosahovat až
30%. Enisyl obsahuje látku L- lysin , podává se formou pasty a má léčebný
i preventivní účinek na kočičí herpesvirosu.
Proč prodáváme krmení a diety značky Hill´s? Kvalita ověřená léty, vznik se datuje r. 1939, kdy se objevila 1. klinická dieta k/d / onem ledvin/. V současnosti Hills nabízí nejucelenější komplex výživy pro všechny kategorie zdravých psů a koček, a nejširší spektrum diet pro lepší kontrolu snad téměř všech onemocnění. Vyšší cena je daň za za superpremiovou kvalitu a průkopnictví ve vývoji nových klinických diet. V současnosti portfolio Hillsu čítá 49 krmení a diet pro psy a 35 pro kočky / navíc v různých baleních /.
Navštivte Krmiva Hill´s také na Facebooku
Úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
V rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen. Velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka. Díky
Slušnost,vstříctnost a ochota mě kdykoli pomoc s mým psem Junkym který se nebojí jako jinde a chodí tam jak na procházku :-))
Je základem kvalitní péče. Stejně jako sebelepší kuchař nedokáže z mizerných surovin vykouzlit skvělý pokrm ale naopak skvělá surovina není zárukou kvalitního výsledku pokud projde rukou neodbornou. Ani zde zakoupení kvalitní značky krmiva zárukou úspěchu neb se přidávají dispozice vrozené a samozřejmě vlivy okolí mají za následek vlivy získané.
více o správné výživě zvířeteNejlepším receptem na dlouhé zdraví je jednoduše neonemocnět. K některým chorobám mají určití jedinci či plemena vrozené dispozice. Obezřetná volba plemene pro daný účel využití, zdravotní historie...
více o prevenci zvířeteČas rychle plyne a z našeho ještě před pár lety malého zvědavce je jedinec na kterém se začínají projevovat příznaky stárnutí. Jedním z těchto projevů je samozřejmě i opotřebování některých systémů. Zda platí u zvířat stejně jako u strojů že zanedbaná drobná oprava zpravidla rezultuje v opravu rozsáhlou a tím i nákladnou.
Vlastní laboratoř = výsledky již při stejné návštěvě. Možnosti co lze z vyšetření krve laboratorně vyšetřit by byly před pár lety v oblasti sci-fi a přitom nyní jich podstatnou část dokážeme zvládnout dokonce na počkání ve vlastní laboratoři.
Odstraňovat příčiny nikoliv jen tlumit důsledky onemocnění. Pouhé odstranění potíží vede zpravidla k pouze dočasnému zlepšení.
více o odstaňování příčin onemocněníMilovníci turistiky a treku v náročných terénech vědí, že bez kvalitní obuvi se neobejdou. A platí to i pro jejich čtyřnohé kamarády. Pokud je pes na dlouhé trase, v náročném terénu (kamenný, štěrkový
zobrazit všechny dotazy >>Jako kočky a psi
Kočky a psi jsou často bráni jako největší nepřátelé. Ale je to opravdu tak? Musí člověk volit mezi tím mít kočku nebo psa? Jaká kombinace je nejlepší? Většina lidí říká, že snadněji si zvykne sta
zobrazit článek >> Test spokojenostiClicker, pokud budete chtít, vám dokáže změnit život. Je to nejen jednoduchý způsob, jak psa naučit neuvěřitelné triky, ale i dost srozumitelná cesta, jak se spolu vzájemně dorozumět. Klikání je vhodné pro každého psa a pro každého majitele, který o něj má zájem (protože člověk, který výcviku s clickerem nevěří a neví, co s ním, bude mít přesně takové výsledky, jaké bude očekávat, tedy nulové).
Při tréninku s clickerem využíváte dvou typů podmiňování - klasického, kdy vytváříte u psa podmíněný reflex, aby vždy reagoval na určitý podnět určitým způsobem. Podnětem je klik a způsob reakce má být nadšení. Tím, že pak klik spojíte s činností, která se vám u psa líbí, pak vyvoláte tyhle příjemné pocity a ty se opět klasickým podmiňováním propojí se cvikem samotným. Takže samotným klikáním psovi pomáháte, aby cvičení miloval.
Druhým typem je pak operantní podmiňování - pes má sklon opakovat činnost, která mu vynesla odměnu, aby ji zase získal (nebo se naopak vyhnul činnosti, po které obvykle následuje trest).
Takže: pes něco udělá -> člověk klikne a dá mu odměnu -> psa to nadchne a zkusí činnost zopakovat, jestli z toho bude další pamlsek -> psovod ho znovu odmění a tak to jde pořád dál a dál, dokud pes neopakuje činnost tak spolehlivě, že ji člověk může označit povelem.
Pohoda, ne? Jestliže je to tak jednoduché, proč tak necvičí každý? Jedním z důvodů je to, že "clicker training je jednoduchý, ale ne snadný" (Bob Bailey). Je relativně jednoduché zvyknout psa na clicker, ale naučit se s ním naproto bez chybičky pracovat, to chvíli trvá. Skvělou zpětnou vazbu vám poskytne pes - pokud něco nebude fungovat, pak to chce zkusit jiný postup.
A teď k praktické části věci - nejprve vytvoříte vazbu mezi klikem a pamlskem. Kliknete, dáte psovi pamlsek. Čím dříve mu dáte pamlsek po kliku, tím lépe. Nemluvte na psa, nerušte ho svým pohybem, místností, jinými psy. Dejete mu čas, ať se může soustředit na klikání. V první fázi seznamování s ním by měl dojít k závěru, že jste se zbláznili, když zadarmo rozdáváte tak skvělé pamlsky. Pokud váš pes dává přednost míčku před i tou nejlepší flákotou masa, můžete kliknout a míček mu hodit či se s ním začít přetahovat o uzel. Jakoukoli formu pes vnímá jako odměnu, použijte ji.
Když budete chtít začít klikat při tréninku, začněte vždy na psovi neznámém cviku a ideálně na nějakém, na kterém vám nebude moc záležet. To druhé proto, když byste náhodou někde udělali chybu, abyste pak nelitovali. To první proto, že chceme u psa rozvinout schopnost samostatného myšlení a učení, což mu klikání za již naučené cviky neumožní. Obzvláště důležitý je první bod u psů, kteří jsou již starší a mají zkušenosti s výcvikem pomocí navádění! Obvykle to bývá učení dotyku čumákem ruky, hůlky, aportu, lezení do krabice, na krabici, hrabání, podávání pacek... Na fantazii nezáleží, kritériem pro takový cvik bývá, aby psovod moc neukazoval a pes měl možnost pracovat sám, a aby cvik nebyl moc obtížný (obtížným cvikem je třeba zvedání zadních nohou nebo cviky pro psa fyzicky náročné). Na YouTube je návodů na takové cviky spousta. U někerých psů trvá déle, než získají sebedůvěru a fantazii, ale každý toho je schopný a čím více cviků se tak naučíte, tím schopnější bude příště.
Příklad (vycházíme ze situace, že pes zatím nic neumí):
1. Pes si sám od sebe sedne, v tu chvíli KLIKNU, okamžitě dám psovi PAMLSEK a následně POCHVÁLÍM.
2. Pes se naučí: pozor, teď jsem udělal něco dobře a dostal jsem odměnu!
Příklad další:
1. Pes stále štěká (vyžaduje pozornost), nedostane ani kliknutí ani pamlsek ani pochvalu. Ignorujte ho - nemá cenu mu nadávat, protože stejně neví proč mu nadáváte a navíc by to mohl brát jako svou „výhru“, protože si ho vlasně všímáte
2. Pokud sám od sebe přestane štěkat, v tu chvíli , okamžitě KLIKNU,dám PAMLSEK a následně POCHVÁLÍM.
3. Pes se naučí: pozor, teď jsem udělal dobře poté, co něštěkám a dostal jsem odměnu!
Zahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.