Ordinační hodiny Pohotovost pro naše klienty 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Klimatizace a pes v autě

Chystám se na delší cestu se psem po Evropě. Můj dotaz směřuje k použití klimatizace v autě. Ve starším voze jsem klimatizaci neměla a pes v letních měsících dýchal čumáčkem přitisknutým k polootevřen

zobrazit všechny dotazy >>

Co je nejlepší připravit pro psí turisty

Stan pro psa -Váš pes určitě ocení, pokud mu pořídíte privátní cestovní boudu, která ho ochrání před mokrem a ve které se bude cítit pohodlně a v bezpečí. Spacák pro psa - nejen Vy, ale i Váš pes

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Jaké podestýlky jsou nejvhodnější pro doma chovaná zvířata

Stelivo jako nejmenší zlo
U zásad péče o nejčastěji doma chovaná zvířata, které jsme vybrali z odborných publikací, jsou zpravidla uváděny dvě až tři varianty steliv, přičemž u každého z nich je poukazováno na možné problémy spojené s prašností a s citlivostí na alergeny v nich obsažené. Je možné, že ještě nikdo nenašel materiál, který by byl nikoliv nejmenším zlem, ale opravdu tou jedinou a nejlepší variantou pro naše zvířátko?

Křečíkům jako podestýlka nejčastěji slouží silná vrstva pilin nebo hoblin, protože se rádi zahrabávají. Další podestýlky pro malé hlodavce, které nabízejí obchody, jako slisované zrní nebo dřevěné štěpky, sice dobře sají vlhkost, nepráší se z nich a dají se pak zkompostovat, ale pro hrabání nejsou tak dobré. Nedoporučují se ani štěpky jedlové nebo s mentolovým aromatem, protože můžou u křečíků vyvolat alergii. Pro hygienu i zábavu dáváme křečíkům i misku s pískem. Na stavbu hnízda křečík ocení kombinaci dlouhých cárů savého papíru a sena. Rozhodně není vhodná speciální výstelka z bavlny nebo syntetických materiálů, protože by se do ní mohli křečíci zamotat, po spolknutí udusit, dostat zácpu a otlačit si tlapky.

Také křeček velmi rád hrabe, a proto by se mu mělo dávat dost podestýlky. Nezapomeňte mu přidat na hrabání i bedýnku s čistým pískem.

Králíky chovají někteří ,,chovatelé“ v těsných klecích, za drátěným pletivem, bez výběhu a leckdy i bez podestýlky. Někdo dává z úsporných důvodů piliny nebo hobliny, ale vhodnější je organické stelivo, které se zakryje senem. Organické podestýlky jsou vyrobené např. z papíru, kukuřice, slámy nebo dřeva.

Zakrslý králík se spokojí s podestýlkou z hoblin, z kukuřice a sena, které je současně podestýlkou i krmením.

Materiál na podestýlku pro potkana by neměl obsahovat prach a měl by dobře sát. Velmi vhodné je stelivo z hoblin pro malá zvířata, osvědčená je i sláma nebo kukuřice. Postačí vrstva 5 až 10 centimetrů, která dobře saje moč a potkan v ní může hrabat.

Dno domečku pro fretky nechte holé. Nikdy je nesypejte pilinami, protože v nich je prach, který způsobuje fretkám dýchací obtíže. Jako podestýlka pro fretčí záchod se hodí stelivo pro kočičí záchod nebo slisované papírové granule, ze kterých se nepráší a které nehrudkují. Stelivo z granulí z rostlinného materiálu, např. z kukuřičného odpadu, by mohlo fretce uškodit, kdyby je ochutnala, protože není schopna strávit tvrdé části rostlin.

Jako podestýlka do klecí se andulkám nejčastěji dává písek z mořských mušlí, do kterého je přimíchán ptačí grit, a používají se i velmi malé bukové odštěpky. Méně zapáchají a dají se odstraňovat jen ty pokálené. Noviny jsou jako podestýlka nevhodné.

Nejužívanější podestýlkou pro morčata jsou lisované dřevěné piliny nebo hobliny, ale v poslední době se ukazuje, že zvířata mohou být alergická na prach z nich. Navíc samcům se můžou částečky pilin hromadit pod předkožkou, což může způsobit záněty. Pro morčata, která velmi ráda hrabou, je proto volba podestýlky velmi důležitá. Navíc mají velice citlivé tlapky, takže by stelivo nemělo být ani příliš hrubé. Nejvhodnější se zatím ukázala podestýlka z dřevěných odštěpků nebo z lisovaných granulí buničitého odpadu.

Terarijní zvířata v suchých akváriích preferují jako stelivo písek; do tropických terárií se dává rašelina, která se případně míchá s pískem, někteří teraristé mají v oblibě lignocel, což je kokosová drť, vhodná jako substrát do všech terárií, nebo speciální hobliny pro tropická terária.

Vlastnosti správné podestýlky
Podestýlky hrají v životě zvířat velmi důležitou roli, a to nejen ze zdravotního hlediska, ale i pro jejich celkovou pohodu. Správná podestýlka musí poskytovat komfort jak zvířeti, tak člověku, který se o ně stará.

Stelivo musí dokonale absorbovat vlhkost, dobře pohlcovat pachy, neprášit, nehrudkovat, být lehké, snadno likvidovatelné, bezprašné a nepoškozovat zdraví zvířeti ani rodině chovatele.

Hlodavci trpí nejvíce
Zatímco kočky nebo fretky využijí podestýlku pouze na chvíli k vykonání potřeby, tedy v kočičích toaletách, pak hlodavci jako například morčata, potkani, křečci, králíčci apod. na podestýlce stráví v podstatě celý svůj život a jsou s ní stále v kontaktu. Není divu, že prašností a alergiemi trpí v daleko největší míře, a stejně tak že si mohou přecitlivělost na stejné látky vypěstovat i sami chovatelé, kteří stelivo svým zvířatům pravidelně vyměňují.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4