Ordinační hodiny Pohotovost pro naše klienty 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Výběr nejvhodnějších rodinných psů

Sestavit žebříček těch nejvhodnějších psů do rodiny s dětmi je nadlidský úkol. O jak početnou rodinu jde? Je rodina úplná? Jak staré jsou děti? Žijí ve městě, nebo na vesnici? V bytě, nebo domku? A co

zobrazit všechny dotazy >>

Máte „upovídanou kočku“?

Všechny kočky mňoukají, ale některé více než jiné. Rozdíly jsou jednak plemenné a jednak samozřejmě individuální. Orientálky nikdy neopomenou vyjádřit nespokojenost uštěpačným hrdelním mňau na rozdí

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Jde trénovat bez pamlsků?

Jistěže jde. Nemyslím si ovšem, že je to vždy ideální a již vůbec ne pozitivní styl výcviku. Přirozené metody jsou pak v podstatě všechny, při kterých se zvíře něco nového naučí.
Pokud spadne třeba rys při přechodu lávky do vody, tak se naučí být opatrnější. Takže i podobná negativní zkušenost je třeba pro našeho psa v podstatě také přirozená a jedná
se o učení metodou: POKUS – OMYL…
Znám příklady např. myslivců, jež pamlsky neuznávají a využívají jen parforsní výcvik. (Jde v podstatě o podobně hrubou zkušenost, jakou je pád rysa do vody, se kterou se pes tímto
stylem výcviku setkává.) Zažil jsem však jagdteriéra, kterého jsem před lety pomocí pamlsků
cvičil známému myslivci. Když mne po roce uviděl, tak mne okamžitě i poznal a na svého
opravdového psa se vlastně v ten moment vykašlal. (Podotýkám, že ten pamlsky neuznává).
Bris mě měl moc rád. Každý tvor dá přednost lásce a citu před drilem a nevyhnutelným -
nekonečným opakováním bez odměn.
Proti dlouhému vodítku hovoří, že si nedovedu představit, abych se všude opakovaně tahal s dlouhou šňůrou. Jednak jsem ještě neviděl psa, který by nepoznal její negativní dopad, když se různě motá v trávě či stromcích a zasekává se, a také proto, že pes se naučí velmi rychle rozlišovat, kdy může a kdy nemůže okamžitě vyrazit. Snadno pozná, kdy ji nemá.
Šňůru jsem použil jen v několika opakováních, kdy jsem chtěl umožnit na cvičáku ještě nevycvičenému psu relativně volný pohyb, a to - pro nějakou uměnu a pestrost výcviku,
v blízkosti jiných psů. O „přitáhnutí psa“ však nemůže být ani slova. To se dělá jinak.
Cuknutím se předchází práci psa ve stylu Vzpírající se mustang a jeho postupně rostoucímu
vzdoru i rozčarování psovoda.
Osobně učím psy jakýchkoliv plemen přivolání zásadně jen na volno a do složitějšího prostředí jdu na volno až tehdy, kdy vím, že lákavý pamlsek bude pro něj silnějším podnětem než vliv okolí… Ale i jejich přijímání se pes musí někdy zdlouhavě učit.
Jednou z pěti podmínek vytváření podmíněného reflexu je skutečně ČASTÉ OPAKOVÁNÍ
nového CVIKU. Uvědomte si však, že např.: přivolání musíte u některých psů - lovců opakovat až 500krát, a to postupně v složitějších až náročných podmínkách, kdy je jen díky správné metodice výcviku a množství opakování jde dokázat, že je pes kdykoliv přivolatelný.
Proto je volný pohyb psa při výcviku ideální. Záleží však na zkušenostech psovoda, načasování cviku i místu, kde se pes právě učí.
Známe několik druhů výcviku. Pamlsků se využívá především v metodě pokrmové a kontrastní. To jsou dvě metody ze čtyř běžně využívaných, u kterých se aplikují odměny formou pamlsků. Nemusí vždy jít jen o odměnu - pamlsky, ale i o hračky a balonky, kterých se využívá pro učení nového cviku. Zde pracujeme pomocí kořistnického či loveckého pudu.
Pro výcvik zájmu o balonek se pak často využívá metody napodobovací.
Dále píšete:… Nechci, aby mě pejsek poslouchal jen do té doby, kdy v kapse něco mám a jinak se na mě vykašle… Věřte, že to se může stát jen tehdy, pokud učení novéno cviku nedotáhnete do konce. Vážená paní, jak jednou vytvoříte podmíněný reflex, tak přes něj nejede vlak a můžete mi věřit, že pes učený třeba pomocí pamlsků cvik splnit také doopravdy
chce. Má to již zakódované a nezná jinak.
V podstatě je jedno, kterou metodu jste při výcviku psa upřednostnila, ale není jedno, jak konkrétní cvik posléze vypadá. Vůbec pak není jedno, co musíte dodatečně udělat navíc, aby se na psa plnícího povel učený donucovací metodou dalo dívat.
Proč tedy dřít psa i sebe nezajímavým drilem a raději z toho neudělat bezva zábavu, která
navíc na psa působí pozitivně?
P.S.: Máte u svého koníka vždy a všude okamžité přivolání? Já u svých ovcí ano, ale dostaly za to už iks rohlíků.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4