Ordinační hodiny Pohotovost pro naše klienty 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Jak začít klikat

Clicker, pokud budete chtít, vám dokáže změnit život. Je to nejen jednoduchý způsob, jak psa naučit neuvěřitelné triky, ale i dost srozumitelná cesta, jak se spolu vzájemně dorozumět. Klikání je vhodn

zobrazit všechny dotazy >>

Zimování evropských suchozemských želv rodu Testudo

Zimování neboli hibernace je přirozenou součástí života evropských suchozemských želv. Hibernací želvy přečkávají období, které vzhledem ke klimatickým podmínkám není vhodné pro jejich normální aktivi

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Kdo psu odběr provádí?

Dárci krev odebírá veterinární lékař, který po celou dobu odběru dbá na dodržování všech zásad sterility a správného zacházení s krevní konzervou. Zdravý pes může krev darovat 3 – 4krát ročně.

Odkud se krev odebírá?

Odběr krve se provádí z velkých žil, nejčastěji z krční žíly nebo z žíly na přední noze. Celý odběr trvá zpravidla 20 – 30 minut. Příjemce pak dostává krev s protisrážlivým přípravkem stejně jako jinou infuzi, aplikace je velmi pomalá.

Jsme zapsaní v registru

Můj názor je, že každý by se měl alespoň zapsat do seznamu dárců krve, tak jako my. Moje fena krev sice ještě nedarovala, ale jsem přesvědčená o tom, že dárcovství má smysl.

Když můžeme, pomůžeme

Mým impulsem k darování krve bylo mé oblíbené heslo ,,Když můžeme, rádi pomůžeme, jak jen to jde“. Taky doufám, že se mi podaří inspirovat k darování více lidí, aby se nebáli pomoci. Můj pes je klidný a trpělivý, s manipulací nemá problémy, ve všem mi důvěřuje. První odběr snášel Mono naprosto bez problémů, trpělivě čekal. Po odběru potom venku lítal jako střela. Žádné velké přípravy na darování neděláme. Ostatně zatím na ně nebyl ani čas – pokaždé šlo o akutní případy, prostě jsme se sebrali a jeli. Příjemci byli pokaždé štěňata (zatím jsme absolvovali tři odběry) – v posledním případě nedaroval Mono jen krev, ale i plazmu pro štěně, které skončilo kvůli virové infekci na kapačkách a jiná možnost než dárcovství už mu nemohla pomoci. Mono je ve výborné kondici, zdravý krmený barfem. Byl testován i na nejrůznější nemoci (v rámci studií psů, kteří navštěvovali jižní státy) a výsledky byly ve všem plně negativní. Po samotném odběru dostane jen větší porci krmení, případně nějaké mňamky a po zbytek dne může výsostně odpočívat v posteli. Vzhledem k povaze mého psa je moje zkušenost s odběry jedině kladná. Kdyby to byl stresař, asi bych ho odběry netrápila. Dárcovství smysl má, ve všech případech darovaná krev/plazma pomohla druhému zvířeti zachránit život. Myslím, že samotné procedury jako takové není potřeba se obávat.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4