Péče o srst pro psy a kočky. Náš salon je zaměřen na kompletní péči o srst. Nabízíme služby zkušené střihačky psů a koček.
Provádíme:Na zvládnutí bakterialních infekcí pomáhají antibiotika, v léčbě virových
chorob jsou naše možnosti léčby omezené. Na trhu se objevil přípravek firmy
Vétoquinol Enisyl -F, který má prokazatelný léčebný účinek na infekci
herpesvirem u koček. Onemocnění se projevuje typickým hlenovým výtokem z očí
a nosu a kýcháním, úmrtnost na komplikace u mladých koťat může dosahovat až
30%. Enisyl obsahuje látku L- lysin , podává se formou pasty a má léčebný
i preventivní účinek na kočičí herpesvirosu.
Proč prodáváme krmení a diety značky Hill´s? Kvalita ověřená léty, vznik se datuje r. 1939, kdy se objevila 1. klinická dieta k/d / onem ledvin/. V současnosti Hills nabízí nejucelenější komplex výživy pro všechny kategorie zdravých psů a koček, a nejširší spektrum diet pro lepší kontrolu snad téměř všech onemocnění. Vyšší cena je daň za za superpremiovou kvalitu a průkopnictví ve vývoji nových klinických diet. V současnosti portfolio Hillsu čítá 49 krmení a diet pro psy a 35 pro kočky / navíc v různých baleních /.
Navštivte Krmiva Hill´s také na Facebooku
Úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
V rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen. Velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka. Díky
Slušnost,vstříctnost a ochota mě kdykoli pomoc s mým psem Junkym který se nebojí jako jinde a chodí tam jak na procházku :-))
Je základem kvalitní péče. Stejně jako sebelepší kuchař nedokáže z mizerných surovin vykouzlit skvělý pokrm ale naopak skvělá surovina není zárukou kvalitního výsledku pokud projde rukou neodbornou. Ani zde zakoupení kvalitní značky krmiva zárukou úspěchu neb se přidávají dispozice vrozené a samozřejmě vlivy okolí mají za následek vlivy získané.
více o správné výživě zvířeteNejlepším receptem na dlouhé zdraví je jednoduše neonemocnět. K některým chorobám mají určití jedinci či plemena vrozené dispozice. Obezřetná volba plemene pro daný účel využití, zdravotní historie...
více o prevenci zvířeteČas rychle plyne a z našeho ještě před pár lety malého zvědavce je jedinec na kterém se začínají projevovat příznaky stárnutí. Jedním z těchto projevů je samozřejmě i opotřebování některých systémů. Zda platí u zvířat stejně jako u strojů že zanedbaná drobná oprava zpravidla rezultuje v opravu rozsáhlou a tím i nákladnou.
Vlastní laboratoř = výsledky již při stejné návštěvě. Možnosti co lze z vyšetření krve laboratorně vyšetřit by byly před pár lety v oblasti sci-fi a přitom nyní jich podstatnou část dokážeme zvládnout dokonce na počkání ve vlastní laboratoři.
Odstraňovat příčiny nikoliv jen tlumit důsledky onemocnění. Pouhé odstranění potíží vede zpravidla k pouze dočasnému zlepšení.
více o odstaňování příčin onemocněníMilovníci turistiky a treku v náročných terénech vědí, že bez kvalitní obuvi se neobejdou. A platí to i pro jejich čtyřnohé kamarády. Pokud je pes na dlouhé trase, v náročném terénu (kamenný, štěrkový
zobrazit všechny dotazy >>Kočky umí pohladit i škrábnout
Kočky jsou stále více a více populární domácí mazlíčci. Rády si hrají, mazlí, spí s vámi u televize a spokojeně vrní, když jim jste nablízku. Ale také milují vystrčit drápky a škrábat. Bohužel tím mís
zobrazit článek >> Test spokojenostiKrmení způsobem BARF (=syrové maso+kosti+zelenina+ovoce) se v současné době veze na vlně popularity. Je však dnešní BARF pokrokem? Nebo spíše krokem zpět? Krmivo by z pohledu veterináře mělo splňovat dva hlavní parametry: 1) mělo by byt KOMPLETNÍ, a 2) mělo by zajistit ZDRAVÍ zvířete (u potravinových zvířat ještě užitkovost). Dále ho zajímá jednoduchost či komfort krmení – dostupnost a skladování krmiva, příprava krmné dávky.
Z pohledu složení rozdělujeme krmiva na kompletní (kvalitní granulovaná strava) a nekompletní (konzervy; doma připravované krmení; nekvalitní granulovaná strava). Kam však zařadit BARF? Prapředek psa (stejně jako dnešní divoké šelmy) žil takto: jednou či dvakrát za týden ulovil nějaké zvíře níže v potravním řetězci (např. přežvýkavce) a sežral VŠE - kůži, vnitřnosti, kosti, mozek, vazy, chrupavky a tak dodával tělu VŠE potřebné. VŠE bylo čerstvé, mělo maximální nutriční hodnotu a stravitelnost. Jestliže bychom dnes dokázali zajistit totéž, a měli stejného psa, jaký kdysi živil BARF, je pro něj BARF KOMPLETNÍM A NEJLEPŠÍM KRMENÍM. Chováme však dnes stejné psy jako byli jejich předchůdci? Krmíme je 1-2x týdně? Má Váš pes/Vaše plemeno schopnost sežrat nějaké zvíře? Má na to zuby? Má na to trávení? A hlavně: jste schopni dnes zajistit čerstvě zabité zvíře, když je třeba Vašeho psa nakrmit? Jestliže jste si na všechny otázky odpověděli ANO, pak krmte BARF. Nic lepšího nemůžete svému psovi dát. Připravte se však na to, že ekonomicky BARF patří k nejdražším způsobům krmení. Odpověděli jste však na některou otázku NE? Pak BARF vhodným krmením pro Vašeho psa nebude. Jestliže byste vždy znali nutriční hodnotu (obsahy jednotlivých živin) syrového masa, kosti, zeleniny a ovoce, které hodláte psovi dát, a dokázali je sestavit tak, abyste splnili doporučené denní dávky živin pro psa dané velikosti, plemene, využití a věku (což předpokládá znalost výživy psa), a máte vhodného psa, pak BARF stále může být vhodným krmením. Sami však cítíte, že je velmi nesnadné, ne-li nemožné, splnit uvedené předpoklady. Pravdou totiž je, že chovatel dnes není schopen zajistit svému psovi potřebný příděl ,,čerstvého zvířete“. Mražené maso se skladuje v mrazicích boxech při teplotách až - 18°C i po několik týdnů. Nutriční hodnosta, obsah vitamínů i stopových prvků klesá úměrně s teplotou a dobou skladování.
Bez přípravku komplexních vitaminozně minerálních krmných doplňků je tedy dnešní BARF krokem zpět. Je možné jej využít u vhodných plemen jako alternativní krmení, je však naprosto nutná suplementace vitaminy a minerály. Nehovořím však o přidávání oblíbeného vápníku, resp. vitaminu D. Je nutno sáhnout po komplexním nutričním doplňku ve farmaceutické kvalitě s deklarovaným obsahem vitaminů a minerálů. Je nutné, abyste si na letáku přečetli např.: Uvedeným dávkováním dodáváte Vašemu psovi ½ doporučené denní dávky vitaminů a minerálů obsažených v přípravku (druhou polovinu doplníte krmením). Jen nyní totiž víte, co a kolik dáváte. Jako veterinář musím nakonec doplnit ještě jeden aspekt, týkající se ,,nekrmení granulemi“. Pokud majitel navykne svého psa pouze na SYROVOU/VAŘENOU stravu s přílohami (tedy ne suché granulované krmivo), pes si bude v budoucnu na granule zvykat velmi těžko či vůbec. Jakmile tento pes dosáhne geriatrického věku a začnou se u něj objevovat zdravotní problémy (močové kameny, srdeční selhání, selhání ledvin, jater, nemoci slinivky), je klíčovým léčebným přístupem krmení komerčními granulovanými dietami. Pokud pes není na granule zvyklý a potřebné diety odmítá, ohrožuje jej to na zdraví i na životě. Vybrat správné kompletní krmivo, které bude vám i vašemu psu vyhovovat ve všech směrech, bývá náročné a každý způsob výživy má svá pro i proti. Pokud je vaší volbou BARF, nezapomínejte jej doplnit vhodnými nutričními doplňky ve farmaceutické kvalitě. O správném složení krmné dávky se poraďte s odborníkem. Za odborníky nepovažujte ,,všeználky“ z internetových diskuzí, ale vaše otázky směřujte především k veterinárnímu lékaři.
Zahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.