Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Klimatizace a pes v autě

Chystám se na delší cestu se psem po Evropě. Můj dotaz směřuje k použití klimatizace v autě. Ve starším voze jsem klimatizaci neměla a pes v letních měsících dýchal čumáčkem přitisknutým k polootevřen

zobrazit všechny dotazy >>

Odběr krve a krevní skupiny

Odběr krve je pro veterináře rutinní záležitost. Každý lékař preferuje určitou techniku, materiál i odběrová místa. Obvykle není zapotřebí pro odběr krve kočku medikamentózně zklidňovat. Není optimáln

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Majitelé zvířat požadují ekologická a přírodní steliva

Ukazuje se, že nákupní zvyklosti se pozvolna mění i v kategorii steliv pro mazlíčky. Zatímco donedávna mnoho majitelů zvířat při koupi ovlivňovala hlavně cena a míra eliminace zápachu konkrétního typu steliva, dnes se do jejich zorného úhlu dostávají i jiná kritéria. Prvenství až donedávna zaujímala bentonitová steliva – majitel zvířete se pouze rozhodoval, zda pořídí hrudkující nebo nehrudkující variantu steliva. V současnosti se však situace v souladu s obecnými celosvětovými trendy posouvá směrem k ekologicky šetrným, přírodním a ke zvířeti co možná nejvstřícnějším produktům. Bentonitová steliva tak zaznamenávají pokles ve prospěch nových druhů přírodních podestýlek, případně inovativních typů vyrobených na základě recyklace. Objevuje se tendence hledat kompromis, aby to, co je dobré pro zvíře, zároveň nezatěžovalo ani životní prostředí. Stelivům, která nejsou ekologicky likvidovatelná nebo biologicky odbouratelná, odborníci předpovídají pokles popularity.

Ekologie ze všech úhlů pohledu
Mnohé novinky jsou plně biologicky odbouratelné a mají rostlinný původ (např. cedr, kukuřice, borovice, sója, pšenice, a dokonce i recyklované výrobky, které byly původně vyrobeny z různých dřevin). Některá použitá steliva lze kompostovat, spalovat, případně dokonce používat jako mulč. Důležitým kritériem při rozhodování je i riziko potenciálních zdravotních problémů zvířat. Objevují se speciální typy steliv určené pro některou etapu života zvířete nebo pro zvířata po chirurgických zákrocích, případně pro kočky, které jsou velmi citlivé na infekce močových cest a podobně. Některá přírodní steliva obsahují "bylinné atraktanty", aby přilákaly k používání toalety i takové kočky, u kterých se to zatím příliš nedaří. Parfemace obecně je však považována spíše za nežádoucí. Někteří majitelé zvířat varují, že steliva na bázi borovice a cedru mohou svou vůní dráždit kočky, které trpí astmatem, jiné zase mohou být toxické nebo jinak nebezpečné při náhodném požití, křemičité podestýlky podle některých mohou mít ostré hrany atd. To všechno však dnešní zákazník při nákupu stále více zohledňuje. Navíc to, co skvěle funguje pro jednu kočku v domácnosti, může další odpuzovat, takže někdy je nutné experimentovat a vyzkoušet více variant steliv. Každopádně se však odborníci shodují, že růst prodeje přírodních steliv je prudší než kteréhokoliv jiného typu. A neplatí to jen pro kočky, na trhu podestýlek pro jiná zvířata včetně fretek, králíků, křečků, ptáků apod. je situace podobná. Obchodníkům se zde otevírá příležitost, jak působit na zákazníka a změnit jeho stereotyp. Jako ideální se jeví názorná demonstrace výhod a nevýhod steliv používaných u živých zvířat přímo v pet shopech.


Nejnovější trendy v kočičích toaletách
Nejběžnější a léty osvědčený typ toalety má obdélníkový tvar a hloubku alespoň deset centimetrů. Tyto klasické toalety lze používat buď s krytem nebo bez něj, existuje však celá řada vylepšení a designových kreací na toto základní téma. Nejnovějším trendem v oblasti kočičí hygieny jsou samočistící nebo dokonce splachovací toalety, jejichž časovací mechanismus lze nastavit na různé intervaly. Majitelé koček si mohou maximálně ušetřit práci s výměnou steliva, pokud kočce pořídí splachovací toaletu, která se čistí automaticky. Kočičí toaleta CatGenie se tvarem podobá běžnému záchodu pro lidi, pouze s tím rozdílem, že v míse jsou plastové granulky steliva. Po použití se obsah toalety vyčistí mechanicky i tekoucí vodou smíchanou s dezinfekční přísadou, a po té se granule ještě vysuší. Celý proces trvá zhruba 35 minut, pak je toaleta připravená k dalšímu použití. Výhodou je, že není potřeba kupovat běžné kočičí stelivo a že obsah mísy nezapáchá, ale podobný komfort na druhou stranu zase něco stojí. Navíc se taková toaleta nejčastěji musí instalovat v koupelně nebo v technické místnosti domu – potřebuje totiž přívod elektřiny, vody i napojení na odpad.

KOČKA NA WC? PROČ NE?

Ještě lepším řešením je naučit kočku chodit přímo na naše lidské WC. Nedávno začal takový speciální výukový set nabízet americký producent pod značkou CittyKitty. Nutno podotknout, že ta myšlenka není nic nového pod sluncem, o podobném nápadu jsme psali už před šesti lety, kdy s ním slavil úspěch australský výrobce, který originální třífázový tréninkový systém prodává pod názvem Litter Kwitter. S pomocí obou těchto konkurenčních setů – jak australského Litter Kwitter, tak i amerického CityKitty, který je pro změnu pětifázový – mohou majitelé naučit kočku používat lidskou toaletu. S tímto patentovaným systémem by to mělo být zvládnutelné za méně než 8 týdnů. Je to šance, jak dát navždy sbohem nevzhledným kočičím záchodkům a věčnému nakupování podestýlky. CitiKitty dokonce nabízí i bezdotykové splachovadlo, které po kočce hezky "uklidí".


STURDIBOX: SKLÁDACÍ TOALETA NA CESTY
Skládací, omyvatelný a vodotěsný SturdiBox je vyrobený z vysoce kvalitních a odolných materiálů, můžete ho složit zcela na plocho a snadno sbalit do zavazadla na cesty, nebo naopak doma do šuplíku, když ho právě nepotřebujete. Je dostatečně malý (a také lehký), aby se vešel do každého batohu. K dispozici je ve čtyřech velikostech a nemusíte ho nutně používat jen pro mazlíčka (pro toho jsou jako toaleta ideální velikosti L a XL). Menší velikosti dobře poslouží jako miska na vodu nebo jídlo během cest. Ale uplatnění je pro něj celá řada, využijete ho jako běžný skládací box doma nebo v kanceláři, na make-up a toaletní potřeby v koupelně, prakticky příruční box na potraviny během jízdy v autě, přenosný dřez pro táboření a turismus atd. Lze jej prát ručně i v pračce a poté jen volně nechat na vzduchu uschnout. Vybírat můžete ze 17 pestrých barev!

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4