Péče o srst pro psy a kočky. Náš salon je zaměřen na kompletní péči o srst. Nabízíme služby zkušené střihačky psů a koček.
Provádíme:Na zvládnutí bakterialních infekcí pomáhají antibiotika, v léčbě virových
chorob jsou naše možnosti léčby omezené. Na trhu se objevil přípravek firmy
Vétoquinol Enisyl -F, který má prokazatelný léčebný účinek na infekci
herpesvirem u koček. Onemocnění se projevuje typickým hlenovým výtokem z očí
a nosu a kýcháním, úmrtnost na komplikace u mladých koťat může dosahovat až
30%. Enisyl obsahuje látku L- lysin , podává se formou pasty a má léčebný
i preventivní účinek na kočičí herpesvirosu.
Proč prodáváme krmení a diety značky Hill´s? Kvalita ověřená léty, vznik se datuje r. 1939, kdy se objevila 1. klinická dieta k/d / onem ledvin/. V současnosti Hills nabízí nejucelenější komplex výživy pro všechny kategorie zdravých psů a koček, a nejširší spektrum diet pro lepší kontrolu snad téměř všech onemocnění. Vyšší cena je daň za za superpremiovou kvalitu a průkopnictví ve vývoji nových klinických diet. V současnosti portfolio Hillsu čítá 49 krmení a diet pro psy a 35 pro kočky / navíc v různých baleních /.
Navštivte Krmiva Hill´s také na Facebooku
Úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
V rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen. Velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka. Díky
Slušnost,vstříctnost a ochota mě kdykoli pomoc s mým psem Junkym který se nebojí jako jinde a chodí tam jak na procházku :-))
Je základem kvalitní péče. Stejně jako sebelepší kuchař nedokáže z mizerných surovin vykouzlit skvělý pokrm ale naopak skvělá surovina není zárukou kvalitního výsledku pokud projde rukou neodbornou. Ani zde zakoupení kvalitní značky krmiva zárukou úspěchu neb se přidávají dispozice vrozené a samozřejmě vlivy okolí mají za následek vlivy získané.
více o správné výživě zvířeteNejlepším receptem na dlouhé zdraví je jednoduše neonemocnět. K některým chorobám mají určití jedinci či plemena vrozené dispozice. Obezřetná volba plemene pro daný účel využití, zdravotní historie...
více o prevenci zvířeteČas rychle plyne a z našeho ještě před pár lety malého zvědavce je jedinec na kterém se začínají projevovat příznaky stárnutí. Jedním z těchto projevů je samozřejmě i opotřebování některých systémů. Zda platí u zvířat stejně jako u strojů že zanedbaná drobná oprava zpravidla rezultuje v opravu rozsáhlou a tím i nákladnou.
Vlastní laboratoř = výsledky již při stejné návštěvě. Možnosti co lze z vyšetření krve laboratorně vyšetřit by byly před pár lety v oblasti sci-fi a přitom nyní jich podstatnou část dokážeme zvládnout dokonce na počkání ve vlastní laboratoři.
Odstraňovat příčiny nikoliv jen tlumit důsledky onemocnění. Pouhé odstranění potíží vede zpravidla k pouze dočasnému zlepšení.
více o odstaňování příčin onemocněníMilovníci turistiky a treku v náročných terénech vědí, že bez kvalitní obuvi se neobejdou. A platí to i pro jejich čtyřnohé kamarády. Pokud je pes na dlouhé trase, v náročném terénu (kamenný, štěrkový
zobrazit všechny dotazy >>Kočičí značkování
Kočičí značkování může být velmi nepříjemným narušením vašeho soužití s kočkou a tak je bohužel velmi často důvodem, proč se původně výhradně domácí kočka stane proti své vůli kočkou čistě venkovní. D
zobrazit článek >> Test spokojenostiBezpečnostní postroj do auta - uchycuje se do systému pro bezpočnostní pásy v autě
Autosedačka pro malé psy - slouží pouze k ochraně potahů
Přepravka - využijete ji nejen v autě, ale i ve vlaku či autobusu
Ochranné závěsné lůžko - zabrání psovi volně se pohybovat po autě
Vodítko přepínací s autopásem - s adaptérem do auta
Autopás pro psa - zajišťuje bepečnost psa při nárazu nebo prudkém zastavení
Potah na sedadla nebo do kufru - chrání auto před zašpiněním
Cestovní pelech - hodí se pro cestování v zavazadlovém prostoru
Automřížka do otevřeného okna - můžete větrat, aniž by pes vystrkoval za jízdy hlavu
Sluncem rozžhavené ulice města, nebo naopak nepříznivé středoevropské počasí má leckdy na svědomí to, že leckdo zatouží vyrazit do krajů, kde rozpálené pláže olizuje chladivé moře.
A protože opouštět svého věrného kamaráda, byť jen na pár dnů, je pro každého pejskaře těžkou zkouškou, řada lidí se rozhodne vzít ho na cesty s sebou. To, co nám bývá příjemné,
ale může pro psa znamenat velkou fyzickou zátěž či přímo ohrožení. Proto je nutné respektovat určitá pravidla, která úspěšný pobyt psa u moře provázejí.
1. Vyhněte se sezóně
Pokud můžete, zvolte si pro pobyt u moře raději termín mimo sezónu, to znamená od poloviny dubna do června, nebo pak od září do poloviny října.
Některé pláže jsou také v sezóně psům nedostupné, zato mimo ni na ně chlupáči můžou.
Oceníte i to, že letoviska v těchto měsících bývají poloprázdná, a tak si budete moct na pláži užít víc zábavy, aniž byste přitom zakopávali o ostatní výletníky.
2. Nezapoměňte na doklady
Na cestu nebudete potřebovat pas jen pro sebe (v rámci zemi Evropské unie vystačíte s občanským průkazem), ale i pro psa. Takový psí cestovní doklad vám vystaví ve většině veterinárních ordinací. V zahraničí vám poslouží zároveň jako očkovací průkaz. Každý pas
je označen kódem země (pro Českou republiku písmena CZ) a pořadovým číslem,
přiděleným Státní veterinární správou ČR.
3. Co když se zaběhne?
Pes musí být také označen tetováním nebo identifikačním mikročipem. V budoucnu budou
muset mít všichni psi, cestující do ciziny, čip - toto pravidlo bude platit od července 2012.
K označení je možné pouze mikročipy splňující ISO normy pro mikročipy a čtecí zařízení – ISO.
Od věci není ani opatřit psí obojek jménem a telefonním kontaktem.
4. Bez očkování to nejde
Kromě platného očkování, bez kterého vás do zahraničí nepustí, je vhodné ošetřit psa před cestou do teplých krajů antiparazitickým přípravkem, nejlépe takovým, který ho ochrání i před nákazou srdeční červivostí, a to zejména tehdy, cestujete-li na konci léta. Očkovaní musejí být všichni psi starší tří měsíců (mladším se ani nedoporučuje do zahraničí cestovat).
Toto očkování provádí soukromý veterinární lékař.
5. Poraďte se s veterinářem
I v zahraničí mohou psa potrápit zdravotní potíže, zeptejte se proto svého veterináře, jaké léky vzít s sebou. Rozhodně není vhodné cestovat se štěňaty do 6 měsíců, rizikové je náročné cestování i pro březí feny, staré a nemocné psy, hlavně pro ty, kteří trpí onemocněním srdce, ledvin a kloubů.
6. Jiný kraj, jiné požadavky
Některé země požadují i výsledky sérologického vyšetření na vzteklinu, to znamená určení hladiny protilátek (například do Velké Británie, Irska a na Maltu je potřeba mít toto vyšetření 6 měsíců předem, Švédsko požaduje vyšetření hladiny protilátek proti vzteklině provedené minimálně 120 dní a maximálně 365 dní po očkování proti vzteklině).
Pro cestování do Chorvatska musí mít každý pes v pase potvrzení o očkování proti
vzteklině - kulaté razítko Státní veterinární správy. Dalším požadavkem některých zemí může být ošetření proti echinokokóze či proti klíšťatům. O případných zemí EU a o podmínkách cestování do nečlenských zemí se můžete více dozvědět na webových stránkách Státní veterinární správy ČR - www.svscr.cz
7. Cestujte ohleduplně
Podmínky během cesty přizpůsobte potřebám psa – nezapomeňte na časté přestávky, aby
se mohl proběhnout a vyvenčit. Vhodnější jsou menší přírodní odpočívadla, než ta velká u benzínových pump. Nezapomeňte vzít psovi na cestu dostatek pitné vody.
8. Krmivo se dá koupit
Zatímco do některých zemí je lepší nabalit si zásoby psího krmení s sebou, v jiných destinacích se dá pohodlně nakupovat na místě. Například v Itálii je výběr krmiv velmi dobrý a známější zahraniční značky koupíte v každém supermarketu. Samozřejmě je vhodné, aby pes i v cizině dostával takovou značku krmení, na které je zvyklý.
9. Kam na psí pláže?
První pláže pro psy vznikly v Itálii a také dnes jich tu najdete nejvíce, zejména v letoviscích na severu a ve středu Itálie. Největší a nejhezčí italská psí pláž je v Bibione. Přibývají i pláže nové, hlavně v oblasti severního Jadranu. Oficiální psí pláže jsou viditelně označené cedulí s obrázkem psa, ale jsou tu i takzvané neoficiální, většinou na kraji letovisek. Jejich nevýhodou je, že jsou menší, neudržované a v sezóně bývají přeplněné. Pláže pro psy ale vznikají i v Chorvatsku – například u letovisek Umag a Poreč. První psí pláž už má i Kypr.
10. Pozor na přehřátí
Vyhněte se raději pobytu na pláži během poledního žáru a nenechávejte psa ležet na přímém slunci, pořiďte si velký slunečník. Pravidelně mu kontrolujte barvu sliznic - měly by být růžové. Pokud jsou bledé nebo fialové, znamená to, že pes má problémy s krevním oběhem a hrozí mu kolaps. Dobrým ukazatelem zdravotního stavu je také jazyk - zdravý je růžově-červený a středně velký. Pokud má pes problémy, projeví se to otokem jazyku. Je-li jazyk fialový, volejte rychle odbornou pomoc a psa ochlazujte. Předem si pro jistotu zjistěte kontakt na místního veterináře.
11. Jak psa rychle zchladit?
Někteří odborníci nedoporučují balit psa celého do mokrého ručníku nebo ho polévat studenou vodou - nedělá to dobře jeho páteři a ledvinám. Bezpečnější je namočit psovi tlapky, uši, temeno a konec ocásku. Pozor, pes může stejně jako člověk zkolabovat, pokud skočí rozehřátý do studené vody! Lepší je namočit ho předem.
12. Při potápění trpí uši
Jestliže pes do vody skáče a potápí se v ní, nezapomeňte si s sebou vzít ušní kapky a vždy psovi po plavání uši prokápnout. Jinak mu hrozí nepříjemný a bolestivý zánět. Dejte také pozor na to, aby pes nepil slanou mořskou vodu, může u něj vyvolat zvracení a průjem. Pod vodou na něj mohou číhat i skryté nástrahy jako jsou mořští ježci, o které si může ošklivě poranit tlapky - takovým oblastem se raději vyhněte, nebo naučte svého psa chodit v psích botkách - budou se mu hodit i na rozpáleném písku či asfaltu.
13. Na severu je příjemněji
Netoužíte-li po horkém letním počasí, pak se místo na jih Evropy vydejte na její sever. Také zde je moře a také zde pamatují na psy - proslulé začínají být zejména psí pláže v Polsku, například ta v Lebě u Sopot. Jsou dlouhé, písčité a není na nich narváno, takže se může dosyta vyběhat. Ve vodě tu nejsou žádné kameny ani ježci a vstup do vody je mírný.
S sebou na pláž
- Cestovní napáječka
- Cestovní miska
- Sáček na pamlsky
- Speciální savý ručník pro psy
- Píšťalka
- Velký slunečník
Do cestovní lékarničky
- Tekutý obvaz ve spreji
- Tablety proti cestovním nevolnostem pro psy
- Léky proti nespecifickým průjmům u psů
- Antistresové tablety proti strachu, nervozitě a cestovní nevolnosti
- Náplasti, obvazy, hřebínek na blechy, pinzetu na klíšťata, alkoholové tampony, latexové rukavice, smyčka na upevnění čumáku, ušní kapky.
Zahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.