Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Kdo psu odběr provádí?

Dárci krev odebírá veterinární lékař, který po celou dobu odběru dbá na dodržování všech zásad sterility a správného zacházení s krevní konzervou. Zdravý pes může krev darovat 3 – 4krát ročně. Odku

zobrazit všechny dotazy >>

Kolik vody ?

Voda zabezpečuje mnoho funkcí v organismu. Nachází se uvnitř i vně buněk (intracelulární a extracelulární tekutina). Má mnoho funkcí – jako transportní médium, rozpouštědlo různých látek (např. vitamí

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Na moři to nemají psi snadné

Zatímco v minulém čísle jsme se zabývali přípravou psa na vodácké putování po řekách, tentokrát to bude povídání o psech na moři. S jejich přípravou doma moc nelze počítat, neboť takové vlny, vítr, vodní tříšť a kolébání jachty můžeme jen těžko imitovat.
Vycházíme ze situace, že už máme připraveného psa na vodu pro kánoi či raft, jak jsme popisovali minule. Tentokrát bude řeč rovnou o námořních plachetnicích, neboť na nich je putování se psem nejnáročnější. Přeskočíme tak rady pro stále oblíbenější dovolené se psy na kajutových lodích plujících po kanálech, ať už je to v Holandsku, ve Francii, či na našem Baťově kanálu. Pro takovou plavbu netřeba psa speciálně připravovat, už se přece naučil vodáckému putování a zde stačí, když bude poslušný a páníček pozorný. Případně lze využít něco z toho, co se doporučuje pro plavbu se psem na moři.
Volba plavidla
Plachetnice je poháněna motorem jen v přístavech, jinak posádka vyhledává místa, kde bude silnější vítr a tedy plavba rychlejší. To je spojené s většími vlnami náklonem trupu. ,,Pokud jachtu sami nevlastníte a budete si ji půjčovat, zvažte, zda bude pro vás vhodnější sportovní nebo rekreační plachetnice. Sportovní je rychlejší, ale pokud nebudete závodit nebo usilovat o rychlou plavbu, zvolte raději plachetnici s vyššími borty a menší plochou plachet. Takový výběr se nabízí takřka v každé marině. Její výhodou je snadnější ovládání, komfortnější plavba, protože díky vyšším bortům není paluba příliš omývána vodní tříští, při přehazování plachet se tolik nenaklání a kolem dokola si můžete nechat instalovat ochrannou síť. To vše mluví ve prospěch vašeho psa, který podobnou plavbu nezažil, “říká jachtař a milovník psů Josef Slavík.
Postupný návyk
Proti pádu psa z mokré a kymácející se paluby do vln se pojistěte i dalšími opatřeními. Miláčka veďte k naprosté poslušnosti, a nejste-li si jistí jeho správnými reakcemi, ponechte ho v náročnějších chvílích plavby v kajutě. Zpočátku tam ovšem buďte s ním, aby se přesvědčil, že mu v neustále se naklánějícím podpalubí nic nehrozí. Proti rachocení a pádu zajistěte nádobí a další předměty. I přesto je někdy pro psa nepřekonatelné být v uzavřeném prostoru kymácející se lodi, neboť nezkušené zvíře nějakou dobu nepochopí, co se děje. Proto je vhodné ponechat mu vizuální kontakt s lidmi na palubě. A nezapomeňte, že pomocí je také uklidňující prostředek proti mořské nemoci, který vám doporučí váš zvěrolékař. Po krátkém pobytu na lodi pejskař pochopí, že jeho miláček nesmí překážet manipulaci s lany a plachtami za plavby i při manévrech v přístavu.
Jiný rytmus
Pokud někdo trávil dovolenou na vodě se psem a bez psa, jistě může srovnávat. Každý vodomil má sice trochu jiné zkušenosti, ale v jednom se všichni shodují. Se psem je větší zábava, získáte více kontaktů s dalšími lidmi, ale také přibudou starosti, malinko se změní i rytmus plavby. Psovi je nutné umožnit výběh, proto je vhodná přestávka po několika hodinách plavby. Po vyprázdnění přidáme pár aportů, aby se unavil, a pak bude v lodi klidnější. To platí při plavbě na sportovních lodích nebo kajutových člunech půjčovaných na řekách nebo kanálech. Při delším putování na moři něco podobného není možné, proto se musíte smířit s tím, že psovi na vykonání potřeby ponecháte klidnější místo vzdálenější od kajuty, nejlépe na špičce. Když tam vykoná potřebu, pochválíte ho, on pak bude místo využívat i dál. Na rozdíl od domova máte vodu všude kolem, takže stačí dva kýble dezinfikující slané vody a problém je vyřešený. To při klidné plavbě. Při velkých vlnách musíte improvizovat podle možností a také pochopení dalších členů posádky. Ti by rozhodně měli dávno před plavbou vědět, že chcete mít na palubě psa, a váš záměr odsouhlasit. Při dlouhém pobytu v úzkém kolektivu, někdy i díky drsnému počasí, může vyvstat dost problémů, proto si nepřidělávejte další nedohodnutým pobytem psa.
Největší riziko
Asi nikoho nenapadne za silného větru a při velkém náklonu plachetnice pustit psa na mokrou palubu. Přesto je dobře vědět, co dělat v kritických chvílích. Především čtyřnožci za sílícího větru oblékněte plovací vestu pro psy. Jsou v různých velikostech, od XS pro čivavy a podobné mrňousky přes S, M, L až po největší XL pro dogy a jiné velikány. Vesty mají výrazné barvy a v případě pádu psa do vln dostávají několik šancí. I ve zpěněných vlnách je viditelný, zůstane nad hladinou, i kdyby se nalokal vody, a je-li pes upoutaný na laně za poutko na vestě, dá se vytáhnout. Pozor ovšem, při velké rychlosti plachetnice klade tělo ve vodě ohromný odpor a snadno byste mohli letět za ním. Při pomalé plavbě na klidné hladině a neupoutaném zvířeti by vám mohla pomoci tyč s háčkem, kterým zachytíte poutko vesty. Při nejhorší variantě, kdy pes volně plave ve velkých vlnách, platí zásada, že zvíře musí bez přestání sledovat jeden člen posádky, neboť než se plachetnice otočí, snadno se ztratí z dohledu i s výraznou vestou. Tak dobrý vítr do plachet a dávejte pozor na své pejsky!

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4