Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Pohybový režim u psa s ortopedickým onemocněním

Velice důležitou součástí péče o psa postiženého ortopedickým onemocněním je úprava jeho pohybového režimu. Tato otázka je ale zároveň často opomíjena a zpravidla je odpověď na ni omezena na konstatov

zobrazit všechny dotazy >>

Leguáni nejsou mazlíčci pro každého

Leguán zelený (Iguana iguana) se stal v posledních letech vedle suchozemských želv a chameleonů jedním z nejčastěji chovaných plazů. Mláďata se k nám dovážejí ve velkém z chovných farem v USA a ve Stř

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

O štěněcí srsti

,,Jedeme si pro štěňátko, roztomilé malinké chlupaté klubíčko. Strašně se těšíme! Je to náš první pejsek!“ Mají ale noví majitelé tušení, jak se o něj starat? Ano, krmivo pro psí miminka se dá koupit v mnoha variantách v každém obchodě, to je v celku snadné. Vědí ale, jak se starat o jeho srst?

Zvítězit musí majitel

Mnozí začnou toto řešit, až když nastanou problémy. Pak hledají informace na internetu, v zooprodejnách, ale nic z toho na malého a často i rozmazlovaného rošťáka prostě nefunguje. Pejsek jednou strašlivě zakvičí a majitel se hned vyděsí, že štěňátku ubližuje a že ho nebude mít za to rádo. Tak se s česáním přestane a štěně vítězně odkráčí s čertíky v očích, jak páníčka doběhlo a má od něj pokoj. Ale to je právě špatně. Vždy musí zvítězit majitel. Co tedy doporučit? Jak na to? Jak ho čekat, kartáčovat, jak mu vysvětlit, aby nekousal nás, nenapadal kartáč a hřeben a nevydával kvikot, který by o ,,týrání “ přesvědčil i sousedy? A může se vlastně takové štěně koupat? Chovatelka říkala, že se štěně nesmí nejméně do půl roku koupat, natož stříhat, ale už neřekla proč. A co když se umaže nebo nám proběhne venku něčím nevábně vonícím? To je spousta informací, a co je tedy správně? Co s takovým uječeným naštvaným miminem?

,,Svléknout do naha“? Raději ne!

Než si pořídíte psí miminko, musíte se předem důkladně informovat, co k jeho zdárnému odchovu budete kromě bezmezné trpělivosti a tolerance potřebovat. Mluvím tedy teď hlavně o srsti. Ti z vás, kteří nemají dostatek času a výše uvedených vlastností, by měli raději volit plemeno s krátkou srstí. Ale ono to malé bílé huňaté klubíčko je tak roztomilé… No a pak ke mně chodí majitelé takovýchto roztomilých štěňátek do salonu se žádostí, abych ho strojkem ,,svlékla do naha“, protože absolutně nezvládají péči o srst, ze které je dokonalý filc. Ale jsou i případy, kdy po mně majitelé požadují rozčesávání a skvělou úpravu srsti po vlastním několikaměsíčním nezvládání péče a chtějí přijít za hodinu pro ,,hotového pejska“. V některých případech si přinesou i obrázek, jaký by si přáli mít střih. Za hodinu z tvrdých dredů a neproniknutelného filcu opravdu nevyrobím na vzpouzejícím se a kousajícím miláčkovi vzdušnou hedvábnou splývavou srst žádným kouzlem. Pes není na česání zvyklý a navíc rozplétání dredů a filcu vyžaduje oboustrannou trpělivost a spoustu času.

Důslednost je potřeba

Jednu z nejproblematičtějších srstí mají maltézáčci. Jde o úžasně jemnou, ve štěněcím věku někdy až vatovitou srst. Hned za nimi jsou pak bišonci, pudlíci, ši-tzu a jorkšírci. Mohla bych jmenovat ještě více plemen, ale tihle jsou nejčastějšími návštěvníky salonu. Jak tedy na ně? Majitel by mě být v prvé řadě důsledný, vyhradit si denně třeba jen pět minut na česání štěňátka a celou tu určenou dobu se mu intenzivně věnovat i přes jeho hlasité protesty. Česání by měl pak ukončit ve chvíli, kdy chce on sám, ne kdy ho štěně přesvědčí, aby malé stvoření pochopilo, že ,,vedoucí“ a rozhodně slovo má opravdu ten páníček a ne že si ukončení česání vybrečí samo.

Nástroje a kosmetika

Krátkosrstá plemena udržujeme kartáčováním středně měkkým žíněným kartáčem, a to opravdu od štěněte, aby si zvyklo na údržbu srsti, která ho pak při pravidelném línání čeká. Na středněsrstá plemena používáme kartáč s jemnými kovovými drátky a pak kovový hřeben. Pokud je srst rozčesaná, stačí prokartáčovat kombinovaným kartáčem s plastovými a přírodními žíněmi. O dlouhosrstá plemena pečujeme podobně jako středněsrstá, ovšem při příliš jemné, dredující a vatovité srsti použijeme k rozčesání ještě kartáč s tvrdšími řidšími zahnutými kovovými drátky a v nejhorším případě i prořezávač srsti. S nákupem nástrojů pro konkrétní typ srsti vašeho pejska vám rádi poradí v každém dobrém salonu pro psy. Ošetření srsti není jen o česání, ale také o koupání a závěrečné péči. Ze suché, matné a lámavé srsti těžko uděláme bez použití správné kosmetiky pěknou, lesklou, pružnou a na pohled zdravou srst.

Kdy lze začít štěňátko koupat?

Kdykoli a v jakémkoli věku, ale má to jednu podmínku. Musíme použít kosmetiku určenou právě pro štěňátka. Štěněcí jemná srst vyžaduje šampon a kondicionér s proteiny určenými právě pro tento druh srsti. Takové šampony zakoupíte zejména ve specializovaných psích salonech. O koupání a významu použití správné kosmetiky pro psy se dočtete v letošním únorovém čísle PPČ.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4