Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Jak poznat zdravého a nemocného psa

Poprvé v ordinaci Dřív nebo později přijde chvíle, kdy jako majitelé psa musíte pro svého nového přítele vyhledat odbornou veterinární pomoc. Poprvé, když si přivedete psa domů ať je to štěně, nebo

zobrazit všechny dotazy >>

Nejen zimní péče o srst

Srst nejen zdobí Srst je na psovi podle mnohých chovatelů to, co skutečně dělá psa psem – s čímž asi nebudou souhlasit majitelé bezsrstých plemen. Sám pes si necení toho, jak jeho srst vypadá, ale ja

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

OPTIMÁLNÍ KVALITA VODY V AKVÁRIU

BIOLOGICKY ZDRAVÁ VODA

Ryby potřebují v závislosti na biotypu stejné vlastnosti vody. S těmito předpoklady a s pomocí přípravků na úpravu vody se péče o akvárium znatelně zjednoduší. Ryby se cítí dobře a zpravidla žijí déle než v přírodě. Důležité je uzpůsobit životní prostor a vodu tak, jak jsou ryby zvyklé z přírody. Jestliže akvárium obývají ryby ze stejného přírodního prostředí, lze vlastnosti vody dobře nastavit. Jestliže slučujete ryby z různých vod, vyplývají z toho někdy velmi rozdílné požadavky na hodnoty vody. Například v oblasti Amazonie jsou jiné podmínky než v jezeře Malawi. Ztěžuje to pak samozřejmě i péči o akvárium.
Kvalita vody má rozhodující vliv na zdraví a pohodu ryb. Avšak voda není všude stejná, požadavky živočichů na prostředí jsou podle jejich původu velmi různorodé. Pro druhově správný chov je proto nezbytné realizovat v akváriu poměry co nejvíc podobné přírodním podmínkám. Jen tak lze ryby a také rostliny úspěšně dlouhodobě chovat a pěstovat. Voda z vodovodu, studny nebo dešťová voda se přidáním správných přísad změní na perfektní prostředí pro ryby a rostliny. Eliminují se škodlivé látky, voda je obohacena základními minerály, a vytvoří se tak ideální prostředí pro zdravý a dlouhodobý chov ryb. Díky navzájem sladěným regulátorům vody se podaří vytvořit biotyp vhodný pro jednotlivé druhy ryb a přitom snadný pro udržování. Spolehlivě odstraňují škodlivé látky a upravují vodovodní vodu pro ryby i rostliny jak při nově zřizovaném akváriu, tak při výměně vody. Tím se výrazně zlepší životní podmínky pro ryby, rostliny a mikroorganismy v akváriu. Ryby se v přírodní, zdravé, čisté vodě cítí viditelně lépe, rozzáří se svými nejkrásnějšími barvami (díky přidanému jódu) a péče o akvárium se výrazně usnadní. V případě problémů například s řasami nebo akutní otravou ryb – pomáhají speciální přípravky pro péči o vodu rychle a spolehlivě znovu nastavit rovnováhu, a přitom je jejich použití snadné a bezpečné jak pro živočichy, tak pro rostliny.

SYSTÉM PRODUKTŮ JEDNÉ ZNAČKY

Přípravky na úpravu vody se doporučuje používat od jednoho výrobce (značky – jako např. Sera), neboť jsou navzájem perfektně vyváženy a funkčně se navzájem doplňují. Všechny lze samozřejmě navzájem kombinovat, aniž by to mělo nějaké nežádoucí vedlejší účinky, ať už se jedná o okamžité odstranění agresivního chlóru nebo vyvázání těžkých kovů. Chlór je ve většině případů pro ryby smrtelný již od 0,1 mg/l. Žábry ryb jsou napadeny a poškozeny. Zvýšené odlučování slizu a poškození žáber způsobují také ionty těžkých kovů jako např. mědi. Díky koloidům je zajištěn ochranný sliz kůže i žáber, magnesium aktivuje enzymy potřebné pro zdravý růst ryb a vitamin B zase posiluje nervový systém – ryby tak méně podléhají stresu. Rychlé snížení hodnoty pH např. během transportu ryb nebo výměně vody může způsobit poranění kůže ryb a krvácení žáber, kvalitní přípravky s neutrální formulí pH nemění hodnotou pH ani při předávkování a zajišťují, mimo jiné, i bezproblémový transport ryb.

TESTOVÁNÍ VODY

Testy vody slouží ke zjištění odchylky od optimálních hodnot vody. Pokud leží mimo určité hranice tolerance, můžete přesností a jednoduchým použitím. Nejčastěji se zjišťuje hodnota pH (ideální hodnota pro většinu ryb a rostlin z tropického pralesa je 6 až 7, pro hlídky z jezer Malawi a Tanganika ale 7,5 až 8,5), celková tvrdost vody (většina akvarijních ryb pochází z měkkých vod), uhličitanová tvrdost, amonium/amoniak, nitrit (při vysokých koncentracích účinkuje jako krevní jed), nitrát, fosfát, železo, měď nebo chlór. Zkušení akvaristé kontrolují hodnoty vody ve svém akváriu pravidelně, což jim umožňuje zahájit opatření, například proti řasám, rychle a snadno bez nutnosti použít chemikálie.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4