Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Škodí psům potrava pro kočky?

Máme psa Fandu – jorkšíra – a taky kocoura. I když každému samozřejmě kupujeme zvláštní granule, přesto se často stává, že Fanda kocourovi žere jeho granule, zatímco ty svoje nechává ležet. Mám dojem,

zobrazit všechny dotazy >>

Odběr krve a krevní skupiny

Odběr krve je pro veterináře rutinní záležitost. Každý lékař preferuje určitou techniku, materiál i odběrová místa. Obvykle není zapotřebí pro odběr krve kočku medikamentózně zklidňovat. Není optimáln

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Potravinová alergie u koček

Máme doma kočku s citlivým zažíváním, dáváme jí odpovídající granule. Jak zjistíme, jestli nemá potravinovou alergii?

Máme doma kočku s citlivým zažíváním, dáváme jí odpovídající granule. Jak zjistíme, jestli nemá potravinovou alergii?
Potravinové alergie jsou diagnostikovány častěji, než tomu bylo v minulých letech, ale tvoří jenom asi 10 procent všech diagnostikovaných alergií u domácích zvířat. Alergie na potraviny je negativní imunitní reakce na konkrétní bílkovinu v potravě, nikoliv na konkrétní potravinu. Nejčastějším příznakem potravní alergie je svědivost, obvykle celého těla. První kožní změny se projevují jako pupínky a zčervenání kůže, později mohou vznikat záněty, případně vypadání srsti. U koček se nesnášenlivost některé složky potravy může projevovat velmi různě, například průjmem, žaludečními bolestmi nebo zvracením. Diagnostikovat konkrétní alergen je obtížné a trvá to delší dobu. Po stanovení diagnózy a určení příčiny alergických projevů je prvním úkolem krmit potravou, která neobsahuje daný alergen, popřípadě obsahuje co nejméně složek. Ideální je vyhnout se také přílišným kombinacím popřípadě pokusům, zda i na vámi vybraný pamlsek nebo nový výrobek má vaše kočka alergii či ne. Je dobré zůstat u toho krmiva, na kterém je zvyklá a se kterým nemá problémy (třeba sensitive – pro kočky s citlivým zažíváním). Pokud například zjistíte, že je vaše kočka alergická na hovězí maso, pak mnohem vhodnější alternativou, než vařit jiné druhy masa a krmit ji domácky připravovanou stravou, je využit kvalitní značku průmyslově vyráběného krmiva, které je buď přímo určeno pro citlivé či alergické kočky, anebo je vyráběno v jiné příchuti, než na kterou má vaše kočka alergii. Domácky připravovaná strava totiž často obsahuje přemíru masa a překrmování bílkovinami způsobuje zdravotní problémy (předávkování fosforem zatěžuje hlavně ledviny). U kvalitní značky průmyslově vyráběného krmiva máte jistotu, že obsahuje ve správných poměrech všechny živiny, které podporují zdraví koček. Proto pokud máte podezření, v případě již byla vaší kočce diagnostikována potravinová alergie, zkuste zvolit krmivo s jiným druhem masa, na které postupně přejdete a budete jej krmit minimálně 4 týdny. Pokud problémy ustanou, pak u nového krmiva můžete zůstat a již nemusíte pátrat dál.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4