Ordinační hodiny Pohotovost pro naše klienty 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
PSÍ BOUDA potřebuje zateplit

Pelech, bouda, ohrada – to jsou nejdůležitější body životního prostoru vašeho psa, které vymezují jeho vlastní území a útočiště. Pokud nemá pes takové místo jen pro sebe přímo pod vaší střechou, jistě

zobrazit všechny dotazy >>

Rybí placičky a Srdíčka z mletého masa

Rybí placičky Suroviny 125 g lososa 250 g strouhanky z celozrnného chleba 60g pšeničné celozrnné mouky 1 polévková lžíce slunečnicového oleje 1 vejce – rozšlehat ½ lžičky pivovarských kvasnic

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Pověry se netýkají jen lidí, ale i zvířat

Kříženci jsou zdravější než čistokrevní psi
Širší genetická základna dává předpoklady k vyloučení extrémně vzácných nemocí. Na druhou stranu je problém, když ani matka ani otec nebyli vyšetření, tudíž není zdravotní jistota. Proto se ve veterinární praxi najdou psi s úplně běžnými nemocemi, stejně jako ti s rodokmenem. Obecně je problém, že obvykle majitelé tyto psíky nedávají vyšetřovat, takže se některé nemoci vůbec nezjistí.

Psi, o něž se majitel stará, nedostanou blechy
Na zahradě a v kontaktu se zvířaty může dostat blechy každý pes. Nemusíte z toho mít žádné trauma! Blechy nejsou paraziti žijící ve špíně. Z 80% pobývají v okolí psa, v jeho pelechu, v koberci. V situaci, kdy se vyskytne v jejich blízkosti, skokem se přemístí a začnou sát krev. Když zjistíte, že je váš pes napaden, řešte to speciálními přípravky. Ty musíte aplikovat opakovaně. Vyperte mu pelech, vysajte koberce a ukliďte pořádně celý byt. Pes by měl být chráněn i preventivně, proto situaci konzultujte s veterinářem.

Kastrovaní psi jsou líní, tloustnou, mění povahu
Obecně se dá potvrdit, že vyšší procento psů po kastraci víc jí, u některých se zpomalí metabolismus. Nepřekrmujte svého mazlíka, pak by jen přibíral na váze. Uvědomte si, že bude trpět jeho srdce, oběhový systém i klouby.

Fenky by měly mít alespoň jednou za život štěňata
Obava ze zhoubného nádoru dělohy je v opačném případě dost častou obavou. Přitom se u fen vyskytuje zřídka, nádor mléčných žláz až ve vyšším věku. Ovšem platí opačné tvrzení: když dáte fenku vykastrovat, může riziko rakoviny mléčných žláz klesnout. U nekastrovaných fenek přetrvává nebezpečí zánětu dělohy, u mladých fen se dává v poslední době přednost odstranění vaječníků.

Žádné drůbeží kosti ve šťávě, třístí se z nich úlomky
Problémem nejsou slepičí a krůtí krky a slepičí trupy. Trubicovité kosti končetin hovězího dobytka jsou naopak ke hryzání výborné. Jsou tak tvrdé, že je jen málo psů dokáže rozžvýkat. A navíc je dobře snášejí.

Po syrové stravě jsou psi agresivní
Agresivní chování je u psa náročné na jednoznačné vyložení, podílí se na něm mnoho příčin. Rozhodně neplatí, že k němu dojde při krmení syrovým masem; jsou tu povahové rysy, výchova, zděděné sklony.

Štěněti by se do výkalů měl strčit čumák, když potřebu vykoná doma
Aby se štěně stalo čistotným, musíte se mu věnovat. Chodit s ním ven často, nejlépe po hodině. Chválit ho za případný úspěch, kterých zpočátku nebude mnoho. Netrestejte ho, mohlo by začít vyměšovat ve skrytu, v obavě, že se na něho budete zlobit. A to není dobrá varianta ani pro jednu stranu.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4