Ordinační hodiny Pohotovost pro naše klienty 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Barvy srsti

Jen jako pohádka už znějí vzpomínky na časy, kdy si majitelé aprikotů sdělovali tradované receptury na čajové extrakty k dosažení plnějších odstínů, kdy se mnozí vystavovatelé modlili, aby během výsta

zobrazit všechny dotazy >>

Váš pes nemusí být jen potěšení

Štěkání Uštěkaný pes je nepříjemností pro majitele a trestem pro sousedy. Štěkání je pro psa přirozeností během hry nebo v rámci emocí, ale neměl by štěkat pořád. Jestliže štěká prakticky neustále je

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Prevence torze žaludku

Zajímalo by mne, zda se u psů provádějí nějaké preventivní zákroky, které mohou zabránit torzi žaludku. Před několika lety jsem za dosti dramatických okolností přišel o svého psa a později jsem slyšel o podobných tragických událostech i od svých přátel a známých. V několika případech bylo možné psa ještě zachránit, ale často již bylo pozdě. Přitom celá událost proběhla tak rychle, že se ani nedalo tušit, o jak závažný stav se jedná. Doporučujete tedy nějaké ošetření nebo prevenci?

Ano, souhlasím s vámi, že některé případy torzí žaludku mohou proběhnout u psa skutečně tak rychle, že jen okamžitý převoz pacienta na dobře vybavené a připravené veterinární pracoviště dává naději na záchranu. K operativnímu zákroku se přistupuje téměř bezprostředně, na žádná dlouhá vyšetření před operací nebývá čas. Torze totiž v místě zaškrcení omezuje prokrvení tkáně a hrozí neřešitelná nekróza. Kromě tradičních chovatelských doporučení pro majitele vybraných plemen u psů (kterými jsou především plemena s hlubokým hrudníkem a stavbou těla vytvářející podmínky pro snadný pohyb a rotaci naplněného žaludku) jsou dnes k dispozici i postupy preventivního charakteru. Například majitelům plemen velkých psů bývá doporučeno spojit chirurgickou kastraci u fen gastropexí. Existuje celá řada technik včetně minimálně invazních. Výhodou je především uskutečnění obou zákroků při jedné společné anestézii. Pacienta není nutné vystavovat anestézii. Zvlášť při kastraci a následně při fixaci žaludku. Tato kombinovaná metoda byla s úspěchem ověřena a je nabízena a prováděna na chirurgickém oddělení Kliniky chorob psů a koček Fakulty veterinárního lékařství v Brně, ale jistě je realizována i na některých dalších klinikách. Určitou prevencí u velkých plemen psů je omezení překrmování psa a zamezení jeho pohybu bezprostředně po nakrmení. Zejména větší objem granulí, které v žaludku nabývají díky tekutině velkých rozměrů, vytvářejí velké nebezpečí. K torzím však může dojít i v případě, kdy žádné překrmení psa nepředcházelo.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4