Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Pohybový režim u psa s ortopedickým onemocněním

Velice důležitou součástí péče o psa postiženého ortopedickým onemocněním je úprava jeho pohybového režimu. Tato otázka je ale zároveň často opomíjena a zpravidla je odpověď na ni omezena na konstatov

zobrazit všechny dotazy >>

Chov pískomila tlustého

Základní údaje Tento chovatelsky méně známý hlodavec patří k větším druhům pískomilů. Dosahuje hmotnosti 100 – 200 g. Tělo má dlouhé 13 – 20 cm. Ocas je kratší než tělo, osrstěný, zakončený černou št

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Problém s análními žlázkami

Můj roční pes má stále problémy se záněty análních žláz. Stále jezdíme na vymačkávání a vyplachování, dokonce nám musela být již 2x aplikována antibiotika. Dozvěděla jsem se, že na to může mít vliv i složení potravy, která podporuje přirozené vyprazdňování žláz?

Paranální váčky jsou žlázky uložené mezi svalovou vrstvou análního svěrače, vyúsťují malým vývodem do análního kanálu. Stěna žlázek je tvořena sliznicí (výstelkou) se sekreční aktivitou. Tyto váčky produkují sekret hnědé barvy s charakteristickým zápachem. K jejich vyprazdňování dochází při defekaci stažením svalů konečníku. Při nadměrné produkci sekretu v paranálních žlázách, snížení svalového napětí konečníku, ucpání vývodu žlázek, nebo při průjmovém onemocnění může dojít k jejich přeplnění a nedostatečnému vyprazdňování.
Klinické příznaky postižení análních žlázek lze rozdělit do čtyř skupin:

1. Prosté přeplnění žlázek sekretem - lze snadno odstranit manuální kompresí, není nutná medikamentózní léčba.

2. Akutní infekce paranálních váčků - projevuje se zánětlivým, bolestivým onemocněním, které je doprovázeno produkcí páchnoucího, zelenožlutého až krvavě zbarveného sekteru. Při ucpání vývodného systému může dojít k ruptuře anální žlázy s vytvořením píštěle u konečníku.

3. Chronická infekce paranálních váčků - je charakteristická opakujícími se infekcemi análních žlázek v různých periodách.

4. Nádorová onemocnění - vyskytují se vyjímečně, většinou postihují jednu žlázu.

Při akutních infekcích paranálních žlázek se k léčbě používají výplachy desinfekčními roztoky nebo aplikace masti, v některých případech je nezbytné lokální léčbu doplnit o celkové podávání antibiotik a analgetik. U chronických infekcí je mimo výše uvedené léčby možné přistoupit k chirurgickému odstranění paranálních žlázek. Tento zákrok se však rutinně nedoporučuje. Jedinou možnou prevencí je pravidelné manuální vyprazdňování análních žlázek, u každého psa je perioda mezi jednotlivými zákroky odlišná. Způsob vyživy může vyprazdňování análních žlázek ovlivnit pouze částečně. Způsob krmení granulovanou nebo vařenou stravou nemá žádný vliv. Pes by neměl být krmen krmivy, která u něj vyvolávají průjmy nebo kašovitou až řídkou konzistenci trusu. Optimální je, aby trus byl pevný, formovaný a v odpovídajícím množství ve vztahu k velikosti psa. Pokud řešit a doporučit zoůsob výživy u psa s problémy s paranálními žlázkami, doporučil bych krmení kvalitními superprémiovými krmivy, která obsahují optimální množství vlákniny a jsou vysoce stravitelná. Pro svoji vysokou stravitelnost mají psi menší množství trusu než u krmení krmivy nízké kvality.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4