Ordinační hodiny Pohotovost pro naše klienty 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Jak poznat zdravého a nemocného psa

Poprvé v ordinaci Dřív nebo později přijde chvíle, kdy jako majitelé psa musíte pro svého nového přítele vyhledat odbornou veterinární pomoc. Poprvé, když si přivedete psa domů ať je to štěně, nebo

zobrazit všechny dotazy >>

Osmák degu – malý hlodavec

Malý hlodavec se zvláštním názvem osmák degu (Octodon degus) už není v našich podmínkách žádnou raritou. Stává se stále oblíbenějším zvířetem chovaným ze záliby. Přečtěte si, co dělat, aby se u vás c

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Prochladlý pes ze zahradního kotce

Náš pes je ubytovaný v kotci na zahradě. Kvůli rekonvalescenci po operaci byl nyní několik týdnů ubytován v domě. Když bylo vše v pořádku, vrátil se zpět do kotce, a i když venku nebylo žádné velké chladno, pravděpodobně nám prochladl. Naštěstí se to obešlo bez zánětu močového měchýře, ale je nasytdlý a má bolestivé klouby. Máme ho vzít opět do tepla a existují nějaké přípravky, kterými ho lze zbavit nachlazení a bolestivosti kloubů?

Změny teplotního režimu mohou u psů vyvolávat různé druhy onemocnění. Nejčastěji se manifestují onemocněním dýchacího aparátu, zánětlivým onemocněním močového měchýře a ledvin a zánětlivým onemocněním pohybového aparátu. Výraznější změny je však možné pozorovat například u psů s osteoartrózou, kde prochladutí organismu může mít za následek zhoršení pohybové aktiviti zvířete. Pes ztíženě vstává na hrudní nebo pánevní končetiny, projevuje se u něj neochota k běhání na procházkách, nemá zájem o hraní, projevuje se u něj bolestivost při pohybu, atd.

V případě podezření, že je váš pes nastýdlý s bolestivým onemocněním kloubů, je vždy vhodné nechat ho vyšetřit na veterinárním pracovišti a stanovit přesnou diagnózu. Vyšetřením krevního obrazu lze zjistit, zda se jedná o zánětlivé onemocnění, rentgenologické vyšetření odhalí onemocnění kloubů. U některých infekčních onemocnění je možné, že dojde k tzv. celkové slabosti, a to aniž by byli jakýmkoliv způsobem poškozeny klouby. Projevy jsou podobné jako např. u lidské chřipky – zvýšená teplota, bolestivost svalů a kloubů, nechuť k příjmání potravy, v některých případech je toto onemocnění doprovázené průjmy, psi nemají zájem o jakoukoliv aktivitu.

V případech, kdy se o infekční onemocnění nejedná, lze tento stav velmi dobře řešit klidovým režimem zvířete, aplikací preparátů na podporu imunitního systému protizánětlivých léků, popřípadně přípravkem vitamínových doplňků. U infekčních onemocnění je nutné doplnit tuto léčbu podáváním antibiotik.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4