Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Dva jsou víc než jeden

Je rozdíl mít jednoho nebo víc psů?

zobrazit všechny dotazy >>

Lze naučit chodit kočku na vodítku?

Jestliže chcete vaší kočce umožnit bezpečně poznávat svět i mimo domácnost, je možnost naučit vaši kočku chodit na vodítku ideální možností. Nejlepší je začít již v raném věku. Starší kočku půjde

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Se psem na hory?

Trochu plánování neuškodí

Strašně bych si chtěla jet zalyžovat! Ale Bobíka si vezmu určitě sebou. Přeci ho nenechám hlídat někým jiným. No jo, ale jak to mám udělat, jak najdu hotely či penziony, které ubytují i psa? Takhle začínají zimní úvahy mnoha milovníků zimních radovánek a psíkařů zároveň. Jak tedy na to?

Je nutné uznat, že dnešní psíkaři to mají v zimě podstatně snadnější, než v minulosti. I když psíkaři nejsou pro mnohé majitele chat, penzionů tou nejpreferovanější cílovou skupinu, není již zpravidla problém vyhledat ve vybrané lokalitě vyhovující ubytování. Zejména internet vše výrazně ulehčuje.

Opatrně s váhou

Pokud jste si již vybrali ubytování, které umožňuje pobyt se psem, je lepší se při objednávce znovu informovat, zda možnost pobytu psa platí. Nezřídka se stává, že informace na internetu mohou být mylné. Z roku na rok se mohou změnit podmínky, například provozovatel, který psa dosud nepovolil, jej povolí, a naopak, kde byl pes tolerován, je zakázán. Při jeho rozhodování o ubytování psa rozhoduje často jeho velikost, případně počet psů. Může se totiž i stát, že dojde k odmítnutí psa pro jeho velikost. Nejčastěji ale se pejskař se zamítavou reakcí setká v případě plné sezóny, kdy se majitel ubytovacího zařízení obává, že by přítomnost velkého psa mohla ostatní zákazníky přinejmenším zneklidňovat. Větší naděje na možnost ubytování psa ve vybraném objektu je mimo hlavní sezónu. V tomto období jsou majitelé objektu vstřícnější a psa povolí například za menší poplatek nebo vyšší vratnou kauci. Dobrou radou pracovníků v cestovním ruchu je uvádět menší váhu psa. V místě nikdo převažovat psa nebude a rozdíl váhy laik na první pohled nepozná. Samozřejmě se jedná maximálně o pět kilogramů. Střední a malé psy povolí majitelé objektů celkem snadno. Méně možností ubytování mají majitelé většího počtu psů. Všeobecně platí, že čím menší psi, tím větší nabídka. Snadněji se ubytuje majitel dvou čivav, než majitel dvou mastifů. Nicméně dohoda o ubytování závisí především na benevolenci majitele objektu. Při výběru ubytování lze najít v některých popisech objektů již přímo charakteristiku, že akceptují více psů nebo že ubytovávají pouze malé psy a podobně. Asi nejlepší možnost ubytování představuje pro majitele psů pronájem chaty či chalupy. Zde je opravdu velký výběr a většina objektů má ve své charakteristice jednoznačné podmínky pro ubytování psů. Navíc se majitelé psů nemusí bát negativních reakcí spolubydlících, pes nebude nikoho obtěžovat, ani omezovat.

A co na to pes?

Při rozhodování o zimní dovolené je nutné zvážit ještě pár věcí. Za prvé, zda vlastníte plemeno, které je vhodné pro pobyt v zimní přírodě. A pokud je citlivé na chlad, a nemůže být proto dlouho s námi venku, zda zvládne několikahodinový pobyt sám, v cizím prostředí, plném neznámých pachů a zvuků. Jak pes v tomto případě psychicky zvládne nejistotu z navrácením páníčka ze sjezdovky? Toto je nutné zvážit, aby se nám nestalo, že celí natěšení na zimní dovolenou se ubytujeme, vyrazíme na svah a při návratu nám bude řečeno, že pes po celou dobu naší nepřítomnosti vyl a štěkal a že tento stav musíme urychleně vyřešit. Po pravdě, v dané chvíli toho moc k řešení není. Buď se u psa střídat, čímž padá ideál dovolené, nebo ho nechat ,,někým hlídat“ - kým? Nebo se zabalit a odjet domů, což je ta nejhorší varianta. Za druhé, pokud se psem na lyže vyrazíme, musíme ho mít natolik vychovaného, aby nás ani ostatní lyžaře neomezoval.


Na lyžích

Pokud máme psa, který s námi zvládne několikahodinový pobyt na sněhu a je schopen s námi absolvovat trasu na běžkách, máme o problém měně. Nicméně i zde musíme mít na paměti, že pes musí být natolik vychovaný, aby okolní běžkaře neobtěžoval, neskákal na ně, nechytal je za hůlky, nebo je dokonce nenapadal. Měl by se pohybovat tak, aby nenarušil běžkařskou stopu a neomezoval druhé běžkaře v pohybu. Což leckdy není jednoduché, neboť psovi lze těžko vysvětlovat, proč má jít hlubokým sněhem, když vedle je krásně projetá cestička. Musíme ale také myslet na to, že se pes ve sněhu může zranit. Nejčastěji to bývá na tlapkách, kde se poradní o zmrzlý sníh. Takže není od věci vybavit ho botkami do sněhu, které využívají i saňoví psi. Názory na ochranné deky se různí. Podle některých jsou u hladkosrstých plemen přímo nutností, ale hodí se i pro ostatní, někteří pískaři deky nedoporučují. Co ale doporučují všichni, je mazání tlapek některým z mastných krémů. Vyrazit se psem na sjezdovku je doslova hazard se zdravím jeho i okolních lyžařů. Majitelé a obsluha vleků vidí velmi neradi, když se psi pohybují v okolí sjezdovek nebo vleků, právě z důvodů ohrožení zdraví lyžařů. Není nic horšího, než když se před rozjetým lyžařem na sjezdovce objeví pes nebo jim přímo vběhne do dráhy. Takže je vidno, i vyrazit se psem na hory znamená vzít rozum do hrsti a popřemýšlet, jak na to, aby zimní dovolená byla pohodovým relaxem, a né bitvou nervů.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4