Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Prevence torze žaludku

Zajímalo by mne, zda se u psů provádějí nějaké preventivní zákroky, které mohou zabránit torzi žaludku. Před několika lety jsem za dosti dramatických okolností přišel o svého psa a později jsem slyšel

zobrazit všechny dotazy >>

Co je nejlepší připravit pro psí turisty

Stan pro psa -Váš pes určitě ocení, pokud mu pořídíte privátní cestovní boudu, která ho ochrání před mokrem a ve které se bude cítit pohodlně a v bezpečí. Spacák pro psa - nejen Vy, ale i Váš pes

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

SILVESTROVSKÉ OHŇOSTROJE

Proč se pes bojí?

Protože slyší lépe než my, což v poslední den v roce není žádná výhra. A když různé svisty, hřmění a výbuchy provázejí ještě světelné záblesky, je to kombinace, kterou někteří psi těžce zvládají. A ruku na srdce – o půlnoci je už rozjařen i pán, který jinak alkoholu neholduje, a jeho chování se vymyká běžné normě. To je souhrn důvodů, proč se psi v prosinci bojí. Ještě než začnou první nedočkavci v ulicích zkušebně odpalovat bouchací kuličky, nepochopitelně odpalované hluboko před Mikulášem, zamyslete se, jak nadcházející období svému psovi ulehčit.

Špatná zpráva

Máte psa, kterého loňské silvestrovské veselí nijak nerozházelo? Neradujte se – i vy sami jste v dobách, kdy jste byli ještě mladší, než jste teď, snášeli hluk (pardón – hudbu) ryčnější, než snesete dnes. Také štěňata a mladí psi mohou na předsilvestrovské, silvestrovské a novoroční ohňostroje reagovat jeden rok klidně a nezúčastněné, další s lehkým neklidem a nakonec v totální panice. Reakci psů na hluk ovlivňují v průběhu života prožité úrazy, březost nebo porod feny, a samozřejmě také negativní zkušenosti. Nespoléhejte raději na to, že máte flegmatické zvíře, které stejně jako před rokem silvestrovskou noc prospí; nepřejeme to sice vám ani pejskovi, ale co když vás právě letošní rok vyvede z omylu?

Nenechte se zaskočit

Jediná výhoda mikulášských bouchacích kuliček může spočívat v tom, že ještě poměrně včas zachytíte nové prvky v chování svého psa. Pokud zjistíte, že prožívá strach už při několika jednotlivých a poměrně slabých ranách, nečekejte až do Silvestra na to, co s ním udělá téměř nepřetržitá hluková clona výbuchů, petard a svistů. Jestliže pes žije celoročně venku, pusťte ho teď občas na noc do domu. O silvestru by mu bez tréninku nijak neprospělo, kdybyste ho zavřeli ,,na samotku“ do garáže nebo do sklepa, kde s ním nebudete, kde to nezná a bude se cítit ještě mnohem zranitelnější. Pokud to jen trochu jde, dopřejte mu občas trochu toho pohodlí v předsíni, když bude navíc vědět, že hned za dveřmi má ve vás oporu. Pozor ovšem na dveře se skleněnou výplní… nejenže přes sklo uvidí všechny ty znepokojivé záblesky, ale může jimi ve snaze najít u vás záchranu proskočit. Psi žijící s vámi v bytě ze stejných důvodů neocení, když je ,,uklidíte“ do nejvzdálenějšího místa bytu. Proto se snažte zachovat zdání normálního provozu, nikoho nikam nezavírejte, ale začněte se rozhlížet, co všechno bude třeba odstranit z místnosti, kde budete společně s pejskem trávit Silvestra: perské koberečky (mohly by být potřísněny), čínské vázy (mohly by být sraženy) a hořící svíčky, a připravte se na to, že silvestrovské menu bude vhodnější servírovat na porcelánu ze supermarketu, než z Lagenthala a na šťastný nový rok si pro jistotu ťuknout sklenkami obyčejnějšími než Moserem. Podívejte se na okna, dají-li se dodatečně lépe zatemnit, a pokud ne, pořiďte si k záclonkám ještě závěs, žaluzie nebo rolety. Tím budete minimalizovat světelné efekty. Zvuky zvenčí můžete alespoň částečně překrýt puštěním hudby.

Prevence dlouhodobější

Učte od nynějška psa chodit ven s náhubkem. Oba si zvykejte na kratší vodítko bez samonabíjecího mechanismu. Jestli se vám už někdy vyvlékl z obojku, začněte ho teď hned učit na postroj. Pes se bohužel musí venčit několikrát denně, ale těmito opatřeními eliminujete všudypřítomné nebezpečí, že se vám v leknutí vytrhne nebo vyvlékne. Nejvyšší čas je naučit ,,domácí“ psy na domácí kotec. Při správném vedení se v něm bude cítit naprosto v bezpečí, a to dokonce i před silvestrovskými petardami. Snad jste si v létě nahráli zvuk bouřky, možná jste někde koupili CD s ohňostrojem nebo střelbou. Záznam pouštějte psovi vždycky při krmení, aby si nepříjemné zvuky spojoval s příjemnějšími prožitky, každý den o něco hlasitěji.

Existují prý i nahrávky psího smíchu. Pro člověka znějí spíš jako zívání, ale na psy mají údajně ohromně uklidňující účinek. Koupit se dá i relaxační hudba s nejběžnějšími domácími zvuky, i když tohle dvojalbum je spíš určeno pro psy, kteří mají problém se samotou.

Rozšiřují se i služby psích psychologů, resp. trenérů, výcvikářů a terapeutů psího chování, z nichž už řada ve své praxi aplikuje antistrachovou terapii. Možná ještě stihnete pochopit něco málo z jejich zásad, když budete striktně dodržovat tréninkový plán.

Hitem poslední doby jsou spreje a obojky napuštěné umělým mateřským feromonem, který působí zklidňujícím účinkem i na dospělé psy.


Pokud jste už v minulosti vyzkoušeli popsané metody a kýžený účinek se přesto nedostavil, nezbývá, než spolehnout se na léky. Rozhodně se psům nesmějí podávat lidská léčiva, snad s výjimkou Xanax tablet. Už teď si společně dojděte pro radu a pomoc k vašemu veterináři a předepsaný lék vyzkoušejte v silvestrovské předpremiéře, abyste mohli dávkování včas doladit. Veterinář vám podle popsaných předchozích symptomů i podle hmotnosti zvířete předepíše rychle zklidňující lék (např. Sedalin gel). Žádané zklidnění může provázet i méně žádaná (dočasná) ztráta schopnosti zadržovat moč a stolici. Léky jsou zásadně na předpis, protože veterinář musí posoudit celkový zdravotní stav zvířete.

Opatření nejen kvůli zdraví psa

I když už mnoho psů uhynulo na mrtvici nebo infarkt jako na následky silvestrovského stresu z hluku a mnozí další zemřeli na útěku pod koly aut, všechna opatření na zklidnění psa děláte i proto, abyste si neznepříjemňovali nepříliš dlouhé soužití se svým psem. Prchající pes může ohrozit i řidiče vozidel, kteří se mu budou snažit vyhnout, a vystresované zvíře může v panice zareagovat agresivně i na podanou ruku. Nezapomeňte, že kromě ztráty psa riskujete nezvládnutím svého zvířete i finanční, nebo dokonce i trestní postih. Ví o tom své německá majitelka psa, který se o silvestrovské noci vyděsil a utekl, ke své smůle na dálnici. Protože ohrožoval všechny projíždějící řidiče, nereagoval na volání policie a ohrozil i hromadný dopravní kolaps, rozhodla se dálniční policie psa usmrtit. Protože nemohla střílet, aniž by ohrozila někoho dalšího, psa přejela… Majitelka pak dostala účet na částku převyšující 2500 eur jako náhradu škody.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4