Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
POHODLNÉ A BEZPEČNÉ PSÍ BATOHY

A není nic jednoduššího než opatřit pro psa batoh a může si vodu na cesty nosit sám. I batoh je však pro psa nepřirozený a proto je důležité psa na jeho nošení naučit, ale především vybrat takový b

zobrazit všechny dotazy >>

Nácvik čistotnosti štěněte

Pořídili jsme si osmi, či devítitýdenní štěňátko. Nádherné, huňaté klubíčko, bezbranné, důvěřivé, které je strašně roztomilé a není snad nikdo, kdo by se do něj nezamiloval. S pořízením štěňátka nejso

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Souvislost mezi zuby a selháním orgánů

Náš pes zemřel na selhání vnitřních orgánů ve svých 12 letech. Veterinář řekl, že jsme mu mohli život prodloužit, kdybychom mu čistili zuby. Zajímalo by mě, jak to může souviset?

Pravidelné čištění zubů předchází stomatologickým onemocněním, jako je zánět dásně, nebo jeho pokročilejšímu stupni, zánětu periodontu (závěsného aparátu zubu). Tato periodontální onemocnění mohou opravdu vést až k tragickým následkům, přitom na jejich počátku je „pouhý“ zubní plak a zubní kámen. Dle statistik má více než 80 procent psů ve věku 20 až 27 měsíců některé z příznaků onemocnění dásní. Mezi časté příznaky patří nepříjemný zápach z dutiny ústní a kroužkovité zčervenání dásně v oblasti krčku zubu, kde dáseň přiléhá ke korunce zubu. Zřetelným znakem zánětu je zvýšená krvácivost dásní. Pokud majitel příznaky zánětu přehlíží, dochází progresivně ke zhoršování stavu a případná léčba je obtížnější a ekonomicky náročnější. Veterinární ordinace jsou plné psích mazlíčků, jejichž zubní hygienu majitel zanedbal. Majitel by měl navykat psa na zubní hygienu již od cca tří měsíců věku, aby byl zvyklý na manipulaci v tlamě. Pravidelné preventivní prohlídky u veterináře by měly zahrnovat také kontrolu chrupu. Veterinář dokáže buď mechanicky, nebo pomocí ultrazvuku nahromaděný zubní kámen ze psích zubů odstranit. Zánětlivé procesy mají několik fází, z nichž některé jsou ještě bezbolestně řešitelné. Bohužel zánět nekončí tím, že psovi zuby vypadnou. Neléčený zánět se šíří krví do celého těla psa, postihuje vnitřní orgány a vede k selhání například jater, ledvin, plic či srdce s někdy až fatálními následky. Tento proces nevzniká náhle, ale postupně až plíživě, a samozřejmě souvisí s nedostatečnou, či spíše nulovou prevencí. Čištění zubů zubním kartáčkem v kombinaci se speciální pastou s enzymy je ideální prevencí vzniku těchto problémů. Prospěšné je i pravidelné žvýkání dentálních pamlsků, při němž u psa dochází k otírání plaku z povrchu zubu a osvěžení dechu.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4