Péče o srst pro psy a kočky. Náš salon je zaměřen na kompletní péči o srst. Nabízíme služby zkušené střihačky psů a koček.
Provádíme:Na zvládnutí bakterialních infekcí pomáhají antibiotika, v léčbě virových
chorob jsou naše možnosti léčby omezené. Na trhu se objevil přípravek firmy
Vétoquinol Enisyl -F, který má prokazatelný léčebný účinek na infekci
herpesvirem u koček. Onemocnění se projevuje typickým hlenovým výtokem z očí
a nosu a kýcháním, úmrtnost na komplikace u mladých koťat může dosahovat až
30%. Enisyl obsahuje látku L- lysin , podává se formou pasty a má léčebný
i preventivní účinek na kočičí herpesvirosu.
Proč prodáváme krmení a diety značky Hill´s? Kvalita ověřená léty, vznik se datuje r. 1939, kdy se objevila 1. klinická dieta k/d / onem ledvin/. V současnosti Hills nabízí nejucelenější komplex výživy pro všechny kategorie zdravých psů a koček, a nejširší spektrum diet pro lepší kontrolu snad téměř všech onemocnění. Vyšší cena je daň za za superpremiovou kvalitu a průkopnictví ve vývoji nových klinických diet. V současnosti portfolio Hillsu čítá 49 krmení a diet pro psy a 35 pro kočky / navíc v různých baleních /.
Navštivte Krmiva Hill´s také na Facebooku
Úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
V rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen. Velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka. Díky
Slušnost,vstříctnost a ochota mě kdykoli pomoc s mým psem Junkym který se nebojí jako jinde a chodí tam jak na procházku :-))
Je základem kvalitní péče. Stejně jako sebelepší kuchař nedokáže z mizerných surovin vykouzlit skvělý pokrm ale naopak skvělá surovina není zárukou kvalitního výsledku pokud projde rukou neodbornou. Ani zde zakoupení kvalitní značky krmiva zárukou úspěchu neb se přidávají dispozice vrozené a samozřejmě vlivy okolí mají za následek vlivy získané.
více o správné výživě zvířeteNejlepším receptem na dlouhé zdraví je jednoduše neonemocnět. K některým chorobám mají určití jedinci či plemena vrozené dispozice. Obezřetná volba plemene pro daný účel využití, zdravotní historie...
více o prevenci zvířeteČas rychle plyne a z našeho ještě před pár lety malého zvědavce je jedinec na kterém se začínají projevovat příznaky stárnutí. Jedním z těchto projevů je samozřejmě i opotřebování některých systémů. Zda platí u zvířat stejně jako u strojů že zanedbaná drobná oprava zpravidla rezultuje v opravu rozsáhlou a tím i nákladnou.
Vlastní laboratoř = výsledky již při stejné návštěvě. Možnosti co lze z vyšetření krve laboratorně vyšetřit by byly před pár lety v oblasti sci-fi a přitom nyní jich podstatnou část dokážeme zvládnout dokonce na počkání ve vlastní laboratoři.
Odstraňovat příčiny nikoliv jen tlumit důsledky onemocnění. Pouhé odstranění potíží vede zpravidla k pouze dočasnému zlepšení.
více o odstaňování příčin onemocněníVelice důležitou součástí péče o psa postiženého ortopedickým onemocněním je úprava jeho pohybového režimu. Tato otázka je ale zároveň často opomíjena a zpravidla je odpověď na ni omezena na konstatov
zobrazit všechny dotazy >>Zlozvyky aneb Nežádoucí chování
Skákání Nejčastějším problémovým chováním psů je skákání. Skákání je vítací ceremoniál zděděný po divokých předcích psa. Štěňata a vlčata se natahovala nebo vyskakovala na matku, která se právě vráti
zobrazit článek >> Test spokojenostiToxoplasmóza je protozoární onemocnění celosvětově široce rozšířené. Parazit Toxoplasma gondii patří mezi prvoky kokcidie. Jediným známým definitivním hostitelem jsou kočkovité šelmy. Jedině kočky dokážou vylučovat oocysty v trusu. Ostatní teplokrevní živočichové mohou toto onemocnění přenést dále pouze jestliže figurují jako potravní článek (tj infekční tělíska se přenesou v mase nebo orgánech).
Imunokompetentní kočky, které jsou prvně infikovány T.gondii asi po 7-10 dnech začnou vylučovat (nevysporulované) oocysty. Oocysty sporulují při styku s kyslíkem (sporulace trvá 1 - 5 dní) a stávají se pak infekčními (mohou napadnout většinu teplokrevných organismů, kde infekční tělíska napadají různé tkáně a encystují). Kočky s funkčním imunitním systémem prodělají většinou pouze 1 vylučovací periodu, po získání protilátek již nedochází ke střevní fázi toxoplasmózy (tj přestanou vylučovat oocysty). Obvykle venkovní kočka nebo kočka krmená syrovým (hlubokým zmražením neošetřeným masem) prodělá toto vylučovací období do 2 roku věku, pak již imunitní systém je většinou odolný.
Teplokrevní živočichové (včetně člověka) se mohou nakazit toxoplasmózou ingescí vysporulovaných oocyst (tj stykem se starým infekčním trusem - POZOR čerstvý trus může obsahovat pouze nevysporulované cysty, tj není infekční), napadeného masa (obsahující tkáňové cysty toxoplasmy) nebo přestupem infekčních tělísek zkrze placentu (transplacentárně). Transplacentární infekce je možná v zásadě jen v případě, pokud matka se nakazila toxoplasmózou prvně (nemá zatím protilátky) v době gestace (vývoje plodu). Transplacentární infekce u lidí často vede k potratům, vývojovým abnormalitám nebo k zánětu důležitých tkání u kojenců. U lidí s funkčním imunitním systémem většinou infekce t. gondii probíhá asymptomaticky (tj bez příznaků), méně často se setkáváme se zduřením mízních uzlin, horečnatými stavy a malátností nebo slabostí. Chronická tkáňová infekce může znovu vzplanout při imunosupresivních stavech (imunitní selhání) - např. imunosupresivní léčba provázející transplantační léčbu, onemocnění AIDS (přibližně 10% AIDS nemocných má příznaky toxoplasmové encefalitidy) apod.
Diagnostika klinické toxoplasmózy u lidí a koček je velmi obtížná, obvykle se lékař opírá o klinické příznaky, seropozitivitu a odpověď na antitoxoplasmové léky. Střevní stádium u koček lze rozpoznat pomocí koprologického vyšetření (flotace trusu).
Toxoplasmóza patří mezi nejrozšířenější zoonózy, avšak lidé se velmi ojediněle nakazí touto chorobou přímo od kočky. Tento jev souvisí s nutností sporulace oocyst, kočky jsou velmi čistotné a velmi málo oocyst vydrží na jejich kožichu do konce sporulace, navíc kočky oocysty vylučují pouze v relativně krátkém období ve svém životě (doba vylučování je různá, ale obvykle končí do 2 měsíců). Proto není ani vhodné léčit klinicky zdravou kočku, která je ale seropozitivní (pravděpodobně již infekci prodělala a nyní imunitní systém vylučování oocyst brání).
Nejčastější cestou nákazy lidí toxoplasmózou zůstává úprava pokrmů (práce se syrovým masem).
Jak se účinně bránit nakažení toxoplasmózou:
1) Prevence nakažením ingescí tkáňových cyst
- Vařit veškeré maso přinejmenším při 80 °C alespoň 15 minut.
- Zmrazit čerstvé maso na více než -20 °C alespoň na 3 dny.
- Důkladně si omýt ruce teplou vodou a mýdlem po přípravě masných pokrmů.
- neochutnávat nebo neolizovat si prsty při práci se syrovým masem
2) Prevence nakažením oocystami
- krmit kočky pouze tepelně upraveným masem
- nenechat kočky lovit (hlodavci a ptáci žijící v přírodě)
- čistit kočičí záchodek denně od výkalů
- nosit ochranné rukavice při práci s půdou (zahradní práce), kde kočky kálí
- uzavírat přístup kočkám na dětská dětská pískoviště (krytá pískoviště)
Zahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.