Ordinační hodiny Pohotovost pro naše klienty 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Kdo psu odběr provádí?

Dárci krev odebírá veterinární lékař, který po celou dobu odběru dbá na dodržování všech zásad sterility a správného zacházení s krevní konzervou. Zdravý pes může krev darovat 3 – 4krát ročně. Odku

zobrazit všechny dotazy >>

FILTRACE VODY V AKVÁRIU

Akvárium v podstatě tvoří velký systém s přirozenou biologickou "filtrací", ve kterém probíhá koloběh dusíku, uhlíku atd. Všichni víme, že voda v přírodě má samočistící schopnost, v akváriu je však ta

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Veterináři upozorňují,nezapomeňte na hračky

Sblížícími se prázdninami, a tedy dobou výletů, cestování a dovolených je třeba myslet na spoustu věcí. Nejde jen o to dbát na fyzické podmínky našich čtyřnohých přátel, tedy psů i koček, jako je dostatečné napájení, strava a prevence parazitů. Jak totiž upozorňují odborníci, je třeba myslet i na jejich duši. Tedy lépe řečeno na jejich psychiku. „Je třeba si uvědomit, že cestování dopravním prostředkem, a to ať veřejnou dopravou nebo autem, je pro zvíře téměř vždy stres. Pes je zvyklý na svého pána a změnu prostředí prožívá méně než kočka. Přesto je dobré při cestě na chatu, chalupu nebo na dovolenou vždy přibalit jeho oblíbenou hračku. Kočky je dobré přemísťovat ve speciálním
boxu s pevnými stěnami, nikoli v tašce. Lze doporučit nevytahovat přepravku ,jako překvapení̒
těsně před přesunem. Šikovné je mít ji v domácnosti stále přístupnou, aby se stala běžnou věcí, takže
,odchyt̒ před cestou není některá dramatický,“ vysvětlil mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.


S kočkou stěhujte zároveň i oblíbené věci
Zároveň k tomu platí i doporučení, že se zvířaty je lepší podnikat cestu raději za chladu zrána nebo až navečer. Pokud máte vášnivého psího cestovatele, který rád vyhlíží z okna jedoucího vozidla, tak pozor na to. Psí výletník tak může lehce přijít k zánětu spojivek. A když byla řeč o krátkodobém či dokonce dlouhodobém stěhování, přidává mluvčí veterinární správy i další doporučení. „je vhodné vzít mu do nového bydliště či místa pobytu jeho starý pelíšek a misky na žrádlo. To se týká i koček.
Starý záchůdek bude její záchytný bod v novém bydlišti a dříve si zvykne. Do nového záchůdku je dobré do granulí kápnout kozlíkové kapky,“ radí mluvčí.

Za hranice s doklady

Pokud hodláte se svým chlupatým parťákem, či dokonce smečkou, vycestovat za hranice, je dobré připomenout, že pes i kočka musejí mít při cestování po zemích Evropské unie pas. V něm musí být zaznamenána očkování, zejména proti vzteklině. Podrobné podmínky pro cestování do různých zemí je možné nalézt na webových stránkách www.svscr.cz pod odkazem „cestování se psy a kočkami“.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4