Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Strach ze psa

Psi jsou společenská zvířata v pravém slova smyslu. Ke svému spokojenému životu potřebují sociální partnery. Samota je pro ně nepřirozená, nahání jim strach a někteří psi ji snášejí velice špatně. Ti

zobrazit všechny dotazy >>

Užitečné zásady pro regulaci teritoriálního chování

Pes: 1. Pokud váš pes značkuje doma, udělejte v první řadě jasno v hierarchii, až pak začněte uvažovat o kastraci. 2. Měňte místa vycházek, aby si pes nezačal přivlastňovat nějaké území. 3. Nechoďt

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Výběr nejvhodnějších rodinných psů

Sestavit žebříček těch nejvhodnějších psů do rodiny s dětmi je nadlidský úkol. O jak početnou rodinu jde? Je rodina úplná? Jak staré jsou děti? Žijí ve městě, nebo na vesnici? V bytě, nebo domku? A co až se situace změní – děti dospějí a odejdou, rodina se přestěhuje, matka začne chodit do práce? A je rodinným psem zvíře, které žije celoročně venku?

Rodina s malými dětmi, v městském bytě:

Do takové domácnosti se hodí klidnější a nepříliš aktivní plemena. Nehodí se téměř žádný teriér, pokud ovšem nemají majitelé pod kontrolou jeho štěkání. Když už dítě konečně usne, je hlasité ohlašování každého pohybu na chodbě i o několik pater výš či níž přinejmenším stresující pro celou rodinu. Při výběru plemena bereme v potaz i typ srsti a tedy i chlupů, mezi kterými se batolata budou lezením pohybovat i při sebelepší péči o podlahu. Nedoporučujeme brát si k miminku štěně. I když je jeden z rodičů na rodičovské dovolené, rozhodně nebude mít tolik času, aby se dokázal věnovat dítěti i psovi. Rodiny s dětmi nebo rodiny teprve přírůstek plánující se pohybují mezi dvěma extrémy: buď si pořizují velké psy, tzv. na hlídání kočárku, nebo ta nejmenší plemena, aby pejsek nepřekážel, aby moc nestál peněž, aby neublížil. Mezi námi: kdo si troufne opustit kočárek s dítětem dnes, kdy můžeme bez obav zajet do každého obchodu? A psí obrana člena rodiny může být někdy přehnaná, pokud pes správně nevyhodnotí situaci. S velkým plemenem nemůžeme nechat dítě nejméně až do druhého stupně základní školy, aby s ním chodilo ven samo: pokud pes nebere tohoto člena smečky příliš vážně a vystartuje například po holubovi uprostřed náměstí, může za sebou strhnout dítě na vodítku a na následky raději nemyslet. A malá plemena? Na malého psa si dítě spíše troufne a navíc batolecí neobratnost může psíkovi ublížit…
Takže doporučujeme zlatou střední cestu, například:
Francouzské buldočka, kokršpaněla, Kavalíra King Charlese španěla, zlatého retrívra, labradorského retrívra (černí nebo čokoládoví vypadají mnohem hrozivěji než světlé variety).

Rodina s malými dětmi, v domě se zahradou:

Tady už nemusíme při výběru plemena tolik dbát na typ srsti a na případnou uštěkavost, a u domu můžeme držet i velká nebo obří plemena, která se hodí jednak k hlídání, jednak bývají na své lidi až dobrácky přívětivá. Pokud už malé dítě přes velkého psa upadne, obvykle mu tím nezpůsobí žádnou újmu. Pes na zahradě má také více možností úniku, pokud už mu pozornost dítěte začíná vadit. Někomu připadá roztomilé, když dítě vleze za psem do boudy; rozhodně nedoporučujeme – není to bezpečné ani hygienické. Pes navíc musí dodržovat tolik lidských pravidel, že by měl mít právo na své výlučné soukromí.
Doporučujeme novofundlandského psa, bernského salašnického psa, howavarta, samojeda, výmarského ohaře.

Rodina s odrostlými dětmi, v městském bytě:

Když děti povyrostou, často si rodiny pořizují dalšího psa k tomu, který s nimi prožíval první krůčky dětí. Původní pes už má svá léta a teenageři se rádi blýsknou ve společnosti vrstevníků něčím větším. Pokud už se synkem či dcerkou máme dobrou zkušenost nebo věříme, že se dokáže o zvíře postarat a že si najde i čas na výcvik většího psa, nabídneme mu takové plemeno, se kterým bude moci podnikat smysluplné aktivity. Pravidelné chození na cvičák může být jednou z nich.
Doporučujeme knírače středního, boxera, Jack Russel teriéra, dalmatina, rhodéského ridgebacka.

Rodina s odrostlými dětmi, v domě se zahradou:

Předpokládejme, že jste rodina sportovního ražení, scházejí se u vás mj. i spolužáci vašich dětí a je u vás stále živo. Pak se k vám hodí aktivní, sportovní a společenští psi.
Doporučujeme border kolii, klidnější bearded kolii, německého ovčáka, leonbergera, bedlington teréra.
Není zrovna jednoduché vybrat plemeno, které by se hodilo všeobecně do rodin s dětmi. Každý si musí vybrat podle svých zájmů, zvyků a povahy, a v rodině musí navíc nutně dojít ke shodě názorů (i) na to, které plemeno zvolit. A stále je tu ještě možnost vybrat si vhodnějšího psa z útulku. S takovým nalezeným psem dostaneme i jeho charakteristiku a rozhodně tedy nekupujeme ,,zajíce v pytli“, - na rozdíl od sebečistokrevnějších štěňat nebo zaručeně dokonalých dospělých psů na inzerát. Ani příslušnost k plemenu totiž nezaručí, že zrovna náš pes bude naplňovat všechny standardem deklarované exteriérové i povahové vlastnosti.
Někdy může být psí kříženec nebo přímo voříšek tím nejlepším možným psem právě pro naši rodinu.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4