Ordinační hodiny Pohotovost pro naše klienty 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Jak poznat zdravého a nemocného psa

Poprvé v ordinaci Dřív nebo později přijde chvíle, kdy jako majitelé psa musíte pro svého nového přítele vyhledat odbornou veterinární pomoc. Poprvé, když si přivedete psa domů ať je to štěně, nebo

zobrazit všechny dotazy >>

Jako kočky a psi

Kočky a psi jsou často bráni jako největší nepřátelé. Ale je to opravdu tak? Musí člověk volit mezi tím mít kočku nebo psa? Jaká kombinace je nejlepší? Většina lidí říká, že snadněji si zvykne sta

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Výběr správného domova pro psa

Kde má pes svůj domov? No to je přece jasné, tam, kde jeho pán. To je jistě pravda, ale jak dát tomuto obecnému tvrzení konkrétní obsah? Jak a kde psa ubytovat, aby se u nás v bytě opravdu cítil „jako doma“? A co můžeme udělat pro to, abychom naopak my nepociťovali bydlení s ním jako nepříjemný zásah do svého soukromí a svých zvyklostí?

Kde je jeho místo?

Štěně by mělo mít své útočiště v bytě vyhrazeno ještě předtím, než poprvé překročí práh nového domova. Jednou z největších chyb, kterých se novopečení majitelé psů dopouštějí, bývá, že zapomenou novému členu rodiny určit, kde je jeho místo. A i když to udělají, jen málokdo dokáže být na roztomilé štěňátko důsledný a striktně trvat na tom, že bude odpočívat jen tam.
Čím dříve to pes pochopí a čím dříve se s vymezeným prostorem ztotožní a přijme ho za svůj, tím lépe. Je to důležité z mnoha důvodů. Každý pes potřebuje mít klidné útočiště, kam se stáhne, když chce odpočívat, kde ho nebudou obtěžovat rozdováděné děti ani příliš dotěrní hosté. Sem bude nosit své hračky, tady bude moci v klidu přežvykovat psí žvýkačky nebo ohlodávat buvolí či jiné kosti. Bude vědět, že je na svém výsostném území, které je pro ostatní členy rodiny tabu, kde ho nikdo nebude kárat ani trestat.
Lidé žijící se psem ve společné domácnosti ho tam budou moci odeslat vždy, když budou z nějakého důvodu potřebovat, aby se pes klidil z cesty. Může to být ve chvíli, kdy přichází návštěva, jsou-li v bytě řemeslníci, jimž by se pes motal pod nohama nebo když nebudeme chtít, aby nám po koupeli zamokřil celý byt.

Začátky raději skromné
Lidé se často ptají, jaký pelíšek je pro psa nejvhodnější. Mívají tendenci štěněti předem pořizovat luxusní pelíšky, pletené košíčky, či dokonce bytové domečky. To je ale zbytečné! Na počátku úplně postačí pelíšek z tvrzeného plastu, který se snadno omývá a dezinfi kuje, vystlaný starší měkkou dekou. Neposedné štěně, zvláště ponecháno o samotě, bude mít ještě minimálně pár měsíců tendenci všechno okusovat a ničit. Určitě není nutné, aby bylo hned na počátku traumatizováno vaším vztekem kvůli tomu, že rozkousalo svůj luxusní příbytek.
Později, když z nezbedného juniora vyroste vychovaný mladý pes, už můžeme místo staré deky začít dovnitř vkládat speciální polštářek, uvnitř vycpaný molitanem a potaženým pevným pracím obalem. Ale pozor, k této výměně opravdu přistupte až ve chvíli, kdy pes přestane okusovat všechno, na co přijde – což bývá u některých psů již v šesti osmi měsících, u jiných však třeba až o rok později! Molitan rozhodně není vhodným „potravinovým doplňkem“ pro jakéhokoliv psa a po ztvrdnutí by v žaludku mohl napáchat pěknou paseku!

K luxusu musí pes dorůst
Teprve když pes odroste štěněčím střevíčkům a tedy období, kdy cítí potřebu všechno ohryzávat a polykat (a ovšem také když ho v tomto smyslu řádně vychováme a poskytneme mu dostatek jiné zábavy i předmětů na okusování), můžeme si s klidným svědomím v obchodě vybrat pelíšek, který odpovídá našemu estetickému cítění a bude ladit s interiérem bytu.
Výběr se zdá být nepřeberný – k dostání jsou psí pelíšky, matrace, kukaně i domečky, není problém sehnat dokonce ani stylový psí nábytek, např. imitace pohovek či křesel ve velikosti vhodné třeba pro čivavu. K dostání jsou v nejrůznějších materiálech a designech, střízlivé, romantické, modernistické i v klasickém stylu.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4