Ordinační hodiny Pohotovost pro naše klienty 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
DESATERO PRO KOUPÁNÍ PSŮ A KOČEK

1. Koupání psa nebo kočky provádějte nejlépe ve dvou – jeden člověk zvíře přidržuje a druhý nanáší šampón a oplachuje. 2. Vezměte si na sebe staré nepromokavé oblečení – gumovou zástěru a jednorázové

zobrazit všechny dotazy >>

Lupina a její význam pro zdraví lidí a ve výživě zvířat – výtah z článku

Rod Lupinus zahrnuje asi 300 druhů jedno a víceletých bylin. Po vyšlechtění tzv. sladké lupiny (nízký obsah alkaloidů – hořké látky, vysoký obsah bílkovin) se stala zdrojem proteinů ve výživě lidí i z

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.
Pozor na falešné sbírky! Jak poznat falešné sbírky a aukce?

Taky máte někdy pocit, že je facebook a internet vůbec plný sbírek a aukcí? A prosí se a sbírá na cokoliv?! A už jste se také dočetli či doslechli, jak spousta lidí zneužívá sbírky na pomoc a jak si z toho mnozí udělali dobrý byznys? Také se vám už stalo, že jste v dobré víře a s entuziasmem někomu poslali nemalou částku, a časem jste zjistili, že peníze se nedostaly tam, kam a na jaký účel jste je posílali?

Už se vám stalo, že jste narazili na zoufale znějící žádost o pomoc, o zaslání alespoň pár korun, které dokážou udělat zázraky? A pamatujete si také na ten pocit, když jste nakonec viděli, kolik lidí poslalo opravdu jen pár korun, a přesto se vybrala obrovská částka, která pomohla zachránit zvířeti život, zaplatit operaci, dát dohromady zubožené zvíře…?! A když potom vidíte i výsledek – třeba jak se z trosky stalo nádherné zvíře, které je konečně šťastné? Vzpomínáte na to jak vás zaplavila vlna štěstí, že to mělo smysl? Také se rádi necháte přesvědčit, že je to vlastně opravdu strašně jednoduché? Stačí si sednout k počítači, zadat příkaz k úhradě, načež vás zaplaví úžasný pocit, že tak jednoduše můžete tak obrovsky pomoct? Začnete pak hledat ještě další sbírky, víc žádostí o pomoc, aby se ten váš pocit potřebnosti a užitečnosti znásobil? Ale pak přijde vystřízlivění, když náhodou zjistíte, že vaše peníze ti zoufalí prosebníci použili pro vlastní zvířata, nebo dokonce nechali všechny vybrané peníze zmizet do neznáma! A přijde pachuť a znechucení, že nemá smysl pomáhat, že tím živíte jen darebáky, a příště raději místo pomocí za ty peníze koupíte něco svému psovi nebo potěšíte své blízké.

Moc vás prosím:

Nenechte se otrávit!

Ačkoliv se vám může zdát, že nesmyslných sbírek je většina, není to tak – jsou i takové, které mají skutečně smysl a kde je pomoc opravdu potřeba. Kdy bez pomoci jiných opravdu umírají zvířata, a přitom by stačilo tak málo…podat pomocnou ruku, poslat pár korun, stokorun či tisícovek (každý dle svých možností). Opravdu existují tací, kteří bez pomoci nemůžou fungovat. A když jsou féroví a myslí opravdu na zvířata, dokážou zázraky! V lepší orientaci vám pomůže přehledný průvodce, jak pomáhat tam, kde je to opravdu potřeba, a nenaletět vychytralým podvodníkům.

Jak je poznáte, kde je pomoc opravdu potřeba?

Transparentní účet

Je zárukou, že víte, co se s penězi děje, jakými penězi organizace disponuje, jak hospodaří a za co a kolik přesně platí. Když dotyčný/á transparentní účet nemá, veřejně se zeptejte proč. Buď vám důvod rozumně objasní, nebo váš dotaz smažou – od takové sbírky běžte pryč!

Zveřejňování dokladů

Organizace nemá problém zveřejňovat účtenky, je schopná dodat doklady a např. veterinární zprávy. Jenže pozor – větší organizace, která má v péči desítky nebo i stovky psů/koček, nemusí stíhat zveřejňovat každou účtenku. Solidní organizace ale rozhodně nemá problém ukázat účtenky/faktury na vyžádání. A samozřejmě pravidelně zveřejňuje kompletní výroční zprávy, účetní uzávěrky apod. Nenechte se napálit děkovnými fotkami ,,šťastných pejsků“ – chtějte vždy vědět, na co konkrétně platíte. Dávejte si pozor i na opakující se, už dříve použité fotky.

MATERIÁLNÍ SBÍRKY

Jestliže někdo vybírá peníze na materiální věci – granule, pelíšky, antibakteriální obojky, hračky atd. – nabídněte, že dodáte přímo požadované věci. Nenechte se přemluvit na e-shop, kde máte věci objednat (ano, bohužel se také stává, že žádné věci nedodají, ale podělí se o zaslané peníze). Právě teď před Vánocemi pořádá hodně organizací sbírky věcí (ať už přímo v útulku, nebo třeba ve spřáteleném obchodě, v rámci vánočních trhů…), to je ideální situace, abyste přinesli užitečný dárek. Zároveň přímo na místě (zejména je-li akce pořádaná v útulku) zjistíte, jak se věci mají – jak vypadá útulek a jeho svěřenci, jak se k vám chovají pracovníci útulku apod.

Kdo je kdo

Zjistěte si víc o tom, komu přispíváte! Použijte vyhledavač, napište do něj jméno osoby nebo organizace - často se dozvíte spoustu věcí, které se dotyčný/á pokouší utajit (na webu či facebookovém profilu). O peníze na krmení a péči o psy/kočky žádají často přímo depozita – v tomto případě radím přispívat jen těm, která pravidelně a dlouhodobě nabízejí psy/kočky k adopci (dejte ale pozor, aby tato depozita jen nesdílela nabídku skutečných útulků). Je také čím dál víc lidí, kteří si ,,naberou“ psy a obratem prosí o peníze. Psi jim slouží jako ,,lákadlo“ na posílání peněz, pro adopci je ale nemíní použít. Nemají-li transparentní účet, nemáte prostě šanci zjistit, kolik peněz se jim touto cestou podařilo získat. Jsou i tací, kteří se tímto způsobem na úkor zvířat – prakticky živí (a mnohdy dost úspěšně), bohužel.
Většina občanských sdružení a neziskových organizací by neexistovala, nebýt dobrovolných příspěvků. Díky dobře organizované pomoci a dobrému hospodaření dokážou pomoct spoustě zvířat. Prosím nedovolte, aby kvůli příživníkům měly tyto skutečně dobře fungující organizace existenční problémy. Každá poctivá společnost vám zodpoví všechny vaše dotazy!

Pozor na dary na ulici!

Podvodníci v Děčíně

Magistrát města na konci října upozornil, že se po Děčíně pohybují občané (vydávají se za zaměstnance městského útulku), kteří žádají o příspěvek na útulek. Jedna z nich byla starší paní s kasičkou a přívěsky, na bundě připnutou cedulku ,,Útulek Děčín“.

Útulek přitom žádnou sbírku nepořádá! Obrátí-li se na ně nebo uvidí někoho takového, mají občané hned volat policii. ,,Blíží se vánoční svátky a někteří lidé se chtějí opět obohatit na úkor opuštěných a týraných zvířat. Dělají to s oblibou před svátky, kdy jsou lidé citlivější a štědří. Pokud bude někdo chtít přispět, tak vždy oficiální cestou: přímo v útulku – dostane doklad, nebo v pokladně magistrátu města Děčín, či převodem na účet,“ upozornil veřejnost děčínský magistrát.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4