Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Chybění zubů u psa

Plnochrupý pes má v mordě 42 zuby. U mnohých psů jeden nebo více zubů chybí. Nejčastěji chybí premoláry nebo moláry. Chybění zubů je dlouholetý chovatelský problém. Ten rozdělil chovatele zhruba na tř

zobrazit všechny dotazy >>

Nejen zimní péče o srst

Srst nejen zdobí Srst je na psovi podle mnohých chovatelů to, co skutečně dělá psa psem – s čímž asi nebudou souhlasit majitelé bezsrstých plemen. Sám pes si necení toho, jak jeho srst vypadá, ale ja

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Aujeszky

Herpesvirové onemocnění (Herpesvirus suis), které je problémem především u prasat. Pouze v oblastech s výskytem tohoto onemocnění u prasat se stává aktuální nebezpečným pro malá zvířata a jiná hospodářská zvířata. Jsou dokonce popsány případy, kdy se manifestace na malých zvířatech pro­jevila před onemocněním v chovech prasat. K nakažení malých zvířat dochá­zí téměř výlučně přes konzumaci jatečních odpadů z prasat. Zvláště nebezpečné jsou části hrtanu a hltanu (tonsily jsou místem pomnožování viru). Virus proniká přes sliznici dutiny ústní a podél senzibilních hlavových nervů putuje do mozkového kmene, kde způsobuje nekrotizující zánětlivá ložiska. Nástup klinických příznaků je perakutní. Po krátké fázi neklidu se dostavuje silný pruritus na hlavě, výrazná salivace, polypnoe, horečka, automutilace, ataxie, vomitus, generalizované epileptické záchvaty. Velmi zřídka lze pozorovat i případy bez projevů pruritu. Ve většině případů dochází během 48 hodin k úhynu. U koček byl pozorován protrahovaný průběh se spinální symptomatologií.

Diagnostika vychází z anamnézy - oblasti postižené onemocněním prasat, klinických příznaků - pruritus, perakutní letální průběh. Mozkomíšní mok vy­kazuje zvýšený obsah proteinu a mononukleární pleocytózu. Průkazná je pak histopatologie CNS (nesupurativní ganglionitis a encefalomyelitis převážně kaudálního mozkového kmene) a průkaz viru. Prognóza je infaustní. Specifická terapie neexistuje. Onemocnění podléhá hlášení.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4