Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Laparoskopické operace NOVĚ na našem pracovišti Laparoskopie výrazně snižuje bolestivost zákroku a rovněž velmi urychluje pooperační hojení. Výhody laparoskopických operací jsou běžně využívány u lidí již řadu let, ale ve veterinární medicíně se ta
zobrazit článek >>
Socializace psa

Pes musí umět dobře vyjít s lidmi i s ostatními psy. Dovolte mu proto dostatek kontaktů s jeho vrstevníky, hlídejte, aby při nich nedocházelo k půtkám nad vhodný rámec. Poskytněte psovi dostatek samo

zobrazit všechny dotazy >>

Kolik vody ?

Voda zabezpečuje mnoho funkcí v organismu. Nachází se uvnitř i vně buněk (intracelulární a extracelulární tekutina). Má mnoho funkcí – jako transportní médium, rozpouštědlo různých látek (např. vitamí

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Cauda equina syndrom

Představuje již několikráte zmíněný klinický obraz onemocnění, postihující právě motorické, senzorické a vegetativní funkce, jako následek postižení stejnojmenné anatomické struktury. Jedná se tedy o postiže­ní dolního motoneuronového systému. Mezi nejdůležitější nervy caudy equiny patří: n. ischiadicus (n.tibialis a n. peroneus), n. pudendus, nn. pelvici (para­sympaticus), nn. caudales. Deficity mohou sahat od jednostranného postižení jediného nervu až po bilaterální kombinaci deficitů v souvislosti s postižením všech výše uvedených nervů. Slabost zádi (paraparéza - plegie, monoparéza­-plegie, hypotonie svalů a jejich atrofie) jsou důsledky postižení motorických větví n ischiadicus. Protože dochází i k postižení senzorických částí, manifes­tují se také poruchy chůze (ataxie), deficity postojových reakcí (korektura), ale někdy také senzorické deficity (automutilace). Flexorový reflex bývá často zeslaben, tibialis cranialis reflex rovněž. Naopak patelární reflex bývá intaktní, někdy až zesílený. Tento fenomén lze vysvětlit slabším napětím flexorové sva­lové skupiny, která má antagonizující efekt vůči quadricepsové svalovině. Další motorické deficity se mohou projevit na svalech ocasu, močového a análního svěrače. Výsledkem je ochablý, pasivně nesený ocas, inkontinence moči a trusu. Posledně jmenované defekty jsou terapeuticky nejhůře ovlivnitelné a měly by hrát důležitou roli při stanovování prognózy!! Dalším symptomem je bolesti­vost křížobederního spojení, která se může manifestovat odmítáním pohybu, unavitelností nebo bolestivou extenzí pánevních končetin (pozor pozitivní i při bolestivých procesech křížokyčelního kloubu). Poruchy vegetativního systému jsou nejčastěji prezentovány megakolonem, patrným na rtg snímcích.

Diferenciální diagnostika obsahuje celou paletu procesů.

Infekce, zvláště v oblasti meziobratlové ploténky (discospondylitis), je také jednou z častých příčin tohoto onemocnění. Na rozdíl od koní se cauda equina neuritis u malých zvířat téměř nevyskytuje. Traumata s následnou subluxací, frakturou či luxací jsou relativně častou příčinou komprese caudy equiny u koček a psů. Anomálie míchy jako dysrafie jsou velmi vzácné a nebývají spojeny s bolestivostí. Vývojové defekty obratlů, jako jsou přechodné obratle, mohou vést k lumbosakrální stenóze a následné kompresi. Tumory nervů, obratlů a okolních měkkých tkání (vždy zkontroluj prostatu!) patří právem do listiny diferenciálních diagnóz syndromu caudae equinae. Jistě nejčastější příčinou komprese caudy equiny jsou degenerativní změny páteře. Zde hrají svou roli de­generativní změny kloubních výběžků, jež mohou zužovat foramina pro výstup kořenů nervů. Ke zúžení páteřního kanálu může taktéž docházet v důsledku hypertrofovaných vazivových struktur.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4