Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Laparoskopické operace NOVĚ na našem pracovišti Laparoskopie výrazně snižuje bolestivost zákroku a rovněž velmi urychluje pooperační hojení. Výhody laparoskopických operací jsou běžně využívány u lidí již řadu let, ale ve veterinární medicíně se ta
zobrazit článek >>
POHODLNÉ A BEZPEČNÉ PSÍ BATOHY

A není nic jednoduššího než opatřit pro psa batoh a může si vodu na cesty nosit sám. I batoh je však pro psa nepřirozený a proto je důležité psa na jeho nošení naučit, ale především vybrat takový b

zobrazit všechny dotazy >>

Nedůvěra k lidem

V útulku se ocitají psi z nejrůznějších důvodů a z nejrůznějších prostředí. Málokdy je známo něco o jejich původu a o předchozím životě. Byli lidmi týráni? Žili v ústraní a lidi téměř nepoznali? Nebo

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Dermatofytóza u psa

Dermatofytóza je kožní infekce keratofilními plísněmi, většinou se jedná o rody Microsporum, Trichophyton a Epidermophyton. U psů se tato infekce podílí na spektru dermatologických onemocnění 2-5%. Jedná se o zoonózu. Většinu klinických případů dermatofytózy způsobují tři druhy hub. Jedná se o Microsporum canis, Microsporum gypseum a Trichophyton mentagrophytes. Microsporum canis způsobuje na severní polokouli asi polovinu případů dermatofytózy u psů. Geofilní plíseň Microsporum gypseum se častěji nachází u psů, kteří vyhrabávají myši a jiné drobné hlodavce, a způsobuje zejména změny v oblastech přicházejících do kontaktu s hlínou při hrabání, tj. na dorzu nosu a tlapkách hrudních končetin. Trichophyton mentagrophytes způsobuje klinické onemocnění dosti vzácně. Dermatofytní plísně se živí keratinem a žijí na vrstvě keratinu na chlupech, na epidermis a na drápech, kde tvoří hyfy a spóry. Nikdy nenapadají živou tkáň. Důležitým faktorem k vyvolání infekce jsou drobná poškození stratum corneum (např. při česání, kartáčování apod)., kdy může snadno dojít k průniku spór do keratinových mas a do anagenních chlupových folikulů.
Dermatofyta se mezi zvířaty šíří přímým kontaktem nebo kontaktem s infikovanými chlupy a šupinami v prostředí nebo kontaminovanými předměty. Těmi mohou být např. hřebeny, kartáče nebo nůžky. Plísní rodu Trichophyton se mohou nakazit psi, kteří jsou v kontaktu s hlodavcem.
Infikované chlupy jsou fragilní a uvolněné fragmenty obsahující infekční arthrospory jsou nejúčinnějšími prostředky k přenosu na další hostitele. Tento materiál může zůstat v prostředí infekční po mnoho měsíců. Některé části plísní si mohou na suchých místech udržet životaschopnost i 5 až 7 let, M. canis je schopné přežít přinejmenším 13 měsíců. Ke klinické formě infekce jsou predisponována mladá zvířata. Expozice zdravých dospělých zvířat nevede vždy k aktivní infekci. Zdá se, že tento rozdíl je způsoben biochemickými změnami na kůži, sekrecí kůže, hlavně seba, růstem a výměnou srsti, fyziologickým stavem hostitele souvisejícím s věkem a rozvojem schopnosti projevit alergickou odpověď na plísně a jejich produkty. Dále jsou predisponována zvířata starší a nemocná.
Z plemen se zdají být náchylnější jorkširští teriéři a Jack Russel teriéři. Dermatofytní infekce zdravých psů obvykle sama vymizí, ve většině případů do osmi týdnů. Je tomu tak při pomalejším růstu plísně oproti růstu chlupu, po vypadnutí chlupu dojde k ,,samovymizení“ infekce. Důležitou roli má také buněčně zprostředkovaná imunita. Ta vede i k rezistenci vyléčených zvířat k reinfekci. Dermatofytóza může být prezentována různými klinickými příznaky. V důsledku vzniku folikulitidy je nejčastějším příznakem onemocnění u psů rozšiřující se alopecie s nebo bez erytému, šupinatění , seborea, folikulární odlitky, tvorba papul a pustul. Klasické kruhovité léze jsou rychle se rozrůstající cirkulární skvrny, které mohou mít pouze 1 až 4 cm v průměru, ale mohou nabývat různých rozměrů. Bývají oválné, nepravidelné nebo difuzní. U psů však platí, že to, co klinicky vypadá jako ,,typická dermatofytóza“, je obvykle jiné onemocnění postihující chlupové folikuly, což jsou nejčastější diferenciální diagnózy při podezření na dermatofytózu. Onychomykóza je dermatofytní infekce drápů, kterou často způsobuje T. mentagrophytes. Drápy jsou suché, křehké a hrubě deformované. V ojedinělých případech může dojít ke generalizaci, zejména při infekci T.mentagrophytes.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4