Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Laparoskopické operace NOVĚ na našem pracovišti Laparoskopie výrazně snižuje bolestivost zákroku a rovněž velmi urychluje pooperační hojení. Výhody laparoskopických operací jsou běžně využívány u lidí již řadu let, ale ve veterinární medicíně se ta
zobrazit článek >>
Kam JE vstup se psy POVOLEN

Hrady Kámen (vstup se psem povolen i do interiéru) Houska Kost Skalní hrad Sloup v Čechách Rabí Kuks Loket (vnitřní prostory jsou psům přístupné pouze ty, kde nejsou dřevěné podlahy. Psa může

zobrazit všechny dotazy >>

Krmení mléčnou náhražkou

Mateřské mléko je prvním krmivem, se kterým se štěně setká po narození. V odchovu štěňat však mohou nastat situace, kdy je pro štěňata mléka nedostatek, a proto se musí jejich výživa řešit náhradním z

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

DIABETES INSIPIDUS

Diabetes insipidus se podle mechanismu vzniku rozlišuje na centrální, nefrogenní a tzv. psychogenní polydipsii. Každý tento druh se léčí jiným způsobem.
Centrální diabetes insipidus je způsoben nedostatečnou sekrecí hormonu vazopresinu v hypofýze. Tento nedostatek může být vrozený, kdy příznaky onemocnění zachytíme již u štěňat, nebo se rozvíjí v důsledku různých onemocnění mozku: zánětu, nádoru mozku či metastáz z nádorů na jiných orgánech (spíše u starších zvířat), v důsledku úrazu hlavy, na rozvoji se mohou podílet i parazité, někdy je příčina neznámá. Tento druh diabetu může být pouze přechodný, např. po zhojení traumatu ustupuje spontánně sám.
Vrozený nedostatek lze léčit doplňováním chybějícího hormonu (Adiuretin – kapky do spojivkového vaku), důležité je, aby postižené zvíře mělo neustále přístup k vodě. U ostatních je nutné léčit vyvolávající příčinu: antiparazitární přípravky, protizánětlivé preparáty atd…U nádorových onemocnění prognóza závisí na velikosti nádoru a jeho zhoubnosti.
Nefrogenní diabetes insipidus je způsoben tím, že ledviny nedokáží koncentrovat moč. Může být buď vrozený (ten je velmi vzácný) nebo bývá součástí některého onemocnění: chronické selhání ledvin, zánět dělohy, různých onemocnění žláz s vnitřní sekrecí, srdeční selhávání, selhání jater atd….
Vrozený nedostatek lze kontrolovat dietou se sníženým obsahem sodíku a bílkovin ve spojení s medikamentózní terapií (kombinace hydrochlorthiazid + indometacin, v některých případech pomůže výše uvedený Adiuretin). U ostatních je opět nutné léčit vyvolávající příčinu (to znamená nejprve podrobnou diagnostiku, pro vyloučení či potvrzení těchto ostatních onemocnění).
Psychogenní polydipsie (zvýšený příjem tekutin, žíznivost) se často vyskytuje u mladých hyperaktivních psů. Zde je nutné postupovat jako při terapii poruch chování u psů: odhalit podrobným vyšetřením vyvolávající příčinu (např. nuda, stereotypie, strach apod.), odstranit ji (nejčastěji změnou přístupu majitele k psovi, procvičováním poslušnosti či zaměstnáním psa apod..). V některých případech je nutné použít i zklidňující medikamenty.
Nefrogenní diabetes insipidus (NDI) je vzácná dědičná nemoc, která je vázaná na chromozomu X a dědí se nerecesivně. Nejedná se o cukrovku (diabetes mellitus), je to více méně onemocnění, kdy nemohou ledviny v organismu zadržovat větší množství tekutiny a tím pádem dochází k velkému vylučování moči.
Zajímalo by mě, jak se diagnostikuje a léčí Diabetes insipidus neboli Žíznivka u pejsků.
Je sice dostupná specifická diagnostika na toto onemocnění, ale testy jsou poměrně invazivní. Měří se např. osmolalita plazmy a měří se osmolalita, odběry se provádí po 1-2 hod, pak se psovi musí aplikovat Vazopresin a opět se změří osmolalita moči. Dalším možným testem je aplikace koncentrovaného fyz. roztoku do žíly a opět se odebírá krev a moč na stanovení osmolality. Musí se také vyloučit všechny ostatní příčiny PU/PD (zvýšeného pití a močení) jako je např. Diabetes, mellitus, pyometra, selhání/zánět ledvin, cushing atd. Pokud je vše vyloučené vyšetřeními, lze teprve stanovit diagnózu diabetes insipidus.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4