Ordinační hodiny Pohotovost pro naše klienty 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Výběr nejvhodnějších rodinných psů

Sestavit žebříček těch nejvhodnějších psů do rodiny s dětmi je nadlidský úkol. O jak početnou rodinu jde? Je rodina úplná? Jak staré jsou děti? Žijí ve městě, nebo na vesnici? V bytě, nebo domku? A co

zobrazit všechny dotazy >>

Nejen zimní péče o srst

Srst nejen zdobí Srst je na psovi podle mnohých chovatelů to, co skutečně dělá psa psem – s čímž asi nebudou souhlasit majitelé bezsrstých plemen. Sám pes si necení toho, jak jeho srst vypadá, ale ja

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Dirty Face syndrome

Název dirty face syndrome možná nezní tak strašidelně, jako druhé, odbornější, označení
používáme pro toto onemocnění u koček – Idiopatická fatální dermatitida u koček. Z názvu vyplývá, že se jedná o onemocnění kůže obličeje, u něhož není známá příčina vzniku. První příznaky se objevují u koťat již ve věku 4-5 měsíců, kdy se majitelé u koťat začnou trápit s nadměrnou tvorbou černého mazu (exsudátu) na distální části chlupů obličeje, často v symetrickém vzoru a to zejména na bradě, kolem úst a kolem očí. V některých případech se kočce tvoří černý maz i v uších a dochází ke vzniku oboustranného zánětu zvukovodu. Postupem rozvoje onemocnění se v některých případech objevuje u zvířat svědění, které je někdy velmi silné a kočka si doslova škrábe obličej do krve. I přes pravidelná omývání obličeje kočky se tento jev nelepší a zvířata působí unaveně. Při těchto symptomech většina veterinářů zváží další možné diagnózy, jako jsou vnější cizopasníci, plísňové onemocnění, potravinová alergie a herpetická infekce. Pokud jsou ale hypoalergenní diety neúčinné, a ostatní diagnózy nejsou ničím podloženy, je Dirty face syndrome nasnadě. Při DFS také cytologické vyšetření kůže často prokáže přítomné sekundární bakteriální a kvasinkové infekce (např. Malassezia pachydermatis) a histologie změny v kůži jako je akantóza, tvorba krust, hydropická degenerace bazálních buněk. Postiženými plemeny jsou kočky perské a exotické. Starší zdroje uváděly, že se jedná o onemocnění dědičné, stejně jako je tomu u perských koček se seborrhoeou (onemocnění, kdy je zvýšená produkce mazu a hyperkeratóza), ale bylo doporučeno posuzovat toto onemocnění samostatně a bez předpokladu dědičnosti.
Léčba
Bohužel není známý jednotný účinný léčebný postup a vždy se musí řešit každý pacient individuálně. Léčí se hlavně sekundární bakteriální a kvasinkové infekce pomocí lokálních antimikrobiálních terapií, zahrnující prostředky na bázi chlorhexidinu a mikonazolu, jako je např. Clorexyderm ve formě šampónu, gelů, roztoků. Systémová antimikrobiální terapie je pak prováděna antibiotiky jako je cefalexin, amoxicillin, enrofloxacin a antimykotiky (ketakonazol). Efekt mohou mít v léčbě i orálně podávané glukokortikoidy nebo depo-steroidní injekce. Studie ukazují, že u některých koček byl Dirty Face Syndrome zvládnut pomocí imunosupresiv cyklosporinu a tacrolimus za velmi krátkou dobu, ale po delší době se u některých koček objevila rezistence k této léčbě. Léčba tedy probíhá spíše metodou pokus-omyl. V některých případech, kdy kočky trpěly velmi silným svěděním, nezbylo nic jiného než přistoupit k eutanázii. Onemocnění tak není veterináři nijak zlehčováno a již probíhají a jsou plánovány další výzkumy, které by mohly do budoucna na pomoci s léčbou.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4