Ordinační hodiny Pohotovost pro naše klienty 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Barvy srsti

Jen jako pohádka už znějí vzpomínky na časy, kdy si majitelé aprikotů sdělovali tradované receptury na čajové extrakty k dosažení plnějších odstínů, kdy se mnozí vystavovatelé modlili, aby během výsta

zobrazit všechny dotazy >>

Výživa králíků

Králík Králíci se stali oblíbenými domácími mazlíky a tvoří stále větší podíl pacientů veterinárních klinik. Nejčastější zdravotní problémy, pro které se králík v ordinaci veterinárního lékaře ocitá,

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

FeLV neboli Kočičí leukoza

Leukoza je onemocnění, které se přenáší výhradně slinami. V praxi to znamená při žraní ze společných misek používání stejných klecí, či kousnutím. Další možnou nákazou je pak přenos z matky na kotě při sání mléka. Nákaza v děloze matky je možná, ale většina plodů uhyne a není donošena. Problémem daného onemocnění je dlouhá inkubační doba, která může být až 4 roky. V průměru se kočka nedožije delší doby než 3 roky po odhalení nákazy, jelikož je onemocněním neléčitelným. Onemocnění se projevuje selháváním imunitního systému, anemií či výskytem tumorů, tedy příznaky, které mohou mít i jiné příčiny a onemocnění tedy může být i nesprávně diagnostikováno.

Pokud máte doma kočku, která je sama a neopouští nikdy domácnost, je možnost nákazy velmi nepravděpodobná, jelikož výskyt nákazy ve volné populaci se odhaduje mezi 1-2%koček. V takovém případě bych možnost výskytu fibrosarkomu v místě vpichu vakcinační látky, který nastává u FeLV až ve 2% očkovaných koček, nepodceňoval. Pokud máte koček v jedné domácnosti povícero, jako nejrozumnější bych doporučil z krve stanovit protilátky na FeLV. Toto vyšetření odhalí nosiče, u kterých choroba ještě nepropukla, či odpoví na otázku, jestli se s touto chorobou vaše kočka někde setkala. Na základě těchto výsledků se pak dá doporučit nejlepší řešeni pro danou situaci. Domácnosti s vysokým počtem žijících toulavých koček pohromadě mohou být totiž nakaženy až ve 30% případů.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4