Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Laparoskopické operace NOVĚ na našem pracovišti Laparoskopie výrazně snižuje bolestivost zákroku a rovněž velmi urychluje pooperační hojení. Výhody laparoskopických operací jsou běžně využívány u lidí již řadu let, ale ve veterinární medicíně se ta
zobrazit článek >>
Chybění zubů u psa

Plnochrupý pes má v mordě 42 zuby. U mnohých psů jeden nebo více zubů chybí. Nejčastěji chybí premoláry nebo moláry. Chybění zubů je dlouholetý chovatelský problém. Ten rozdělil chovatele zhruba na tř

zobrazit všechny dotazy >>

Vše o chovu morčat aneb Jak správně poradit zákazníkům

Vitamín C Morčata potřebují dodávat svému tělu energii prostřednictvím potravy, kterou by měla dostávat pravidelně a denně. Vzhledem k tomu, že morče je býložravec, jeho strava by měla zahrnovat výhr

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Hemofilik

Von Willebrandova nemoc (též von Willebrandův syndrom = VWD) je dědičná nemoc s někdy fatálními účinky na srážlivost krve. Srážlivost je mimořádně složitý mechanismus chemických reakcí v organismu.Důležitý pro celý tento proces je i faktor srážlivosti. Každý jednotlivý faktor je opatřen číslem. Když faktor 1 zareaguje s faktorem 2, vznikne nová látka. TA pak zase reaguje s faktorem 3 a tak to pokračuje stále dál. Tak se dá přinejmenším celý proces srozumitelněji znázornit.

Faktor W

Pokud pes trpí von Willebrandovou nemocí, chybí mu důležitá látka, která by vlastně měla intenzivně podporovat srážení krevních destiček. Tato látka, kterou genetici nazývají von Willebrandův faktor, by vlastně byla příslušná pro upevnění faktoru VIII. Pokud tento faktor chybí, je srážlivost narušena a sebemenší poranění může mít následek silné krvácení. Tato nemoc je srovnatelná, ale nikoli totožná s hemofilií u člověka.

,,Může postihnout každého psa, ale u některých plemen je výskyt častější.“

Častost výskyt u různých plemen

Teoreticky může VWD postihnout každého psa, ale zdá se, že u některých plemen je výskyt častější. Němečtí ovčáci, dobrmani, šeltie, chesapeake bay retrívr, německý krátkosrstý ohař, zlatý retrívr, standardní pudl a skotský teriér jí trpí ze statistického hlediska častěji než jiná plemena. Tato skutečnost kdysi také podnítila domněnku, že VWD je dědičná. A to se potvrdilo.

Symptomy

Hlavním symptomem této dědičné nemoci je silné krvácení. To, že z rány teče krev, je samozřejmě zcela normální. Pokud však pes trpí VWD, probíhá krvácení jinak než u zdravého psa. Začíná jindy a je nápadné prudkostí a trváním. U psů s VWD můžeme často pozorovat i krvácení z nosu. Opakovaně bývá popisováno i krvácení z dásní. Pro majitele méně zjevné je krvácení ze žaludku nebo střev. Může ho zjistit podle krvavé nebo černé stolice. U některých psů je prokazatelná krev i v moči, ale to se při každodenní procházce nedá vždy snadno zjisti. Krvácení v kloubech může způsobit podobné symptomy jako artritida. Pokud se vyskytnou takové symptomy, byl by u psa zapotřebí test na VWD. Výsledek testu přinese informaci o síle Willebrandova faktoru v krvi.

Rizika

Velké nebezpeční poruchy srážlivosti tkví v tom, že pes může při operaci vykrvácet nebo se dostat do ohrožení života i při jinak neškodném poranění. V případě nastalého problému ho může za určitých okolností zachránit jen transfuze krve. Někteří psi, kteří trpí VWD, mají kromě toho i hyperfunkci štítné žlázy. Jejich celkový stav se dá zlepšit podáváním příslušných léků.

Léčba

Kromě transfuzí krve může hemofiliím zřejmě pomoci i účinná látka desmopresin (DDAVP). Přinejmenším to naznačují dosud provedené studie. DDAVP se v případě potřeby jednoduše nakape do nosu a měl by přispět ke zlepšení srážlivosti. Účinnost tohoto použití je však sporná. Von Willebrandova nemoc je považována za nevyléčitelnou. Vyloučení přenašečů této nemoci z chovu je v současné době jedinou účinnou zbraní proti jejímu dalšímu šíření. Existují testy, které mohou přinést informace o tom, zda pes je či není přenašečem. Genetici doporučují nechat udělat test každému psovi, který má v příbuzenstvu psy se zvýšenou krvácivostí nebo prokázanou VWD.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4