Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Laparoskopické operace NOVĚ na našem pracovišti Laparoskopie výrazně snižuje bolestivost zákroku a rovněž velmi urychluje pooperační hojení. Výhody laparoskopických operací jsou běžně využívány u lidí již řadu let, ale ve veterinární medicíně se ta
zobrazit článek >>
O štěněcí srsti

,,Jedeme si pro štěňátko, roztomilé malinké chlupaté klubíčko. Strašně se těšíme! Je to náš první pejsek!“ Mají ale noví majitelé tušení, jak se o něj starat? Ano, krmivo pro psí miminka se dá koupit

zobrazit všechny dotazy >>

Aby rostla jako z vody

Tak už je to tady! Porod je zdárně za námi a houf roztomilých štěňátek společně s hrdou matkou chrupká spokojeně v pelíšku. Ke spokojenosti jim zatím stačí opravdu málo, a to plné bříško. Jak to vlast

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Hypoglykémie

Přestože ve výjimečných situacích mozek může metabolizovat ketonové částice a aminokyseliny, zůstává pro něj glukóza nejdůležitějším zdrojem energie. Glukóza je z krevního oběhu velmi efektivně vychytávána speciálním transportním systémem a po té metabolizována. Vytváří se tak zdroj ener­gie v ATP vazbách a energie je nutná k udržení polarity buněčné membrány pomocí sodíkové/draslíkové pumpy. Vzhledem k minimálním možnostem vytvářet si rezervy glukózy v mozku (dostupná glukóza je zmetabolizována během 2 - 4 minut), je mozek velmi citlivý vůči hypoglykemickým stavům. Kortikální oblasti jsou přitom vnímavější než hlubší struktury (thalamus, hypothalamus, mozkový kmen). Nedostatek glukózy v neuronu způsobí ce­lulární hypoxii, porušení iontového gradientu a tím zvýšení propustnosti buněčné membrány pro ionty. Vzestup koncentrace K+ iontù v extracelulárním prostoru vede k zesílené depolarizaci a tím výrazné expozici synaptických transmiterů, což rezultuje v nekontrolovanou aktivitu neuronů. Po té dochází k vasokonstrikci následované dekompenzovanou vasodilatací a tím k rozvo­ji anoxie. Pakliže tento hypoglykemický stav trvá dostatečně dlouho, dojde k odúmrtí neuronů a k prezentaci generalizovaných křečí. Při velmi rychlém úbytku glukózy pak pozorujeme poněkud odlišnou - adrenergní reakci s ta­chykardií, mydriázou a pocitem hladu. Za hypoglykemické považujeme pa­cienty s hodnotou pod 3.50 mmol/l. Neurologické deficity se pak prezentují při hladinách kolem 2.50 mmol/l. Symptomatologie je závislá na hloubce hypoglykémie, době trvání a rychlosti nástupu. Pozorovat můžeme nervozi­tu, hladovost, poruchy koordinace, abnormální chování (vytí, desorientace až hysterie, bezcílné chození) a změněné vědomí (apatie až koma), svalový třes a v případě těžších stavů pak generalizované křeče, koma a slepota. Pro chronické případy je typické postižení dolního motoneuronu - hypoglykemi­cká polyneuropatie.

Diferenciální diagnostika zahrnuje inzulinom, extrapankreatické tumory (karcinom hepatocelulárních buněk, karcinom plic, metastázy mammárních tumorů), funkční hypoglykémie (výrazné fyzické zatížení, sepse, malabsorbce, nedostatečná výživa), onemocnění jater (shunt, cirhóza, hepatitis), insuficience dřeně nadledvin, renální glykosurie. Nesmíme však nikdy zapomenout na chyb­né zpracování vzorku! To je nutno vyloučit vždy jako první možnost.

Diagnostika se opírá o laboratorní vyšetření krve (glukóza, inzulin: glukó­zový poměr) a moči, ultrazvuk a rtg břicha. Terapie závisí na příčině hypogly­kémie.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4