Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Laparoskopické operace NOVĚ na našem pracovišti Laparoskopie výrazně snižuje bolestivost zákroku a rovněž velmi urychluje pooperační hojení. Výhody laparoskopických operací jsou běžně využívány u lidí již řadu let, ale ve veterinární medicíně se ta
zobrazit článek >>
Škodí psům potrava pro kočky?

Máme psa Fandu – jorkšíra – a taky kocoura. I když každému samozřejmě kupujeme zvláštní granule, přesto se často stává, že Fanda kocourovi žere jeho granule, zatímco ty svoje nechává ležet. Mám dojem,

zobrazit všechny dotazy >>

Jak tráví pes

Pes má relativně krátký zažívací trakt. Proto potrava prochází střevem psa dosti rychle. Aby za tuto krátkou dobu došlo k dobrému natrávení a vstřebávání potravy musí se podle jednotlivých složek stra

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Když kočka kulhá

Kočky snášejí obvykle bolest statečně a nedávají ji najevo tak jako psi.Když viditelně kulhají,svědčí to o velmi vážném stavu.Častěji bývaji postiženy venkovní kočky,vystavené náročnému životnímu stylu plnému nebezpečí a nástrah,které sebou nesou i vyšší riziko úrazů.Poruchy pohybu však nejsou zcela vyjímečné ani u koček chovaných výlučně doma,u nichž sice úrazy tak časté nejsou,nicméně vzhledem k vyššímu věku,kterého se dožívají,se zde uplatňují choroby stáří – především artróza.

Pokousání je bezesporu nejčastější příčinou kulhání venkovních koček.Kočka své území vždy velmi aktivně a vehementně brání..Pokud ještě situaci zhoršuje relativně krátký a neustále se opakující říjový cyklus koček a sexuální apetit kocourů,je závdavků k potyčkám dostatek.Při boji dochází ke kousným poraněním především do hrudních a méně často i do pánevních končetin.Majitel zpozoruje náhle vzniklé kulhání,které se může časem bez léčby ještě zhoršit,kočka přestává přijímat potravu,je apatická a má zvýšenou tělesnou teplotu.Kousné rány jsou velmi nebezpečné,protože v dutině ústní a na zubech útočníka je velké množství různých bakterií,které jsou kousnutím zaneseny do rány.Bodná poranění po zubech se hojí rychle,takže rána se zdá druhý den zahojená,v podkoží se však v prostředí pro život bakterií,založí na vznik tzv.abscesu,neboli podkožní dutiny naplněné hnisem.Naplněná dutina je velmi bolestivá,je příčinou kulhání,otoku v místě pokousání,horečky a apatie.V případě těchto projevů je nutno vyhledat pomoc veterinárního lékaře.

Se zlomeninami končetin se nejčastěji setkáváme u koťat a mladých koček,u starších a zkušených koček již méně.Typickým pacientem se zlomeninou je několikaměsíční kotě,které „prozkoumávalo terén „ ve výškách a skončilo volným pádem.Zvědavost koťat a mladých koček a větší náchylnost k úrazům kompenzuje úžasnou schopností hojení kostí právě u mladých koček do dvou let věku. Pohyb se zlomenou nohou ve velmi výrazně prokazatelný,kočka končetinu vůbec nezatěžuje,při doteku či pohybu je končetina velmi bolestivá a v podkoží je je často vidět podlitinu a otok.Léčba je dvojí : buďto dlahou či operací s použitím různých kovových součástek.O nejvhodnější léčbě vždy rozhodne veterinární lékař.

Artróza není onemocnění,které se u chovatelů příliš uchytilo.Důvodem je patrně skutečnost,že o tomto se všeobecně moc neví.Kočky se u nás důchodové vysokého věku dožívali velmi zřídka a artróza se tak málokdy dočkala stáří své oběti.Nyní starších koček přibývá.Když stará kočka pokulhává,nevyskočí si kam potřebuje,její chůze je po delším odpočinku ztuhlá,dochází ke střídání stavu lepší-horší,jsou to indicie k podezření na artrózu kloubů.Podezření můžeme potvrdit RTG.

Pod podivným označením „imunitou zprostředkovaný zánět „ se skrývají zánětlivá onemocnění,kdy se vlastní imunita zvířete obrátí proti němu a začne jako cizorodou ničit vlastní tkáň – v tomto případě klouby.Mezi tato onemocnění patří i klasické revma.Kočka dlouhodobě kulhá,klouby jsou nateklé a otok je tuhý,kočka se pohybuje opatrně a neochotně,při pohybech kloubů cítí bolest,odmítá skákat. Do této skupiny patří i kulhání kotˇat po vakcinaci,kdy součásti vakcín způsobí,že se imunita kotěte zblázní a začne napadat klouby.Onemocnění odezní spontánně. Ponechání zvířete bez léčby znamená nevšímavost k chronické bolesti,která bude kočku trápit do konce jejích dní.

Kulhání není nemoc,ale příznak nemoci.Příčiny mohou být různé a není často v silách laika,aby skutečnou příčinu kulhání odhalil.Čím dříve navštívíte veterinárního lékaře,tím dříve se zbaví bolesti.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4