Ordinační hodiny Pohotovost pro naše klienty 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Teplo,teplo … zimní bouda

Pelech, bouda, ohrada – to jsou nejdůležitější body životního prostoru vašeho psa, které vymezují jeho vlastní území a útočiště. Pokud nemá pes takové místo jen pro sebe přímo pod vaší střechou, jist

zobrazit všechny dotazy >>

Kočičí značkování

Kočičí značkování může být velmi nepříjemným narušením vašeho soužití s kočkou a tak je bohužel velmi často důvodem, proč se původně výhradně domácí kočka stane proti své vůli kočkou čistě venkovní. D

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Když krvácí tlapka

Krvácení tlapky není u psů ničím neobvyklým. Důležité je zjistit, zda je poranění malé, vážnější, nebo opravdu závažné. Poznáme to podle toho, odkud prýští krev

Pokud víme, jak ke zranění došlo, pravděpodobně zároveň tušíme, co nás při bližším prozkoumávání tlapky čeká.
Co si počít
Položte si následující otázky:
Krvácí pes silně, mírně nebo slabě?
Střední až silné krvácení by měl vždy ošetřit veterinární lékař.
Pochází krvácení z tržné, nebo řezné rány?
Pokud získáte představu o rozsahu rány a krvácení je pouze mírné, vymyjte ránu a její okolí roztokem vody a peroxidu vodíku v poměru 1:1. Když se váš pes ošetření vehementně brání a vy ho nezvládáte, raději však i tuto práci přenechte veterináři, případně to zkuste s košíkem a s pomocí ochotných přátel. Nejjednodušší pak je celou tlapku ponořit do roztoku peroxidu vodíku a tak řádně dezinfikovat celou ránu. Potom na ránu přiložte nepřilnavou kompresi a tlapku ovažte, ale obvaz neutahujte příliš silně. Pokud možno nechte prsty mimo obvaz, abyste si mohli zavčas všimnout eventuálních otoků. Ty se objevují v případě, že je obvaz příliš utažený, a tehdy je nutno ho převinout volněji. Jako dodatečná ochrana dobře poslouží bílé tenisové ponožky (podle potřeby je můžete zastřihnout), protože na nich je dobře patrná eventuálně prosakující krev. Dojde-li k tomu, měli byste raději vyhledat veterináře. Tržné rány na tlapkách se často rozšíří až do meziprstí a neobejdou se bez šití. Pokud je rána pouze na polštářcích, je šití nutné pouze v případě, když je hluboká a dosahuje až k masu. To opět nejlépe posoudí lékař.
Je v ráně cizí těleso?
V takové případě buďte obzvláště opatrní. Pokud si nejste přesně jistí, o co se jedná a zda byste vyndáváním nemohli způsobit větší škody, raději těleso nechte v ráně a obraťte se na veterináře. Když si jisti jste, postupujte opatrně a buďte připraveni se vyrovnat s případným následným krvácením.
Je krvácení důsledkem zraněného drápku?
Natržený nebo zlomený drápek mohou být velmi bolestivé a mohou silně krvácet. Je-li krvácení pouze slabé, postačí důkladné vyčištění, dezinfekce a obvázání a zřejmě se obejde bez odborné pomoci. Ovšem pokud dráp navzdory vaší snaze o zastavení krvácení a obvázání krvácí stále, bude muset veterinář pravděpodobně kauterizovat krevní cévy a tím krev zastavit.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4