Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Pohybový režim u psa s ortopedickým onemocněním

Velice důležitou součástí péče o psa postiženého ortopedickým onemocněním je úprava jeho pohybového režimu. Tato otázka je ale zároveň často opomíjena a zpravidla je odpověď na ni omezena na konstatov

zobrazit všechny dotazy >>

Nácvik čistotnosti štěněte

Pořídili jsme si osmi, či devítitýdenní štěňátko. Nádherné, huňaté klubíčko, bezbranné, důvěřivé, které je strašně roztomilé a není snad nikdo, kdo by se do něj nezamiloval. S pořízením štěňátka nejso

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Kožní onemocnění koček

Mezi časté a problematické onemocnění se řadí dermatofytózy - plísňová kožní onemocnění. Vyskytují se nejen u koček, ale i u psů, králíků, morčat, činčil i drobných hlodavců chovaných v domácnosti ze záliby. Protože je možný přenos i na člověka, jsou řazeny mezi infekční choroby- zoonózy. Nejčastěji se nakazí při mazlení s kočkami malé děti, starší lidé nebo člověk nějakým způsobem oslabený. Onemocnění se u člověka projevuje zarudlými velmi svědivými okrouhlými až mapovitými ložisky nejčastěji na rukou, na tvářích, na lýtkách. Léčba člověka je dosti problematická a trvá i několik měsíců s možností recidiv.

Přenos se děje převážně přímým kontaktem zvířete se zvířetem (člověkem), spory plísní mohou přenášet také ektoparazité- zákožky, vši a blechy. Přenos z člověka na zvíře je méně obvyklý.
Na dermatofytózy jsou citlivější především dlouhosrsté a polodlouhosrsté kočky, ale ani bezsrsté kočky nejsou vyloučeny. Všeobecně jsou citlivější mladé kočky, zvířata stresovaná nebo jiným způsobem oslabená.

V prvních týdnech po infekci se nemusí projevit příznaky onemocnění. Infikované kočky jsou na první pohled zdravé, ale jsou již roznašeči infekce. U některých koček probíhá onemocnění jen s nepatrnými příznaky a kočky mohou být trvale zdrojem nákazy. Obvykle se kožní plísně projeví silným svěděním, kočka si vytrhává srst. Na kůži nacházíme okrouhlá zarudlá ložiska pokrytá drobnými šupinkami. Mají tendenci se od středu hojit a rozšiřují se do mapovitých skvrn. Rozlišení, zda se jedná o plíseň Mikrosporon nebo o Trichofyton je možné rychlou kultivací z kožních seškrabků a srsti. Je nutné pro optimální léčbu příslušnou vakcínou.

Používání zevních antimykotik ve formě mastí nebo koupelí je u koček velmi problematické, protože kočka si veškeré zevně aplikované medikamenty olíže. Podávání antimykotik vnitřně ve formě tablet musí probíhat dlouhodobě, i několik měsíců.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4