Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Laparoskopické operace NOVĚ na našem pracovišti Laparoskopie výrazně snižuje bolestivost zákroku a rovněž velmi urychluje pooperační hojení. Výhody laparoskopických operací jsou běžně využívány u lidí již řadu let, ale ve veterinární medicíně se ta
zobrazit článek >>
Výroky,které každého pejskaře zaručeně vytočí

Určitě se to stalo i vám, kdy jste stáli před svým známým jak opaření a v hlavě vám křičela otázka:,, Jak jen tohle můžeš říct?!?“ Jak? Snadno:-) My, majitelé psů, vidíme věci jednoduše trošku jinak

zobrazit všechny dotazy >>

Krmení březích a kojících fen a koček

Pokud patříte k majitelům feny nebo kočky, kteří se těší na vlastní odchov mláďat, jistě jste již mnohokrát přemýšleli o tom, jak o fenu nebo kočku v aktivní fázi reprodukce pečovat. Vakcinační a ant

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Neosporóza, Toxoplazmóza

Obě onemocnění postihují především mladší zvířata. Vedle postižení CNS bývají často spojena s generalizovanou polymyositis a polyradikuloneuritis. Lze předpokládat, že mnohá z onemocnění dříve diagnostikovaných jako toxoplaz­móza byla ve skutečnosti způsobena infekcí nesporou, což bylo možno retrospektivně prokázat pomocí imunocytochemických reakcí. Obě onemocnění mohou probíhat klinicky zcela shodně. Symptomatologie může být velmi pest­rá a může sahat od slabší výkonnosti a svalové slabosti, přes paraparézu a ata­xii až k tetraplegii s deficity různých hlavových nervů až ke generalizovaným záchvatům. Průběh bývá subakutní až chronický, progresivní. Léze ve formě nesupurativní meningoencefalomyelitidy s fokálními granulomy se vyskytují po celé CNS. Je třeba zdůraznit polyradikuloneuritis s příznaky generalizované­ho postižení dolního motoneuronu. Vzplanutí toxoplazmové infekce v průbě­hu imunosupresivních stavů (například infekce psinkou nebo FIV virem) jsou dobře známy.

Diagnostika se zakládá na sérologickém vyšetření, EMG vyšetření a biopsii svalu a nervu při symptomech postižení DMN. Mozkomíšní mok vykazuje často silné zvýšení obsahu proteinu a pleoyztózu se smíšenou buněčnou populací s eventuelním výskytem eosinofilů. Z moku lze rovněž stanovit titr protilátek.

Prognóza je nejistá, u případů s rozvinutou symptomatologií (a výrazným postižením jiných orgánových systémů) je spíše nepříznivá.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4