Ordinační hodiny Pohotovost 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
Laparoskopické operace NOVĚ na našem pracovišti Laparoskopie výrazně snižuje bolestivost zákroku a rovněž velmi urychluje pooperační hojení. Výhody laparoskopických operací jsou běžně využívány u lidí již řadu let, ale ve veterinární medicíně se ta
zobrazit článek >>
Výběr nejvhodnějších rodinných psů

Sestavit žebříček těch nejvhodnějších psů do rodiny s dětmi je nadlidský úkol. O jak početnou rodinu jde? Je rodina úplná? Jak staré jsou děti? Žijí ve městě, nebo na vesnici? V bytě, nebo domku? A co

zobrazit všechny dotazy >>

Osmák degu – malý hlodavec

Malý hlodavec se zvláštním názvem osmák degu (Octodon degus) už není v našich podmínkách žádnou raritou. Stává se stále oblíbenějším zvířetem chovaným ze záliby. Přečtěte si, co dělat, aby se u vás c

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Plavecký syndrom koťat

Plavecký syndrom nebo syndrom Plaváčka (Swimmer kitten syndrome) je anomálie ve vývoji koťat, která v našich zeměpisných šířkách není mnoho známá, přesto se s ní někteří chovatelé již setkali. Někdy bývá chybně zaměňován se syndromem plochého hrudníku u koťat (Flat chested kitten syndrome), o kterém jsme již psali v minulosti.
Jak ho poznáte?
V prvních dnech života postiženého koťátka není většinou syndrom znatelný, teprve když se koťátka začínají stavět na nožičky, je vidět, že tahle koťátka jsou jiná. Plaváčkové mají ochablé svaly (vazy), což způsobuje, že jejich zadní nohy jsou v pozici asi jako u žáby nebo tuleně, koťátka nemohou končetiny stáhnout pod tělo a zvednout se tak na nohy. Plaváčci se jim tak říká pro to, že postižená koťátka se pohybují pomocí šoupacích pohybů, které jsou podobné plavání. V mírnějších případech se zadní packy jen jakoby rozjíždějí. Tento stav může být někdy spojen i se syndromem plochého hrudníku, který je tím samozřejmě zhoršen, protože kvůli špatné pozici nohou je zátěž hrudníku větší.
Příčiny a léčba
Příčin, proč se u některých koťat plavecký syndrom objeví, je více. Často je uváděnou příčinou nevhodná podložka pod koťaty – neměla by být hladká (např. plast, hladké prostěradlo), protože koťata pak nemají oporu při svých krocích, nožičky se jim rozjíždí. Také velmi tlustá koťátka patří do rizikové skupiny. Se stejnou anomálií se můžeme setkat i u psů, kde je uváděna i vysoká teplota jako jeden z možných faktorů, který vede k plaveckému syndromu. Štěňata tak prý nemají motivaci se pohybovat za zdrojem tepla (matka, chumel sourozenců) a netrénují si nohy. Jde tedy převážně o nedědičné důvody a ve většině případů je syndrom plavce s úspěchem léčitelný. Není zaznamenáno, že by některá plemena byla náchylnější než jiná. Důležitá je včasná fyzioterapie, kdy stavíme nohy do správné polohy a fixujeme je páskou ve tvaru 8. Páska nesmí být hodně utažena, aby kotě mohlo udržet rovnováhu. V publikovaném případu chovatel uvádí, že již po 30 hodinách, co mělo koťátko nožičky takto spojené, bylo znatelné velké zlepšení, kotě se naučilo dobře pracovat s nohama a stahovat je pod tělo, a posílilo svaly na noze. Po týdnu terapie bylo koťátko bez problémů. Druhou možností je kotěti vytvořit ,,závěs“ s dírami pro končetiny, kdy ho pak v tomto závěsu učíte postupně správně zatěžovat nožičky. Při kombinaci se syndromem plochého hrudníku (FCKS) je samozřejmě nutné fixovat a tvarovat hrudník. Co se stane s koťátky, která nejsou léčena? Při mírných formách se tato anomálie většinou sama spraví, koťatům zůstane maximálně “široký rozchod” zadních nohou. Kombinace s FCKS ale může pro kotě znamenat i ohrožení života, a tak by tento plavecký syndrom neměl být nikdy podceňován.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4