Ordinační hodiny Pohotovost pro naše klienty 602 200 185 / Objednání 412 540 898 recepce@petklinika.cz
TLAPKY OCHRÁNÍ SPECIÁLNÍ OBUV

Milovníci turistiky a treku v náročných terénech vědí, že bez kvalitní obuvi se neobejdou. A platí to i pro jejich čtyřnohé kamarády. Pokud je pes na dlouhé trase, v náročném terénu (kamenný, štěrkový

zobrazit všechny dotazy >>

Alexandr rudohlavý

Chovem papoušků se zabývám asi dvanáct roků a polovinu této doby jsem choval převážně australské druhy s výjimkou mníška šedého. Stačila ale návštěva jedné menší regionální výstavy a moje preference v

zobrazit článek >>
Test spokojenosti
  • úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
  • v rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen
  • velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka
Zúčastnit se testu >>
Závody Hills cup Chvilkami to sice vypadá, že to není běh psa a dítěte, ale spíše tah psem, ale kdo ví, třeba je zde základ pro další výkony a vyroste zde další Nikola Marešová a jiní mistři světa.
Je zde vidět zápal, obzvláště soutěživé holčičky běží, co to dá, ani si nevšimnou ztráty partnera. Také oceňuji sportovní gymnastiku s podobě provazu přes svého psa.
Vyhlašovali se výsledky všech předchozích kol,pokud si všimnete,že někteří na stupních vítězů mají místo hlavy diplom,je to pouze zástupce,protože vítěz nebyl přítomen vyhlášení.

Fotogalerie Dobříš Hills cup 2013 finále
Rádi bychom upozornili na dvě fotky našich klientů a kolegů.
Fotka č.82 – Dušan Erbs a jeho běh s dcerou a manželkou soutěžili v týmech pro celou rodinu.
Fotka č.85 – naše klientka Jarmila Halířová Sobecká – Sokol Maxičky Děčín – v soutěži pro celou rodinu,měla s sebou skutečně všechny děti / 7 měsíc těhotenství/.Mimo jiné absolutní vítězka kategorie se psem od 25 kg.
Ve všech kategoriích převážně byla prvenství na straně Sokol Maxičky, Děčín.

Polydaktylie

Co je Polydaktylie?
Polydaktylie je téma spíše zajímavé. Jedná se o vrozenou fyzickou anomálii mutaci, při které má kočka více prstů, než je obvyklé. Navýšený počet prstů může být jen na jedné tlapce, nebo i na všech tlapkách. S polydaktylií se setkáváme u více živočišných druhů, jako jsou lidé, psi, myši, koně. Normálně mají kočky 18 prstů, po 5 prstech na každé přední tlapce a po 4 na každé zadní tlapce, kočky s polydaktylií mohou mít až 7 prstů na tlapce. Kocour Jake, který je od roku 2002 uveden v Guinessově knize rekordů jako kočka s největším počtem prstů, má celkem 28 prstů, po 7 na každé tlapce. Kočky s polydaktylií si získaly řadu přezdívek pro své velké tlapky, jako kočky s palcem, s rukavicemi, s dvojitou packou, boxerky a další. Kromě uvedených přezdívek se kočkám s polydaktylií říká i Hemingwayovy kočky. Ten za svého života na ostrově Key West (Florida) dostal údajně darem od jednoho námořníka kočku s polydaktylií, která přenesla gen na své potomstvo. Dnes tak v domě Hemingwaye nalezneme kromě jeho muzea i kolonii čítající asi 50 koček, a zhruba polovina z nich má více prstů, než je běžné. Kočky s více prsty byly vždy považovány za dokonalé lovce a chytače, šplhače. I proto byly vyhledávány námořníky, aby lovily na lodích nezvané hlodavce. Námořníci také věřili, že jim tyto kočky přinesou štěstí na moři. Díky námořníkům se pravděpodobně kočky s touto mutací rozšířily během obchodních plaveb z Anglie do Ameriky (nebo opačným směrem) a přirozené kolonie koček víceprstých také kopírují přístavní oblasti.
Dědičnost
Jak je to s dědičností u kočičích víceprsťáků nebylo zatím zcela potvrzeno, předpokládá se ale, že se jedná o autozomálně dominantní anomálii (možná někdy s neúplnou penetrací). Aby se narodilo polydaktylní kotě, musí být alespoň jeden rodič polydaktyl. Mutace byla nejčastější zaznamenána u mainských mývalích koček, kde byl výskyt nositelů genu pro polydaktylii až 40%. Protože ale většina felinologických organizací nepovoluje na kočkách s polydaktylií chovat, byl výskyt víceprstých koček v chovech během několika let rapidně snížen. Počátečním důvodem bylo estetické hledisko, později se přidala i podezření ohledně možných zdravotních problémů. Ta vznikla hlavně díky málo informovaným chovatelům, kteří v počátcích pro chov polydaktylů použili i kočky bezpapírové (domácí) s genem radiální hypoplazie, což mělo za následek narození koťat se zkroucenýma nohama. Tato deformace ale byla dávána do souvislosti s genem pro polydaktylii. Veterinární studie prováděné ve spolupráci s chovateli po celém světě ale dokázaly, že přítomnost mutace (zatím byly nalezeny 3 varianty této mutace) je pro kočku neškodná, a to i pokud se jedná o homozygota (jedinec, který gen pro polydaktylii získal od obou svých rodičů), a nemá žádnou spojitost s radiální hypoplazií.
Život s víceprsťákem
Kočky většinou mohou prsty navíc zcela ovládat a nijak neomezují funkci tlapek, někdy spíše naopak, mohou být zručnější. U mláďat může být komplikovanější na začátku se naučit chůzi a držet balanc. Vždy je nutné kontrolovat stav drápků, které se mohou špatně obrušovat a zarůstat do kůže, což může vyvolat infekci. Drápky je tedy nejlepší pravidelně zastřihovat. Majitelé považují své víceprsté kočky za speciální tvory, často je popisují jako velmi milující kočky, jejich kouzlu zcela podléhají, a uvádí, že jinou kočku by už nikdy nechtěli. Víceprsťáci zkrátka způsobují závislost.

nahoru
Metabolic

Metabolic

Hills facebook

Zapojte se do našeho velkého dobrodružství v Klubu štěňat a koťat.


Hrajte si s námi

hraZahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.

hrát hru >>

Simon's Cat'
Kde nás najdete
Doktor Doktor
Sestra 1 Sestra 2
Sestra 3 Sestra 4