Péče o srst pro psy a kočky. Náš salon je zaměřen na kompletní péči o srst. Nabízíme služby zkušené střihačky psů a koček.
Provádíme:Na zvládnutí bakterialních infekcí pomáhají antibiotika, v léčbě virových
chorob jsou naše možnosti léčby omezené. Na trhu se objevil přípravek firmy
Vétoquinol Enisyl -F, který má prokazatelný léčebný účinek na infekci
herpesvirem u koček. Onemocnění se projevuje typickým hlenovým výtokem z očí
a nosu a kýcháním, úmrtnost na komplikace u mladých koťat může dosahovat až
30%. Enisyl obsahuje látku L- lysin , podává se formou pasty a má léčebný
i preventivní účinek na kočičí herpesvirosu.
Proč prodáváme krmení a diety značky Hill´s? Kvalita ověřená léty, vznik se datuje r. 1939, kdy se objevila 1. klinická dieta k/d / onem ledvin/. V současnosti Hills nabízí nejucelenější komplex výživy pro všechny kategorie zdravých psů a koček, a nejširší spektrum diet pro lepší kontrolu snad téměř všech onemocnění. Vyšší cena je daň za za superpremiovou kvalitu a průkopnictví ve vývoji nových klinických diet. V současnosti portfolio Hillsu čítá 49 krmení a diet pro psy a 35 pro kočky / navíc v různých baleních /.
Navštivte Krmiva Hill´s také na Facebooku
Úžasný přístup k našim miláčkům i k nám
V rámci města Děčín určitě nejlepší úroveň, zatím není nic s čím bych nebyl spokojen. Velká spokojenost s přístupem ze strany pana MVDr. Křečka. Díky
Slušnost,vstříctnost a ochota mě kdykoli pomoc s mým psem Junkym který se nebojí jako jinde a chodí tam jak na procházku :-))
Je základem kvalitní péče. Stejně jako sebelepší kuchař nedokáže z mizerných surovin vykouzlit skvělý pokrm ale naopak skvělá surovina není zárukou kvalitního výsledku pokud projde rukou neodbornou. Ani zde zakoupení kvalitní značky krmiva zárukou úspěchu neb se přidávají dispozice vrozené a samozřejmě vlivy okolí mají za následek vlivy získané.
více o správné výživě zvířeteNejlepším receptem na dlouhé zdraví je jednoduše neonemocnět. K některým chorobám mají určití jedinci či plemena vrozené dispozice. Obezřetná volba plemene pro daný účel využití, zdravotní historie...
více o prevenci zvířeteČas rychle plyne a z našeho ještě před pár lety malého zvědavce je jedinec na kterém se začínají projevovat příznaky stárnutí. Jedním z těchto projevů je samozřejmě i opotřebování některých systémů. Zda platí u zvířat stejně jako u strojů že zanedbaná drobná oprava zpravidla rezultuje v opravu rozsáhlou a tím i nákladnou.
Vlastní laboratoř = výsledky již při stejné návštěvě. Možnosti co lze z vyšetření krve laboratorně vyšetřit by byly před pár lety v oblasti sci-fi a přitom nyní jich podstatnou část dokážeme zvládnout dokonce na počkání ve vlastní laboratoři.
Odstraňovat příčiny nikoliv jen tlumit důsledky onemocnění. Pouhé odstranění potíží vede zpravidla k pouze dočasnému zlepšení.
více o odstaňování příčin onemocněníLovecká výchova loveckého psa je nejpřirozenější a nejefektivnější způsob výchovy loveckého psa. Naučí ho základním dovednostem tak, aby se dobře orientoval v našem lidském světě a majitel v něm získa
zobrazit všechny dotazy >>Lze naučit chodit kočku na vodítku?
Jestliže chcete vaší kočce umožnit bezpečně poznávat svět i mimo domácnost, je možnost naučit vaši kočku chodit na vodítku ideální možností. Nejlepší je začít již v raném věku. Starší kočku půjde
zobrazit článek >> Test spokojenostiPoruchy sluchu u psů, koček a jiných savců patří mezi nejčastější smyslové poruchy. Dalmatin patří k poměrně zdravým plemenům, není však žádným tajemstvím, že se občas objeví dalmatin s vrozenou poruchou sluchu. Jedná se o hluchotu vázanou k bílému zbarvení srsti a pokožky.
Testování na začátku
Počátky novodobého chovu dalmatinů v České republice se datují od roku 1968. Již v prvních letech byli chovatelé vždy informováni, že některé štěně z vrhu může trpět vrozenou poruchou sluchu. Od doby založení Dalmatin klubu v roce 1970 testovali orientačně zkušení chovatelé a z nich vzešlí poradci chovu při klubem prováděných kontrolách vrhů sluch u štěňat. Pozorovali reakce štěňat na různé neznámé zvuky, vytvářené mimo zorné pole štěněte. Ne vždy se takovými testy správně stanovila hluchota štěněte. Klidné až flegmatické štěně, které zvuky zná, nemusí vůbec reagovat. Naproti tomu hluché štěně kompenzuje svoji sluchovou poruchu výbornou citlivostí ostatních smyslů. Při zkoušení je nutné dbát zejména na vyloučení vibrací, pachů, zrakových podnětů.
Přelom ve vyšetřování
Naprostý přelom pro sledování poruch sluchu u psů znamenaly G. M. Straina po roce 1990. Strain prováděl měření sluchu mnoha plemen psů, kteří měli částečně bílé zbarvení. Velkou část souboru tvořili dalmatini. Strain zavedl použití audiometrie pro měření sluchu zvířat. Některé evropské kluby velmi brzy po publikaci uvedených prací začaly audiometricky vyšetřovat sluch dalmatinů. Díky velmi dobrým kontaktům se zahraničím měli naši chovatelé možnost vyšetřovat české dalmatiny v Německu a Rakousku prakticky od roku 1993. Ucho je orgán párový. Zavedením audiometrického vyšetření se ukázalo, že postiženy mohou být nejen obě uši, ale často se porucha sluchu objevuje pouze na jednom uchu, druhé ucho je plně funkční. Jednostranně slyšící pes je prakticky nerozlišitelný od jedince s oběma zdravýma ušima, v běžném životě bude plnit všechny úkoly shodně s oboustranně slyšícím jedincem. Pro chov představuje jednostranně slyšící dalmatin jedince postiženého. Z hlediska chovu je hluchota dosud stále nejasná, nikomu se zatím nepodařilo objasnit její dědičnost. Nejpravděpodobněji se může jednat o polygenně děděný defekt, s neúplnou penetrancí či nějaký jiný mechanismus dědičnosti. Výsledky testovacích křížení vyloučily autozomálně recesivní typ dědičnosti. V rámci univerzitního výzkumu v USA byli spojeni dva oboustranně hluší dalmatini, jejichž potomci překvapivě slyšeli na obě uši. V posledních letech probíhal výzkum na úrovni molekulární genetiky hluchoty domácích psů. V praxi chovatelé respektují doporučení nepoužívat hluché jedince v chovu, a to zejména oboustranně neslyšící.
Jednou pro vždy
Hluchota u strakatých plemen vzniká kolem druhého až čtvrtého týdne věku, v té době dochází k poškození a postupnému zániku cév ve vnitřním uchu a následně k narušení sluchových drah do mozku. Proto je možné již od pátého týdne věku štěněte prokázat audiometrickým vyšetřením poruchu sluchu. Vyšetření se dle prací Straina provádí u jedince v klidu, dle povahy zvířete při plném vědomí či u neklidných jedinců v anestezii. Takovou zkušenost jsme získali při vyšetření českých dalmatinů v Německu a Rakousku. V České republice jsou ojedinělá pracoviště, kde lze sluch nechat vyšetřit audiometricky. Dle našich zkušeností je v České republice vždy vyžadována anestezie. Někteří chovatelé dosud využívají zahraniční pracoviště v okolních zemích. V mnoha zemích se stalo dobrým standardem nabízet k prodeji štěňata s provedeným vyšetřením sluchu. Vyšetření platí pro celý život daného jedince a není nutné ho opakovat.
Podmínky v ČR
Výzkum v oblasti poruch sluchu psů stále pokračuje. Po téměř dvacetiletých zkušenostech se sledováním sluchu u dalmatinů v České republice jsme došli k vyššímu procentu audiometricky vyšetřených štěňat. V současné době jsou často i v početných vrzích všechna štěňata oboustranně slyšící. Takové výsledky jsou nejlepší odměnou za dosud odvedenou práci. Vyšetření štěňat není povinné, je plně na rozhodnutí chovatel, zda štěňata budou vyšetřena. V České republice je pro uchovnění dalmatina požadováno vyšetření sluchu s výsledkem oboustranně slyšící. Přechodnou dobu do roku 2007 mohl být jeden z partnerů jednostranně slyšící, nyní je již do chovu nezařazujeme.
Zahrajte si hru typu puzzle, kde se skládá dle výběru pes nebo kočka.
Pokud projdete prvním kolem, nastupuje vždy trochu složitější obrázek na skládání.
Je to jednoduché a docela zábavné.